UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.08.2016 13:36

Співпраця в АПК між Україною та Малайзією

Експерт із питань аграрної політики, місцевого самоврядування, адміністративно-територіальної реформи, розвитку сільських територій

Малайзія із населенням 29 млн осіб та ВВП на душу населення – 12 600 доларів має стати серйозним ринком для експорту сільгосппродукції з України.

За підсумками офіційного візиту до Малайзії Президента України Петра Порошенка та міністра Мінагрополітики Тараса Кутового варто зазначити, що посилення співробітництва між обома країнами вигідно передусім українським сільгоспвиробникам, які вже і сьогодні впевнено себе почувають на малайзійському ринку.

Малайзія займає важливе місце в рейтингу торгових партнерів нашої країни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. За підсумками минулого року загальний товарооборот України з Малайзією становив 298 млн доларів. Левову частку експорту України в Малайзію складає сільгосппродукція.

  У першому півріччі цього року Україна експортувала до Малайзії продукції на $ 52,4 млн дол., із яких соняшникової олії на суму – понад 30 млн дол., соєвої олії – на 3 млн дол., пшениці – на 6 млн дол., згущеного молока – на 2 млн дол., бобових – на 1,5 млн дол., макухи – на 1 млн дол., борошна – на 500 тис. дол.

За перше півріччя 2016 року, в порівнянні з минулорічними показниками, зростання експорту сільгосппродукції з України в Малайзію становило 24%. Українські аграрії здатні задовольнити попит Малайзії ще по багатьом позиціям. Хочеться вірити, що підписання двосторонніх угод дасть поштовх для розвитку в Україні продукції з доданою вартістю. Та окрім міжнародних договрів для розвитку вітчизняного виробництва, має бути досягнуто домовленостей щодо вирішення питання оподаткування АПК шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.

Як ми знаємо за дорученням Першого віце-прем'єр-міністра — Міністра економічного розвитку і торгівлі С. Кубіва  в Мінекономрозвитку було створено відповідну робочу групу за участю представиків Міністерства фінансів, Міністерства аграрної політики, Державної фіскальної служби та громадських організацій.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]