Справжнє лідерство: приклади батьків-засновників США для України
Сучасній Україні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому, в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправління більш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
СучаснійУкраїні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому,в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправліннябільш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
Говорячипро справжє лідерство, для мене абсолютно зрозуміло, що це, у першу чергу,відповідальність, помножена на служіння заради досягнення високий цілей тараелізації місії. В данному випадку цілі і місія мають надихати не лише лідера,а й команду. Про місії та цілі я хочу поміркувати в голос у цій колонці.
Унікальнимісторичним прикладом лідерського служіння спільним цілям та реалізації місії єбатьки-засновники (Founfing Fathers) Сполучених Штатів Америки, які взяли відповідальністьта проявили лідерство у переломний момент історії Нового Світу і створилиуспішну державу, приклад якої надихає не одне покоління людей в різних куточкахземної кулі.
Історикивиділяють 7 найважливіших батьків-засновників, давайте їх усіх назвемо поіменно:Джордж Вашингтон – головокомандувач американськими військами під час війни занезалежність та Перший Президент США; Томас Джефферсон – співавтор Деклараціїнезалежності США та Третій Президент США; Джон Адамс - співавтор Деклараціїнезалежності США та Другий Президент США; Джеймс Медісон – розробникКонституції США та Четвертий Президент США; Олександр Гамільтон – філософ,конституційний адвокат, лідер партії федералістів; Бенджамін Франклін –один зідеологів Американськоїрефолюції, вчений та політичний діяч; Томас Пейн – видатний публіцист, якогозараз би назвали блогером та лідером громадської думки; Джон Джей – дипломат таПерший голова Верховного Суду США.
Сімдуже різних особистостей, для яких вищою життєвою місією стало сворення новоїнезалежної країни вільних людей. Справжє лідерство у дії. Зайвим було бговорили про непростий шлях державотворення в США, починаючи від Бостонськогочаювання і завершуючи створеннямФедеральної Резервної Системи. Існують гіпотези, які говорять про змову мосоніві таке інше. Я не вірю в конспірологічні теорії, а вірю в справжє лідерство іточно знаю, що такому лідерству сприятиме усе для досягнення успішних результатів.Перша країна в світі за розмірами ВВП, найбільша кількість НобелевськихЛауреатів, найсильніша армія та багато інших фактів про суперкраїну, самеіснування якої залежело від конкретних людей та їх рішень. Це зараз здається,що США були завжди, але це не так. Все могло бути інакше без лідерства таслужіння конкретних людей, прізвища яких я назвав вище.
ВПівденній Дакоті біля міста Кістоун в США є Національний меморіал Гора Рашмор,в гірській породі якої висічені 18-ти метрові голови чотирьої Президентів США,двоє з яких назавжди залишаться у пам’яті американців як батьки-засновники – це Джордж Вашингтонта Томас Джефферсон. Про те чи буде колись в Україні свій пантеонбатькам-засновникам і хто двоє інших Президентів меморіалу гори Рашмор поміркуєморазом у наступній колонці.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 411
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 129
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 103
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 15685
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 12670
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 8188
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 5997
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819