Колапс органів досудового розслідування: чого чекати у березні?
Слідчі, прокурори і адвокати задаються питанням: чи встигнуть правоохоронці зареєструвати органи досудового розслідування як юридичні особи до 15.03.2018? І куди подавати клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження після 15.0
Слідчі,прокурори і адвокати задаються питанням: чи встигнуть правоохоронцізареєструвати органи досудового розслідування як юридичні особи до 15.03.2018?І куди подавати клопотання про застосування заходів забезпечення кримінальногопровадження після 15.03.2018?
Мовайде про «березневі»зміни у ч.2 ст.132 Кримінального процесуального кодексу України.Ініціатор змін – народний депутат Лозовой А.С. У новій редакції статтявиглядатиме так: "Клопотання про застосування заходів забезпеченнякримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається домісцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться(зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа."
Цікаво,яку ідею закладав у такі зміни законодавець? Стимулювати правоохоронцівупорядкувати структуру? Знову вивести Україну в першість країн за кількістюпозовів до Європейського суду з прав людини? Чи перевірити на міцність судовусистему?
Насьогодні, наприклад, територіальні відділи нацполіції не зареєстровані якюридичні особи. Можете пересвідчитись самі, просто "пробийте" будь-якийтериторіальний відділ поліції в Єдиному державномуреєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.У Реєстрі зареєстровані як юридичні особи лише головні управління в областях.
Стаття15 Закону України «Про Національну поліцію» визначає територіальні органиполіції як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим,областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та якміжрегіональні. Але керівництво поліції так і не спромоглося провестиорганізаційну роботу щодо реєстрації на місцях.
Єобґрунтовані підстави вважати, що ситуація не зміниться. Як мінімум за двамісяці слідчих повинні були повідомити про переведення у штат новоствореноїюридичної особи, але поки ніхто цього не зробив.
Іякщо ситуація не зміниться, то, наприклад, один із найзавантаженіших в країніШевченківський районний суд м. Києва стане місцем прийому (і розгляду?)клопотань слідчих нацполіції усієї Київської області. Саме завдяки тому, що вШевченківському районі м. Києва зареєстроване як юрособа Головне управлінняНацполіції в Київській області.
Додайтедо цього правила про аудіо- відеофіксацію, і отримаємо новий тип суду - суд,заблокований законом.
Алеж не слідчими єдиними. Адвокати також часто звертаються із клопотаннями протимчасовий доступ до речей і документів або проведення обшуку. Цікаво, скількичасу буде розглядати суд таке клопотання, і чи буде взагалі у ньому сенс, якщопісля подачі мине кілька місяців.
Ймовірно,що з 15.03.2018 адвокати зможуть ефективніше захищати клієнтів під час обраннязапобіжного заходу у суді. Просто у судовому засіданні зайти в реєстр юросіб іперевірити, слідчий якого органу досудового розслідування подав клопотання і чизареєстрований орган досудового розслідування як юридична особа. Якщо ні,слідчий скоріш за все порушив правила підсудності і суд відмовить у задоволеннійого клопотання.
Вірогіднішеза все, законодавець не скасує зміни. Тому правоохоронці десь ближче до 17години 14.03.2018 вкотре продемонструють усю свою наполегливість і заблокуютьреєстраторів у своїх кабінетах. Або депутатів у Верховній Раді. У будь-якомувипадку, когось та й мусять заблокувати. Адже не зможуть правоохоронці сидітимовчки і спостерігати, як руйнується судова система.
Ави як вважаєте, чи зареєструють територіальні органи досудового розслідуваннядо 15.03.2018?
Дмитро Никифоров,адвокат
- Бідних стає все більше Андрій Павловський вчора о 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов вчора о 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв вчора о 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич вчора о 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко вчора о 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко вчора о 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак вчора о 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін вчора о 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 25.12.2024 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 857
- Бідних стає все більше 299
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 195
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 63
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 22624
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 21514
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 9093
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 8594
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 7204