Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.09.2014 19:33

Расея – суворий клімат та агресія

Консультант з питань фінансів та бюджету Львівського регіонального відділення Асоціації міст України

Клімат є тим фундаментальним фактором, від якого залежить «розквіт» чи «занепад» цивілізацій.

Ефективна територія

Клімат є тимфундаментальним фактором, від якого залежить «розквіт» чи «занепад»цивілізацій. Власне, зміна клімату ставала причиною великих переміщень народів,воєн, соціально-економічних катастроф. Від клімату залежить біологічна «продуктивність»території, а від так і життєвий рівень населення. Більш того від клімату (а невід розміру країни) залежить навіть кількість футбольних команд у чемпіонаті,що приймають участь у найвищому дивізіоні.

Ще в XIX столітті французький географ і філософ Е. Реклюстверджував, що ефективною територією, на якій можлива нормальна людськадіяльність з досягненням певного рівня соціального благополуччя, вважається та,де середня добова температура (в сучасному розумінні середньорічна температура)вище -2 ° С. Найбільш комфортні умови, згідно з цим критерієм, спостерігаютьсяв тих країнах, де температура найхолоднішого місяця (у північній півкулі -січня) є величиною позитивною. До речі, від кліматичних умов залежить середнятривалість життя людини.


<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/HlbnUOzc0eg?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Україна

Всятериторія розташована в помірному кліматичному поясі. В цілому клімат Українипомірно континентальний, лише на Південному березі Криму — субтропічний.Загальна закономірність кліматичних умов полягає в зростанні континентальностіз заходу на схід та близької до широтної зональності розподілу температур,вологості та опадів.

Зими назаході України помітно м'якіші, аніж на сході. Влітку, натомість, на сходіспостерігаються більш високі середні температури, аніж на заході.

Середньорічнатемпература коливається від +5,5 — +7 °C на півночі до +11° — +13 °C на півдні.Середня температура в січні, найхолоднішому місяці, становить від ?3 °C напівденному заході (в Криму — від ?1 °C до +4 °C) до ?8° C на північному сході.Середня температура в липні, найтеплішому місяці, коливається від +23° C напівденному сході до +18 °C на північному заході.

 

Росія

Росія - північнакраїна, з серйозними проблемами щодо «ефективної території». На більшій частиніїї величезній території кліматичні умови надзвичайно суворі й некомфортні. Середньорічнатемпература для більшої частини території є величиною негативною (-2 ...- 5 °),температура січня змінюється від -5 ...- 10 ° (на Північному Кавказі і частковов Нижньому Поволжі до -30 ... -40 ° і нижче (у Східній Сибіру, Якутії і наЧукотці). Тільки третя частина території нашої країни є кліматично ефективною(Європейська частина без Крайньої Півночі, включаючи Нижнє Поволжя, південнірегіони Уралу, Сибіру і Далекого Сходу) де середньорічна температура вище -2 °С і де маються допустимі умови для життя і виробничої діяльності людей.

 

Отже, клімат це перша, та далеко не остання, причина тогощо Расея «гострить» зуби щодо України.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи