Земельна реформа-питання національного суверенітету
На сьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереження національного суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не може залишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Насьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереженнянаціонального суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не можезалишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Поспіхіз яким влада намагається зняти мораторій на продаж земель до завершення 6сесії Верховної Ради VIIскликання в липні цього року призведе дотаких негативних наслідків:
- за відсутності системи кредитуваннядоступ до землі отримають корпорації та іноземний спекулятивний капітал, яківикористають землю для швидкого збагачення.
- середні та дрібні сільгоспвиробники,які не мають обігових коштів для купівлі землі стануть банкротами. До того ж занинішньої недієвої правоохоронної системи та судів сільгоспвиробники незахищені від рейдерства.
Однакнайбільші втрати понесуть власники земельних «паїв». Адже спекулятивним шляхомціни за гектар будуть встановлені нижче мінімальних. До того ж для нікого несекрет, що сьогодні аграрій і школу та дитячий садочок у власних населенихпунктах поремонтують, хворим та малозабезпеченим допомагають. Великий іноземнийкапітал як і українські олігархи соціальну відповідальність за населені пунктине нестиме.
При цьомуможемо забути і про наші українські чорноземи, якими ми так полюбляємохвалитися. Адже спекулятивний капітал зорієнтований на отримання швидкогоприбутку і віддає перевагу посіву монокультур без сівозміни, які дають швидкігроші та виснажують землю. До того ж посів монокультур при сучасних технологіяхі потужній техніці на відміну від тваринництва чи садівництва, яким займаютьсянаші сільгоспвиробники потребує мінімум робочих рук. Без засобів до існуваннязалишаться тисячі працівників.
Відкриттяринку землі в Україні поки не на часі. Адже для цього нема відповідноїзаконодавчої бази та і є багато інших поточних проблем, які потребуютьпершочергового вирішення. Однією із таких проблем, яка зараз стоїть гостро поУкраїні є проблема із наданням земельних ділянок нашим патріотам. Передбаченізаконом земельні ділянки учасникам АТО надаються в непридатних для веденнягосподарства та будівництва заплавах та ярах. Невирішеним залишається питанняіз розпаюванням земельних ділянок громадянам, які мали отримати її ще 20 роківтому назад, але так і неотримали. Як ми знаємо в Україні є багато сіл навколояких знаходиться земля у державній власності, яка не була розпайована міжлюдьми. Це питання теж потрібно урегулювати.
Паралельноіз земельно питанням іде проведення реформи місцевого самоврядування. Основноюметою реформи місцевого самоврядування є створення спроможних територіальнихгромад, а чи можуть громади бути спроможними якщо вони не розпоряджаютьсявласною землею. Наприклад на Київщинібільшість міст та селищ, які мають ресурси та потенціал для подальшого розвиткузатиснені у власних територіях і самі зацікавлені в об’єднанні із навколишнімиселами на взаємовигідних умовах. Однак для цього має бути винесений у другечитання і проголосований закон про право об’єднаних територіальних громад розпоряджатисяземлею за межами населених пунктів.
Обговорившивсі проблеми і можливі варіанти вирішення, ми маємо докласти максимум зусиль,щоб земельна реформа відбувалася із врахуванням інтересівукраїнських громадян.
- Вплив коучингу і менторингу на зростання лідерського та організаційного потенціалу Аліна Святненко 15:39
- Тарифи – частина енергетичної євроінтеграції України Дмитро Васильєв 12:41
- Як знайти мікро-, наноінфлюєнсерів для просування продукту, бренду? Ганна Галайко 10:01
- Безперебійне забезпечення ЗСУ – пріоритет Дана Ярова 07:10
- Про можливість японських технологій у відбудові України Олег Приходько 06:49
- Прострація та ступор: застигле тіло, завмерлий розум Ольга Ярхо вчора о 17:49
- ГО та Фонди: Як довести право на бронювання працівників? Арсен Маринушкін вчора о 12:08
- Втрата право користування житловим приміщенням Євген Морозов вчора о 10:17
- Внутренние демоны: как побороть тьму и возродить будущее? Джейхун Маммадов вчора о 07:13
- Чому курс долара росте? Дана Ярова вчора о 07:10
- Застава як спосіб тримання під вартою Богдан Глядик 11.06.2024 14:18
- Google, ШІ та датасети Олеся Стойко 11.06.2024 11:20
- Як отримати безкоштовні засоби реабілітації в Україні: покрокова інструкція Ярослав Хоменко 11.06.2024 10:34
- Отримання іпотекодавцем письмової вимоги від кредитора Євген Морозов 11.06.2024 10:15
- Чому пішов Найєм та як це вплине на відбудову Сергій Миткалик 11.06.2024 09:50
- Ти, чув, в Лондоні закрився 2234
- Як отримати безкоштовні засоби реабілітації в Україні: покрокова інструкція 2180
- ГО та Фонди: Як довести право на бронювання працівників? 129
- Чому пішов Найєм та як це вплине на відбудову 128
- "Як програти справу" - переклад статті Едмунда Кінга, королівського радника 106
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 17926
-
У Карпатнафтохіму з'явився новий співвласник
Бізнес 12233
-
Компанія Шостака запропонувала найнижчу ціну на продукти для ЗСУ, але не пройшла: причина
Бізнес 8912
-
Власник Kernel порадив не сваритися з Польщею через зерно: У нас достатньо інших ринків
Бізнес 6792
-
"Антонов" перевіз з Анкари до Флориди турецький стратегічний супутник — фото
Бізнес 4788