Євромайдан — творення нації
Те, що відбувається на наших очах в Україні, в Києві, на Майдані є чимось набагато більшим, ніж акція протесту, нехай і дуже масова. Суспільство сьогодні демонструє такий високий рівень свідомості, самоорганізації та солідарності, що впевнено можна говорит
Ще під час першого великого мітингу, післязриву підписання Угоди про асоціацію з ЄС, і в соціальних мережах, і вособистому спілкуванні можна було зутріти і почути захоплені відгуки: “Япишаюсь своїм народом”, “Українці — я вас люблю” і т.д.
Після звірячого побиття студентів люди, і впершу чергу кияни, знову вийшли на вулицю, і нас було в кілька разів більше ніжнапередодні. Кров на бруківці Майдану як ніщо інше свідчила про необхідністьнегайних змін в державі, тому євроінтеграційні гасла були доповнені зрозумілимвсім: “Владу — геть!”.
Вражає, наскільки при цьому щирими є люди, якіі складають Євромайдан — і ті, хто живе в ньому, і ті, хто приходить час відчасу. Як одноголосно з їхніх сердець щоразу виривається “Слава Україні”, як внічне київське небо летить “Ще не вмерла...”, наскільки поширеною сталанаціональна символіка, як незнайомі до цього люди разом роблять спільну справу— розширюють та прибирають наметове містечко, приносять їжу, ліки, всенеобхідне. І все тому, що вони дійсно роблять спільну справу, але набагатоглибшу — виборюють ту Україну, про яку мріють. І не лише для себе, але й длясвоїх дітей.
Так, це патріотизм, але в ньому зовсім немаєпоказушності. Він якийсь стриманий, внутрішній і сповнений власної гідності.Недаремно цю українську революцію так і називають - “Революція гідності”.
Гідності, потребу в якій відчувають навіть ті,хто раніше не ходив на жодні політичні акції, і вважав, що його це не обходить.Ті, хто віддавали перевагу іншим корисним для себе речам, а, можливо, любилипровести час на умовному “дивані”, сьогодні готові не тільки бути на Майдані,але й жертвувати частину своїх фінансових ресурсів на його функціонування.Оскільки розуміють, що не можуть вже залишатись байдужими, що від цьогозалежить багато.
Так, звичайно, десь не так вже й далеко“мітингують” і ті, хто за 200 гривень готовий упродовж дня служити підставкоюдля біло-голубого прапора. Але це дві зовсім відмінні реальності, дві різнісили духу.
Єромайдан показав, що українці, з високимпочуттям внутрішньої свободи та братерства, готові відстоювати свої права —політичні, громадянські та соціальні. Що вони вийшли на вулиці не за гроші, неза політиків, не за опозиційних лідерів, в яких бачать лише інструментдосягнення своїх цілей. А цілі прості і зрозумілі — звільнення всіхзарештованих євромайданівців, покарання винних у побиттях та провокаціях,євроінтеграція, та, зрештою, відставка Уряду і проведення в Україні достроковихвиборів.
Я щасливий, що зміг побачити і відчути це.Бути частиною такого народу — почесно і радісно. Так, для досягнення успіхунеобхідно буде ще постаратися. Але вже те, що продемонстрували українці, вселяєнепереборну надію у перемогу!
Дмитро Войцех
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427