Чому 5-му каналу потрібно експериментувати з форматом
Не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
Мені дуже рідко подобаються власні матеріали. Але, як кажуть, після ефіру хіба що у курилці можна соплі жувати. Одного разу вийшло так, що пережовували мій матеріал. Його жував мій начальник: щось я не згадав, десь міг би краще написати і закінчити можна було по-іншому. Цей начальник власне начальником став зовсім недавно. Він із собою привів багато «молодих і перспективних». Ці «молоді та перспективні» також щось підтакували йому, хоча самі майже нічого не робили. Вислухавши «цінні поради» я сказав, що легко критикувати того, хто щось робить і неможливо критикувати того хто нічого не робить. Після цього «цінні поради» припинилися, а я написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Всю цю історію розповів не тому, що захотілось поділитися тим, що було років три тому. За останній тиждень на різних форумах та сайтах зустрів чимало негативу (слово «критика» не дуже підходить) щодо колег з 5-го каналу.
Раніше, в одному блозі на "Ліга.net", прочитав розлогу думку щодо того як Лариса Губіна нечемно веде себе в ефірі із гостями. Виникає питання: а як вона повинна себе вести? Заглядати у десна політику та цілувати його нижче пояса? Її роль «кусати». А «кусючих» на українському телебаченні не так вже і багато. До речі, «кусючих» на 5-му з кінця листопада має стати більше: в ефір все таки повертається Анна Безулик. Вона кусатиме політиків з понеділка по четвер. Принаймні, так заявляє керівництво 5-го каналу.
Також «фахівці» широкого профілю розкритикували програму «Вечір на 5-му». Основна критика була через двомовність. Мовляв – підлабузники «прогнулись под изменчивый мир». Якщо чесно, спекуляції на тему двомовності мене, м’яко кажучи, трішки кумарять. Якби це сталося на державному каналі – тоді щодо цього варто було піднімати галас. А 5-тий канал є комерційним і менеджменту вирішувати якою мовою видавати продукт. Якщо вонипорушили умови ліцензії – тоді отримають по голові від Нацради. Хоча, як на мене – попередження від Нацради – слабкий аргумент. Для будь-якого теле- та радіомовника найстрашніше покарання – це «мінус» у рейтингу. Якщо не подобається – перемикайте канал, беріть інформацію з іншого теледжерела. В іншому випадку всі негативні заяви нагадують анекдот, коли плакали і продовжували їсти кактус.
Мені неодноразово доводилося вислуховувати критику щодо використання мною нерідної мови. Спочатку багато знайомих, які вважали себе патріотами, дорікали, що я працюю на каналі, який веде мовлення російською. А коли пишу якийсь матеріал російською – обов’язково, ці ж знайомі, заховавшись за ніками, змішають мене з багнюкою. Чесно, набридло! Тим більше, що патріотизм вимірюється не тим якою мовою ти вимовляєш слово Батьківщина. У мене є знайомий, який ні слова не може зв’язати українською, але він готовий горлянку розірвати тому хто скаже, що Україна окраїна північного сусіду.
З понеділка, 5 канал, якщо чесно, мене розчарував… Я так зрозумів, що експеримент із форматом на 5-му закінчився?! А вільне та легке спілкування (нехай поки що не зовсім досконале) на політичні теми припинилося?! Оскільки, на цьому тижні виходить передвиборчий телемарафон у звичному форматі. Телемарафон – річ потрібна. Але, я повернуся до того з чого почав: критикують тих, хто нічого не робить.
5-му каналу потрібні зміни. Не кажу, що «Вечір на 5-му» був з технічної та творчої сторони ідеальним, але це була спроба щось змінити. А зміни потрібні. В інформаційній ніші вже стало затісно. Окрім 5-го це поле активно освоїв 24-канал, освоює «ONEnews»і планує освоювати ТК «Україна». Кілька місяців тому спілкувався з однією людиною. Він якраз прикупив собі канал і думав як дешево стартонути і швидко почати заробляти гроші. Цей бізнесмен вирішив піти інформаційним шляхом, який вторував 5-тий канал.
Тому не треба боятись експериментувати із форматом. Якщо щось не виходить – це можна змінити. Якщо критика аргументована – її потрібно враховувати. І головне: не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407