Дивний погляд Міністерства культури на креативну індустрію
Creative Ukraine 2020: Як представлена на форумі вітчизняна музична індустрія?
Міністерство культури та інформаційної політики України виступає організатором IV Щорічного міжнародного форуму «Креативна економіка у новій реальності» (Creative Ukraine 2020). Як представлена на форумі вітчизняна музична індустрія? Хто формує актуальний порядок денний?
Всеукраїнська професійна спілка працівників музичної індустрії, виявивши відсутність в нашому законодавстві основних понять, які б могли розвивати індустрію (а саме: музична індустрія - її складові, національний культурний продукт, музичний продукт, музичний експорт), неодноразово зверталась в профільний комітет ВРУ щодо необхідності проведення експертного обговорення з метою впровадження цих понять в законодавство.
Звісно, коли ми на сайті Міністерства ознайомились з інформацією про проведення 19-20 листопада 2020 р. такого авторитетного заходу за участі міжнародних експертів, який має служити майданчиком для публічної дискусії з питань, необхідних для розвитку креативних індустрій, то поцікавились у директора профільного директорату міністерства як можна обговорити питання музичної індустрії.
На що отримали відповідь, що секторальний модуль «Музична індустрія» не представлений, але представлений секторальний модуль «Концертна індустрія», організацією якого займається не профільний директорат Міністерства, а приватна особа, яка має бізнес в цій сфері і відповідає за технічне забезпечення процесу. На перший погляд в такому рішенні міністерства - передати свою функцію по організації форуму приватній особі немає нічого поганого: приватна особа, має знання, набуті через професійну діяльність, тому і виступає організатором секторального модулю « Концертна індустрія» і відбирає теми і доповідачів для обговорення. Але в таких дрібницях зазвичай і захована глобальна суть.
Саме тому, що зараз відсуне будь-яке законодавче врегулювання термінів формування змісту базових понять і є основним питанням, яке має забезпечувати міністерство.
Якщо перейти безпосередньо до понять, то музична індустрія включає в себе і концертну, оскільки в її центрі знаходиться автор, виконавець, аранжувальник і тд. Тобто суб’єкти, що створюють музичний продукт. Концертна ж індустрія в свою основу включає організаторів концертів та власників залів. Їх фокус уваги не концентрується на виконавцях, а сконцентровано на організації концертів. Тобто, скажімо, якщо після теперішньої кризи українські виконавці, не витримавши кризи, перейдуть в інші професії, організатори концертів зможуть запрошувати закордонних зірок і так через втрату національного музичного продукту шоу буде продовжуватись…
Тому так важливо, щоб профільне міністерство залишалося незалежним майданчиком для публічного обговорення цих базових речей, які накопичувались 29 років.
Всеукраїнська професійна спілка працівників музичної індустрії, з огляду на відсутність у програмі форуму питань пов’язаних з музичною індустрією України, звернулась на адресу Міністра з проханням доповнити і розширити програму секторальним модулем «Музичні індустрія».
Бачення розвитку галузі приватних осіб може не співпадати з баченням розвитку галузі інших її представників. Тому Міністерству не варто усуватися від самостійної реалізації своєї функції - формування політики в сфері музичної індустрії. Крім того, такий авторитетний захід не може бути організованим не прозоро або з конфліктом інтересів, оскільки всі суб'єкти мають право рівного доступу до обговорення теми.
Сподіваємось міністр забезпечить рівний доступ до участі у Форумі та прозорий доступ до обговорення теми. Це неможливо забезпечити, передаючи функцію визначення учасників Форуму і тем приватній особі тому ми сподіваємось що це непорозуміння буде виправлено і в міністерстві буде призначено державного службовця, який і реалізує функцію підготовки Форуму.
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак вчора о 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко вчора о 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин вчора о 11:53
- Європейський Союз у боротьбі за економічне лідерство: виклики та перспективи Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:28
- Міжнародні правові тренди в енергетиці: як змінюються регуляції для експортерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Бронирование по новым правилам: сроки и ограничения Віра Тарасенко 19.01.2025 23:08
- Оцінка впливу та інтересів: новації в українській правозастосовній практиці Анастасія Полтавцева 19.01.2025 18:00
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан 18.01.2025 23:44
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак 17.01.2025 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін 17.01.2025 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко 17.01.2025 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда 17.01.2025 06:02
- Сторічна угода: несподіваний аспект 312
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу 103
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК 82
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет 75
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії 74
-
"ДНК старих будівель прокляте". Як архітектор Микола Віхарєв пропонує змінити Київ
Бізнес 7868
-
Суд заарештував і передав АРМА майно Нікопольського феросплавного заводу – фото
Бізнес 4953
-
Інавгурація Трампа: скільки коштує, хто приїде та що в програмі
Життя 3168
-
Трамп пообіцяв запустити посилене буріння нафти та знизити ціни на енергоресурси
Бізнес 2482
-
У Кабміні пропонують угоду українцям за кордоном: бронь в обмін на повернення
Бізнес 2080