Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2018 14:14

В Україні з 1 січня запрацює перший етап монетизації пільг і субсидій

Народний депутат України VII, VIII скликань

Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом запровадив монетизацію пільг і субсидій.

Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом запровадив монетизацію пільг і субсидій.

Перший етап монетизації розпочнеться вже з 1 січня 2019 року. Під нього підпадають ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше.

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Для субсидіантів будуть створені персоналтні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

З 1 травня 2019 року розпочнеться другий етап монетизації пільг і субсидій. Це торкнеться тих громадян, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

Повномасштабна монетизація запрацює з 1 жовтня 2019 року. Тоді кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 

Тобто правила надання допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Багатьох громадян цікавить питання, чому гроші не роздадуть одразу на руки. Справа в тому, що це загрожує гіперінфляцією. Адже в Україні субсидію отримує майже половина сімей, і якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, то це спричинить кризу комунальних неплатежів. Скажімо, якщо щомісяця замість оплати комуналки мільярди гривень потраплятимуть на споживчий ринок, то вже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс.

Саме тому фінансова допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіантів та пільговиків в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, українці зможуть забрати з банку готівкою.

Впевнений, що дана схема є досить ефективною, адже це мотивуватиме українців заощаджувати на використанні енергоресурсів.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]