Від громади не відкупишся!
Україна потребує ухвалення закону “Про владу”, який передбачатиме можливість відкликання громадянами як депутатів, так і держслужбовців.
Те,що в Україні конституційна норма про те, що “джерелом влади є народ” сталафікцією, ні для кого не є секретом. Так, формально ми маємо право формувативладу через вибори, але на цьому цей зв’язок і уривається, оскільки немаємеханізму контролю як за обраними депутатами, так і за чиновниками загалом.
Якнаслідок - кожен “князьок” діє на власний розсуд, а зі зростанням посадизростає тільки рівень крадіжок та зловживань, а не рівень відповідальності.
Таочевидно, що про це мало говорити. Треба щось робити, аби ситуація змінилася.Причому зміни потрібно робити знизу, оскільки в збереженні існуючої системизацікавлені як влада, так і, за великим рахунком, опозиція.
Врамках кампанії “За відповідальну владу” вже відбулося кілька круглих столів -як у столиці, так і в регіонах, - присвячених даній проблематиці. Завданняпоставлено конкретне - розробити Закон України “Про владу”, який би передбачавмеханізм відкликання посадовців або депутатів, в разі висловлення їм недовіри збоку суспільства. В обговоренні взяли участь відомі соціологи, політологи,громадські активісти. Що приємно - тема привернула увагу засобів масовоїінформації.
Той,хто не вірить в можливість ухвалення такого закону - помиляється. Розробказаконопроектів громадянським суспільством - нормальна практика в цивілізованихкраїнах. Ніщо не заважає нам йти тим самим шляхом.
За даними соціології, невдоволення безвідповідальністюнаділених владними повноваженнями осіб в Україні є вкрай високим. Згідно здослідженням Соціологічної групи “Рейтинг” 72% громадян бажають отримати правовідкликати депутатів і чиновників.
На сьогоднішній день дискусія, яку ведуть між собоюексперти (і до якої може долучитися кожен через групи в соціальних мережах https://www.facebook.com/vidpovidalnavlada?fref=ts)ведеться довкола низки питань - кого саме в першу чергу мають відкликатигромадяни, хто має ініціювати таке відкликання, кількісний склад ініціативнихгруп тощо.
Тобто, в підсумку ми можемо вийти на цілком реалістичнийпроект законодоавчого акту, який дозволить людям впливати на владу міжвиборами. А фактично - кожного дня.
Це чи не єдиний шлях привести всі процеси в Україні уцивілізоване русло. Інакше справа і надалі буде закінчуватися повстаннямилюдей, як у Врадіївці. Кожного посадовця, який несумлінно виконує своїобов’язки, необхідно звільняти за поданням громади. Кожен, хто зловживає своїмстановищем задля власного збагачення має піти геть. Слушно зауважила у цьомузв’язку відомий адвокат Валентина Теличенко: “Чому ми не можемо перемогтикорупцію? Тому що корупціонери відкуповуються. Але відкупитися від громади, ядумаю, не вдасться нікому”.
Нинішнє покоління політиків і чиновників боїтьсявідповідальності, і навіть самої згадки про неї, бо звикли до безкарності.Яскравий приклад цьому - гучне знищення у Мистецькому Арсеналі картини, якавідображала “Страшний суд” над суддями, чиновниками та “мажорами”.
Але закон, якщо він буде розроблений, пролобійованийсилами громадянського суспільства та ухвалений у парламенті, не зафарбуєшчорною фарбою, як це зробили з витвором митця. За ним доведеться жити.
У суспільства сьогодні справді є реальна можливістьотримати інструмент впливу на владу. Тож, долучайтеся до обговорення та підтримки громадянської кампанії "За відповідальну владу" у соціальних мережах.
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 19:05
- МВФ і пенсії Андрій Павловський 11:49
- Різниця податкового боргу від безнадійного податкового боргу Євген Морозов вчора о 15:33
- Маастрихтський договір: початок нової ери в історії Європи Юрій Гусєв вчора о 14:03
- Воєнний час і майно: чи можна захистити власність від вилучення? Світлана Приймак вчора о 12:56
- Вчимося та вчимо дітей: постановка цілей та планування Інна Бєлянська вчора о 11:33
- Інноваційний дизайн для медичних закладів: комфорт та екологічність Алеся Карнаухова вчора о 11:02
- Використання фотографій для навчання штучного інтелекту: німецький судовий прецедент Олександр Мисенко вчора о 10:29
- Відсутність штатного закупівельника в ЗСУ: втрачені можливості для забезпечення армії Євгеній Сільверстов вчора о 10:24
- Як встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок війни Дмитро Зенкін 31.10.2024 18:17
- Одеський гамбіт Вербицького – Ткачука Євген Магда 31.10.2024 16:45
- Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України Костянтин Кошеленко 31.10.2024 16:41
- Результат камеральної перевірки при розбіжностях між даними ЄРПН і у декларації Євген Морозов 31.10.2024 15:30
- Як Єдина інформаційна система змінить соціальну сферу України Світлана Приймак 31.10.2024 14:24
- Чому варто інвестувати в житло в Україні Раміль Мехтієв 31.10.2024 08:57
-
Німеччина визнала провал програми працевлаштування українців: допомогли з роботою менш як 1%
Бізнес 62664
-
Німеччина могла б уникнути спаду економіки, якби працівники рідше брали лікарняний – FT
Бізнес 26271
-
У Києві збираються побудувати нову вулицю за 1,56 млрд грн
Бізнес 8575
-
На ринку продажів нових автомобілів в Україні змінився лідер: Toyota втратила позиції
Бізнес 7684
-
Бізнес-тиждень: Держбюджет-2025, впровадження 5G та підвищення рейтингів українських банків
Бізнес 6996