Для чого потрібна дегазація сміттєзвалищ?
При кожній можливості, я нагадую про те, що за різними даними вже понад 5 % території України займають сміттєзвалища. Легально їх існує близько 6 500, водночас нелегальних понад 30 000!
Компанія “КЛІАР ЕНЕРДЖІ” працює в енергетичній галузі з 2015 року, один з ключових напрямків нашої роботи - це будівництво теплових електростанцій та проведення дегазації полігонів твердих побутових відходів шляхом встановлення когенераційних установок для виробництва електричної енергії з системою збору та утилізації біогазу. Станом на сьогодні, наші установки працюють уже в 12 регіонах України. Саме тому, ми як ніхто інший, знаємо цю проблему дуже глибоко.
Навіть якщо зараз, магічним чином, вся Україна почне сортувати сміття, на вирішення проблеми вже наявних переповних сміттєзвалищ піде не один рік. Швейцарія та Швеція, які є лідерами у сфері поводження з відходами почали впроваджувати відповідну політику ще в 1970-х роках, близька до нас географічно Польща - у 2003 році. Ми ж починаємо цю дискусію тільки зараз. Тому попереду ще великий об’єм інформаційної роботи, підготовки відповідних потужностей, а головне - зміна ставлення людей до цього процесу. Складно уявити, наскільки довгий шлях нам потрібно ще пройти.
Однією з основних проблем полігонів твердих побутових відходів є те, що під час біологічного розкладання органічних решток виділяється біогаз, який наполовину складається з метану, а також з вуглекислого газу, азоту, сірководню та інших газів. Це шкідливі сполуки, які потрапляють в легені людини, в наші ріки та озера, в нашу родючу землю і отруюють їх. Також метан - є одним із факторів “парникового ефекту”, що спричиняє глобальне потепління і танення льодовиків. За своєю суттю він більш ніж у 20-ть разів шкідливіший для планети ніж вуглекислий газ (СО2).
Сам по собі біогаз - є цінною сировиною для виробництва електроенергії. Екологічні стандарти розвинених країн вже давно передбачають обов’язковий збір та спалювання біогазу з полігонів, в Україні цей ринок тільки починає розвиватися. Крім очевидних економічних переваг, будівництво когенераційних установок дозволяє суттєво поліпшити екологічну ситуацію в регіоні. Дегазація зменшує кількість метану в повітрі, мінімізує ризик пожеж, вибухів та інших екологічних катастроф. Вона проводиться переважно на вже закритих полігонах, для цього буряться спеціальні свердловини, через які біогаз потрапляє в спеціальний сепаратор, де проводиться його очистка, згодом він спалюється у двигун-генераторах і перетворюється на електроенергію.
В законодавстві Європейського союзу чітко регламентована робота з полігонами ТПВ. Існує пряма заборона захоронювати на полігонах відходи з великою кількістю органіки, так званих “нестабільних” відходів. Такий підхід дозволяє ще на етапі збору сміття суттєво зменшити можливу майбутню шкоду довкіллю. В Швейцарії така заборона запроваджена з 2000 року, в Австрії - з 2004, в Німеччині з 2005 року.
В Україні ця проблема стала відомою суспільству і суттєво актуалізувалась після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом майже три роки тому. Все почалося з пожежі, яку не могли погасити три дні. А за кілька днів після погашення, стався ще й обвал. Тонни сміття просто поховали під собою чотирьох людей: трьох рятувальників і одного працівника комунального підприємтсва, чиє тіло не знайшли досі.
Після такої масштабної екологічної катастрофи експлуатувати сміттєзвалище категорично не можна, потрібно негайно провести дегазацію, щоб подібна ситуація не повторилася в майбутньому. Адже в зоні ризику не лише мешканці найближчих сіл, а й жителі частини регіону! Міська влада Львова, на щастя, розуміє це, а тому провела конкурс на пошук досвідченої компанії для проведення дегазації полігону твердих побудових відходів. Наша компанія є беззаперечним лідером в Україні в процесі дегазації сметтєвалищ, тому ми подались на конкурс, у якому без проблем перемогли. Незабаром вже розпочнуться підготовчі роботи, після чого наші провідні спеціалісти візьмуться за те, щоб зробити Грибовицьке сміттєзвалище бізпечнішим для жителів регіону.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 184
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 137
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 111
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 6192
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6144
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 4288
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 4132
-
8 травня. Чи можлива українська історія Другої світової
Думка 3622