Українська медицина — місія неможлива?
Коли в Україні говорять про нове “покращення”, то часто ці розмови супроводжуються іронією — от, мовляв, “професіонали”, в черговий раз довели свою безпорадність. Але часом стає зовсім не до жартів, особливо тоді, коли мова заходить про здоров’я людей.
Нещодавнона телебаченні вийшов сюжет про роботушвидкої допомоги в одному з містечок Донецької області. В ньому йдеться про те,що лікарі відтепер не гарантують порятунку своїм пацієнтам. На станції“швидкої” немає знеболюючих препаратів та необхідного медичного обладнання.Старенькі автомобілі лікарям іноді доводиться штовхати, щоб таки потрапити навиклик. Самі дзвінки від хворих приймають навіть водії, а вночі у “швидку”можна взагалі не додзвонитися, оскільки було скорочено єдиного диспетчера!
Нагадаю,що все це відбувається після так званої медичної “реформи”. Влада в своємустилі відрапортувала, що українці задоволені змінами. Але що ж відбулосянасправді?
Якзавжди, все звелося до “оптимізації”, тобто скорочення витрат з держбюджету намедицину, і, водночас, посилення вимог до лікарів, які тепер дійсно не в змозівиконувати свої функції. Останнє добре видно на прикладі вже близького мені ідобре відомого м. Ірпінь під Києвом.
Так само як і вінших регіонах під скорочення тут потрапили механіки, тобто, ремонтуватитехніку, автомобілі “швидкої допомоги”, нікому. Та й нічим, оскільки навітьпрацівникам, які залишилися в штаті, запасні частини доводиться купувати завласний рахунок! Централізовано ресурси на це практично не виділяються.
Встановленийнорматив — за 10 хвилин приїхати за викликом — в місцевих умовах є простонереальним. Тому що, скажімо, доїхати до селища Ворзель, яке входить доІрпінської міської ради, за цей час фізично неможливо. Тобто, лікарів заздалегідьзробили порушниками закону, оскільки відповідальності за наслідки “запізнення”з них все одно ніхто не знімає.
Чи буде в такихумовах медик нормально працювати? Чи зможе він надати якісну допомогу? Такевраження, що владі це абсолютно байдуже, тому що вона користується специфічнимикритеріями та розрахунками. А саме — треба “віджати” з населення там, де тількиможливо: в освіті, культурі, охороні здоров’я. Тому що всі ми для них — лишезайві “роти”, на які треба витрачати гроші. А тим часом дефіцит бюджету Українизгідно з останніми повідомленнями за рік зріс у 5(!) разів та становить 18,5мільярдів гривень. “Великі господарники” дохазяйнувалися так, що коштів вкраїні не залишилося на найнеобхідніше!
Зрозуміло, що заумови існування спеціалізованих медичних закладів для чиновників та депутатіввсе це владу абсолютно не хвилює. Але як жити “простій” людині, особливо вмаленькому населеному пункті, де в лікарнях не вистачає ліків, а про сучаснуапаратуру навіть не доводиться мріяти?
В світі вистачаєприкладів справжніх медичних реформ, які можна було б взяти за основу вУкраїні. Сучасні технології теж дають багато можливостей, які дозволяютьполегшити доступ пацієнта до лікаря. Це і електронні черги, і безліч іншихінструментів. Головне ж, переконаний, щоб будь-які перетворення відбувалисялише з врахуванням думки місцевих громад, які краще за урядовців знають своїпотреби.
Але все це станеможливим лише тоді, коли влада почне їх чути. З тими людьми, які сьогоднікерують державою, надії на це немає.
- МІСТО УМАНЬ: ЙОГО БІЛЬ ВИЛІКУЄ שִׂמְחָה (“радість”) Олександра Смілянець 19:03
- Порушення правил експлуатації комп'ютерних систем в Україні Іван Бєдний 15:44
- Як захистити свої права у справах проти ТЦК: ключові юридичні поради. Випуск 1 Павло Васильєв 15:35
- Прийняття спадщини: сучасні виклики, нюанси та уроки міжнародної практики Світлана Приймак 14:46
- Поділ спадщини між спадкоємцями, які прийняли її на праві спільної часткової власності Євген Морозов 10:31
- Кібернасильство як форма домашнього насильства: як розпізнати і що робити? Дмитро Зенкін 09:54
- Процедура виконання виконавчого листа чи судового наказу: права сторін Павло Васильєв вчора о 16:55
- Тренди нормативно-правового регулювання водневих технологій у 2024 році Олексій Гнатенко вчора о 13:36
- Як українським трейдерам успішно працювати на Nord Pool: умови доступу та юридичні тонкощі Ростислав Никітенко вчора о 12:25
- А3. За межами звіту Наталія Качан вчора о 10:00
- Важливе право на повторну ВЛК: практичний досвід і нюанси Світлана Приймак вчора о 09:54
- Адвокатські справи із корупційними злочинами: як формується відповідальність Дмитро Зенкін вчора о 09:47
- Підстави усунення спадкоємців від права на спадкування за законом Євген Морозов вчора о 09:46
- Мобілізували студента? Суд каже: незаконно Арсен Маринушкін 08.12.2024 17:55
- Неналежне (неповне, недостатнє) обґрунтування позовної заяви: наслідки для заявника Євген Морозов 08.12.2024 10:23
-
Ваша особистість змінюється, коли ви говорите іноземною мовою — дослідження
Життя 6851
-
Росія виводить війська. Як поразка Кремля в Сирії вплине на війну в Україні
5151
-
Китай не зміг врятувати сирійську владу. Для України це черговий сигнал
Думка 3735
-
Чи роблять діти людей щасливішими: що кажуть дослідження
Життя 3387
-
Нова версія ChatGPT o1 обманювала розробників і намагалася "втекти" на інший сервер
Бізнес 2954