Фактор 71%
71% українців бажають, аби держава надавала їм максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, тощо.
71% українців бажають, аби держава надавала їм максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, тощо. Для цього вони згодні аби держава підвищувала податки, в тому числі для них самих. Для порівняння, ідею, що потрібно мінімізувати роль держави і зменшувати податки для людей, аби вони самі платили за освіту, медицину та накопичували собі пенсію підтримує 22% українців.
71% проти 22% - мені одному це нагадало 73% проти 25%, які показали останні вибори президента України? Співпадіння, як на мене – не випадкове. Неодноразово говорено, виборці Зеленського і Порошенко відрізняються у першу чергу ставленням до свого життя. 71% які бажають максимуму безкоштовних послуг і збільшення податків, це люди, які хочуть аби про них турбувалися уже за те, що вони обдаровують нас милістю ходити на роботу, а ще краще – за самий факт їхнього існування. «Мені платити мусять вже за те що я сюди прийшов!» - так на заводі мені, молодому майстру ремонтників, заявляли мої підлеглі. Повірте – так само вважають… ну от як раз 71% українців, плюс кілька відсотків загублених з певних обставин. Вони й на підвищення податків згодні як раз через те що самі вони їх взагалі не платять – їхні податки відраховує бухгалтерія підприємства. Податки для них – пустий звук.
22% натомість, це вже люди майбутнього. Це люди Яким не потрібно від держави хліба зі шматком сала – вони собі самі забезпечать і хліб, і сало, і суши, і карпаччо. Податки за себе в значній мірі вони платять самі – і тому щиро бажають їхнього зменшення і розвитку своїх справ водночас. Їм треба простої банальної речі – аби їм не заважали. Аби їх не шпетили перевірками, не обдирали їх податками, і аби відкриття нового бізнесу для них не означало 1001 довідку зі 201 відомства. І ще цим людям треба аби зміцнювалася держава, бо всі вони чудово розуміють, слабка держава – це можливості одні, а сильна держава – можливості дещо інші. 21-25% бачили, що за президента Порошенка було зроблено дуже багато, і вони відверто боялися що все зроблене може бути розтерте на порох. Як показує дійсність – правильно робили, що боялися.
На цьому можна було б і закінчити, якби не два «але».
Перше з них виглядає так – чимало претензій до Порошенка були зумовлені «фактором 71%». Команда Порошенка, так саме, як будь-яка інша на їхньому місці, була змушена цьому 71% всіляко догоджати, бо ну от не може влада перти проти бажань практично ¾ населення країни. Особи які волають про «відсутність політичної волі у Порошенка» або про «соціалізм Гройсмана» - або відверті лицеміри, або вони ні чорта не знають країни в якій живуть. Реальність – така, і будь-якій владі доведеться з нею рахуватися. У першу чергу – зеленій.
І от це – друге «але». ЗЕкоманді крупно пощастило що в країні існує 71% - саме вони зробили її владою. Але тій самій ЗЕкоманді тепер треба враховувати, що 71% від неї бажає дива. Вони бажають тих самих збільшення податків і забезпечення неосяжної маси халяви – безкоштовної медицини, освіти, пенсій та з/п бюджетникам, при чому з/п – на рівні Європи, а медицини на рівні платних клінік. А див – не буває. ЗЕкоманда минулий рік завершила з дірою в бюджеті біля 100 мільярдів (без маніпуляцій з грішми Нафтогазу), і дані початку року цього – не кращі. Вже зрозуміло, податки збільшать – але халяви не буде.
Так, команда Порошенка залишила по собі непоганий економічний спадок, який можна довго проїдати. Найвище досягнення часів Порошенка – довіра у світі до економіки України, саме завдяки ній реально зараз крутити аферу з облігаціями внутрішньої позики – а по факту, влазити в нові і нові непрямі борги, бо по облігаціях колись доведеться платити. Та наразі 45% громадян ще готові терпіти і вірити ЗЕкоманді, повторюючи собі «ну, час потрібний». Але це – тимчасово.
Я переконаний, прийде час, коли Зеленський буде неймовірно шкодувати, що 22-25% - не його виборці. Бо фактор 71% - наздожене обов’язково. 71% хочуть казки.
Вони не пробачать Зеленському руйнації своїх сподівань.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407