Замість безкоштовного бювету – вода за 1 грн. за літр
У Києві продовжують встановлювати кіоски для продажу води, закриваючи безкоштовні бювети
Схоже, схема закриття бюветів з артезіанською водою і встановлення поруч з ними кіосків для продажу води сумнівної якості набуває у столиці все більшої популярності.
У дворі житлових будинків № 2/4 по вул. Кулібіна та № 75/2 по просп. Перемоги у Святошинському районі м. Києва нещодавно з'явився кіоск для продажу води.
За інформацією місцевих мешканців, воду у цьому кіоску продають по 1 грн. за літр. До того ж, люди дуже сумніваються у якості води з цього МАФу. Адже невідомо, чи досліджувала її санітарно-епідеміологічна станція.
Особливої гостроти ситуації додає те, що неподалік від цього кіоску існує бювет з безкоштовною водою, який з невідомих причин майже не працює. Цей бюветний комплекс впродовж останніх двох місяців функціонує з перебоями. Не працює більше, ніж працює. Людей, котрі набирали воду з цієї артезіанської свердловини, фактично змушують купувати воду у кіоску по 1 грн. за літр.
Людей позбавили права на безкоштовну воду. Натомість хтось вирішив збагатитися, організувавши досить прибутковий бізнес, який, до того ж, не потребує значних вкладень. Схема дуже проста – закрили існуючий бюветний комплекс, в якому люди з усього мікрорайону набирали безкоштовну якісну воду, а неподалік від нього установили кіоск для продажу води. Людям створили такі умови, що вони змушені купувати цю воду. А тим часом хтось потирає руки і підраховує прибутки.
Судячи з усього, ця схема вже відпрацьована. Адже така ж ситуація була і на вул. Львівській. На території скверу між будинками № 1/9 по вул. Львівській та № 6 по вул. Святошинській з невідомих причин перестав функціонувати бювет, воду з якого впродовж років використовували мешканці усього мікрорайону, а поруч з'явились два кіоски для продажу води. Щоправда, там була інша ціна – 50 коп. за літр. Після низки моїх депутатських звернень один із цих МАФів демонтували, а в КП «Київводфонд» запевнили, що бювет відновить свою роботу найближчим часом.
До речі, в обох випадках біля бюветів з'явились кіоски з продажу води однієї й тієї ж компанії. Не вірю я в такі випадковості і збіги обставин.
Між тим, саме вода зі свердловин є дуже популярною серед киян, адже не потребує попереднього очищення хімічними реагентами та знезараження хлором. У київських бюветах подається вода з артезіанських свердловин юрського і сеноманського горизонтів, глибиною 90-300 метрів. На такій глибині вода добре захищена від хімічного та мікробіологічного забруднення.
Наразі у столиці налічується трохи більше 200 бюветних комплексів. Однак значна частина з них не працює з різних причини, найчастіше - через поломки й негативні висновки СЕС. Фактично кількість бюветів, котрі не працюють, коливається в межах 50-52. Звісно, це дуже багато – близько 25% від загальної кількості.
Враховуючи популярність бюветних комплексів серед киян, як районна, так і міська влада повинні робити усе можливе для безперебійного функціонування артезіанських свердловин, вчасно їх ремонтувати і встановлювати фільтри. Але аж ніяк не дозволяти встановлення кіосків з продажу води, прикриваючись тим, що нібито бювет перестав функціонувати з об'єктивних причин.
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін вчора о 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв вчора о 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак вчора о 14:30
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук вчора о 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак вчора о 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв вчора о 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак 20.01.2025 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 20.01.2025 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин 20.01.2025 11:53
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 7989
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 3654
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 2682
-
Між правами бізнесу та покаранням за корупцію. Чому правки Лозового викликали дискусію
Бізнес 2599
-
ВАКС закрив справу проти ексголовного архітектора Києва та гендиректора Укрбуд Девелопмент
Бізнес 1826