Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.10.2017 13:26
Чи стане реальністю Служба фінансових розслідувань?
Скоро мине рік, як Верховна Рада скасувала податкову міліцію, а в Україні й досі не створено Службу фінансових розслідувань. Більше того, виконавча влада, зокрема Міністерство фінансів, за цей час не зробили практично ніяких кроків у цьому напрямку.
Cкоро мине рік, як Верховна Рада скасувала податкову міліцію, а в Україні й досі не створено Службу фінансових розслідувань. Більше того, виконавча влада, зокрема Міністерство фінансів, за цей час не зробили практично ніяких кроків у цьому напрямку.
Законопроект про Службу фінансових розслідувань, який навесні був презентований Мінфіном, наштовхнувся на стіну непорозумінь між законодавчою і виконавчою владою, і його просування застопорилося. Впродовж 9 місяців навіть не було організовано активного обговорення цього законопроекту - зі включенням в цю роботу представників влади, представників бізнесу, профільних громадських організацій.
Це призвело до того, що законопроект Мінфіну вже втратив актуальність. Можливо, його ще варто було б взяти за основу, але приймати в тому вигляді, в якому він є, не можна ні в якому разі.
Допоки не створено нову службу, сьогодні продовжує існувати скасована податкова міліція, яка працює, скажімо так, у спотвореному правовому полі. І це важким тягарем лягає на плечі українського бізнесу.
Я як президент Асоціації платників податків України змушений з великим жалем констатувати: в таких умовах фіскалізація, тиск на бізнес з боку силових структур лише посилилися. Ми спостерігаємо дивну ситуацію, коли публічно прем'єр-міністр та керівники силових структур заявляють про неприпустимість використання силових методів стосовно бізнесу, а непублічно силовикам начебто віддано команду «Вперед!». Це неприпустимо, особливо в такий важкий для України час!
Я майже два роки повторюю і повторюватиму: ані тиск, ані шантаж не принесуть результат, до якого прагне держава. Позитивну реакцію з боку бізнесу і позитивні економічні показники можливі лише за умови ліберального відношення держави до бізнесу, за умови довіри до підприємців.
Саме тому Служба фінансових розслідувань має бути створена надтерміново. І вона єдина повинна опікуватися фінансовими, економічними правопорушеннями в країні. Немає ніякої доцільності, щоб цими питаннями відали одночасно Мінфін, МВС, СБУ, прокуратура. Такої практики не існує в жодній цивілізованій, демократичній, правовій державі!
Фіскальну службу треба розділити на сервісну службу, яка допомагатиме бізнесу розвиватися, і Службу фінансових розслідувань. Остання ж буде й аналітичною службою, але в неї мають бути також і поліцейські функції. Одночасно з прийняттям податкового кодексу держава повинна оголосити, що вона апріорі визнає весь бізнес чесним і починає відносини з ним «з чистого аркуша». Все, що було до цього моменту, не береться до уваги. Але якщо аналітична служба виявить, що й далі приховує податки, маніпулює, тоді вже повинна бути задіяна Служба фінансових розслідувань.
Одночасно зі створенням Служби фінансових розслідувань має бути прийнятий новий, ліберальний Податковий кодекс. Лише за цих умов може бути відновлено довіру з боку бізнесу по відношенню до держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак вчора о 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука вчора о 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова вчора о 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз вчора о 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 08.04.2025 12:45
Топ за тиждень
Популярне
-
Свердловина на кожній фермі. Чому Україна обігнала Польщу із біометаном
Бізнес 30806
-
Найбільший меткомбінат України нарощує виробництво: запустив другу доменну піч
Бізнес 12108
-
Міненерго США різко знизило прогноз щодо ціни Brent на 2025 рік
Бізнес 11436
-
Reuters: Росіяни почали отримувати виплати за замороженими активами через Citibank
Фінанси 10882
-
Новий сезон серіалу "Останні з нас" з Педро Паскалем доступний з українським озвученням: де дивитися
Життя 9854
Контакти
E-mail: [email protected]