Дозвіл на виїзд дитини за кордон VS позбавлення батьківських прав
В продовження думки колеги, адвоката Костянтина Четвертака хочеться також поділитися своїми думками, щодо виїзду дитини закордон.
Впродовження думки колеги, адвоката Костянтина Четвертака хочеться такожподілитися своїми думками, щодо виїзду дитини закордон.
Нормами цивільногозаконодавства, а саме статтею 313 Цивільного Кодексу України визначено, щовиїзд громадян України, яким не виповнилося 16 років, можливий тільки за згодою батьків (усиновлювачів).
Такесаме обмеження передбачено і Правилами перетинання державного кордону Українигромадянами України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від27.01.1995 р. № 57), що виїзд з України дітей, які не досягли 16-річного віку,в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків допускається при наявності нотаріальнопосвідченої згоди другого з батьків.
І все було б добре, якщо батьки не були розлучені, абатько/матір принципово не надавали дозвіл, щоб «насолити» колишньомучоловіку/дружині і при цьому не подумати про свою ж дитину.
Тож,почнемо з самого початку.
На сьогоднішнійдень, в багатьох країнах світу, діє «безвізовий режим» і для України, а томубатьки планують канікули дітей або власну відпустку за кордоном.
За законодавствоУкраїни, для того, щоб Ваша дитини виїхала на територію іншої держави,незалежно з якої причини, потрібен ряд документів, один з таких є нотаріальнозасвідчений дозвіл батька/матері на виїзд дитини закордон.
З практикивбачається, що якщо батьки розлучені, то, як правило, батько/матір такий дозвілнавмисно не надають, нехтує інтересами дитини і відмовляється надати згоду навказану поїздку.
Що ж робити?Позбавити батьківських прав чи все ж таки отримати дозвіл від колишньогочоловіка/дружини, а може отримати рішення суду про надання дозволу на виїздудитини закордон? Це найменший ряд питань, які задаютьюристу/адвокату/нотаріусу.
Для отриманнярішення про надання дозволу виїзду дитини за кордон Вам доведеться зібратидоказову базу:
- Безперечнов суді треба довести, що батько/матір ухиляється від надання дозволу.
- Довестифакт важливості виїзду дитини за кордон (навчання, оздоровлення), а також,чітко вказати в яку країну, навіщо дитина виїжджає (лікування, відпочинок, дородичів), і термін перебування (оскільки саме ці відомості будуть перевірятисяпри виїзді дитини, якщо не буде зазначений термін перебування в рішенні суду, успівробітників прикордонної служби виникне ряд питань і є вірогідність, що самеВашу дитину не випустять з території України.
Бажано, щоб всіці документи мали офіційний вигляд, оскільки суд буде на власне переконаннявирішувати чи належний це доказ чи ні. Можливо у Вас є свідки, які зможутьпідтвердити той чи інший факт.
Варто одразупам’ятати, що в Україні в судовій гілці влади відбувається реформа, а тому післятого, як Ви звернулися до суду з відповідною заявою суд може пару місяцівтільки перевіряти відповідність та належність поданої Вами заяви, а вже потімпризначати справу до розгляду, розраховувати,що справа буде розглянута протягом 1 місяця не варто! І отримане від суду рішенняє одноразовим, тобто в наступний випадок, коли дитині треба буде їхати за кордон,процедура повторюється.
Щодо позбавлення батьківських прав батька/матері чи кращеце, ніж отримувати кожен раз рішення суду на виїзд дитини за кордон?
У випадку, якщобатько/матір зловживають своїми правами – не надають дозволу на виїзд дитини закордон, при цьому не приймають належної участі у виховані дитини, рекомендуюрозглянути варіант позбавлення батьківських прав.
Хочу одразувідмітити, за статистикою, в Україні позбавляють батьківських прав саме батька,матерів позбавляють тільки в тому випадку, якщо вона зловживає алкогольниминапоями, наркотичними засобами інше.
Тож, які«переваги» рішення суду про позбавлення батьківських прав, якщо батько/матірпозбавленні батьківських прав?
- Вамне треба отримувати дозвіл на виїзд дитини за кордон, оскільки рішення суду пропозбавлення батьківських прав вже є доказом про те, що дозвіл треба тільки відодного з батьків. Тобто у всіх випадках, де потрібно дозвіл обох батьків, Винадаєте свій дозвіл та рішення відповідного суду.
- Дитиназвільняється від обов’язку утримувати батька/матір, який позбавленийбатьківських прав.
- Батько/матірне звільняються від обов’язку утримувати дитину, наприклад, платити аліменти.
Але, одразузазначу, що процес позбавлення батьківських прав є набагато складнішим, і вчастині часу, і в частині стресу, як для батька/матері, який позбавляється прав,так і для самої дитини. І особа, яка буде позбавлена батьківських прав, зазаконодавством України, не може усиновлювати інших дітей, поки за рішенням судуне буде відновлено його право на власну дитину.
Тож,тільки батькові/матері варто вирішувати чи добровільно надавати згоду та некористуватися більш жорстокими методами, чи «насолити», але потенційно бутипозбавленим батьківських прав на власну дитину.
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 31534
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 22023
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 12924
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 11583
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 11206