Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.07.2012 10:53
Чотирилапий (не) друг людини ?
про взаємовідносини людини і собаки
До написання цієї статі мене спонукали три ситуації, які відбулись за короткий проміжок часу. Що це за ситуації ? Ось вони ...Ситуація 1.
На початку цього літа, в суботу я гуляв із своїм 3-річним сином на дитячому майданчику, на якому крім мого сина було ще до тридцяти дітей віком до 7-8 років, старших дітей я не зауважував, бо ці старші діти набагато самостійніші за дітей до 7-8 років. Близько 20.00 год. із парку, що поряд із дитмайданчиком вибіг собака бійцівської породи без намордника, а кроків за 20 за собакою біг розгублений господар собаки. Собака не реагував на команди свого господаря. Цей собака забіг у натовп 7-8 річних дітей і до 20 хвилин бігав по дитмайданчику. Тільки завдяки Богу у цій ситуації жодна дитина не була пошкоджена собакою. Проте перелякані діти і їх батьки ще довго відходили від шоку спричиненого цим випадком.
Ситуація 2.
За даними МНС у Львові, 20 липня на вул. Куліша із вікна на 4 поверсі будинку було знято 4 річну дівчинку. На питання працівників МНС, чому вона так вчинила, дівчинка пояснила, що батьків у квартирі немає, а собака бійцівської породи, що живе у їх квартирі гарчав до неї і вона зі страху, вийшла на зовнішню сторону вікна квартири на 4 поверсі (!). Батьки дівчинки жодним чином не змогли пояснити цю ситуацію. Уявіть собі, рідний батько і мати дити лишають 4 річну дитину один на один у квартирі із бійцівською собакою. (?)
Ситуація 3.
Під час прогулянок по парку не одноразово зустрічав собак бійцівських пород, які гуляють по парку без намордника, не наповідку у господаря, і господар від собаки на кроків 10 - 20. На мої прохання виправити ситуацію, більшість не реагують, а ті що реагують говорять: "Він не кусає, він нічого поганого не зробить". Проте не варто вірити таки словам, статистика говорить інше, цифри нещасних випадків за участю собак жахають.
Кількість аналогічних ситуації за рік в межах країни становить мільйони або і більше.
Як провести лінію, яка чітко розділить права любителів собак і права інших осіб на безпечний простір (в тому числі від собак). У праві є принцип, що Ваші права закінчуються там, де починаються права інших осіб.
Заглянемо у закони України, як вони регулюють, розділяють права любителів собак та інших людей.
У Кримінальному кодексі є ст. 299, яка регулює жорстоке поводження із тваринами, але не має статті про завдання пошкоджень здоров'ю людини або смерті за допомогою тварини (собаки).
У Кодексі про адміністративні правопорушення є ст. 15 (подаю повний текст)
Стаття 154. Порушення правил тримання собак і котів
Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного (17 гривень) до трьох (51 гривні) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох (51 грн.) до п'яти (85 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -
1тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох (51 грн.) до п'яти (85 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дана редакція статті діє ще від 1997 року (!). Що таке зараз штраф 85 грн. ????
У Цивільному кодексі України є декілька статей, які дають право на відшкодування збитків завданих собакою - ст. 22, 1166, 1187, 1192-1208. Проте для того щоб отримати відшкодування збитків, необхідно у суду доказати в діях власника собаки - склад цивільного правопорушення, а це вина, протиправні дії, негативний наслідок, причинно-наслідковий зв'язок між протиправними діями і негативним наслідком (і тут виникне питання чи потерпілий не спровокував собаку ? і друге питання як доказати що не спровокував ?).
НЕ вдаючись до складних юридичних аналізів стає зрозуміло, що на практиці отримати адекватне відшкодування збитків є майже неможливо.
Для цього варто здійснити всі необхідні і можливі дії, для того щоб не допустити виникнення ситуації в яких може постраждати людина від собаки.
Або іншими словами - розділити права любителів собак і права інших осіб на безпечний простір (в тому числі від собак).
Пропоную скласти від читачів цієї статті пропозиції, які у майбутньому буде можна передати до органів влади, нардепів та громадських організацій, щоб ці максимально практично і детально врегулювали цю проблему.
PS ситуації щодо бездомних собак тут не розглядались, це окрема інша проблема яку потрібно окремо від цієї вирішувати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393
Контакти
E-mail: [email protected]