Open Banking та його роль у появі нових фінтех-продуктів
Open Banking відкриває перед банками нові можливості для розробки сучасних технологічних рішень у фінтех-секторі.
Open Banking — це підхід, який дає можливість клієнтам банку надавати іншим сервісам або постачальникам послуг доступ до своїх банківських даних за допомогою API. Це назва інтерфейсу, який потрібен для BaaS (Banking as a Service), який є сполучною ланкою між фінтех-компаніями та банками. Прикладом використання відкритого банківського обслуговування можуть бути платіжні платформи, такі як Google Pay й Apple Pay. Нові технології та підходи можуть зробити взаємодію між компанією та банківською установою кращою, швидшою та безпечнішою. Водночас це вигідно не лише клієнтам, а й банкам, оскільки вони також можуть використовувати ці послуги для ведення бізнесу.
Відкритий банкінг робить банківські послуги зручнішими та простішими, що є важливим аспектом в епоху, коли досвід користувача є першочерговим. Це лише підвищує комфорт використання послуги, якщо клієнт користується коштами зі свого банківського рахунку через сторонню програму. Такими програмами можуть бути служби доставляння їжі, оператор мобільного зв’язку чи інші сторонні служби. Тож якщо клієнт задоволений тим, наскільки добре його банк інтегрований із сучасними послугами, він залишиться йому лояльним.
Співпраця такого типу вигідна не тільки користувачам, але й самим фінансовим установам. Наприклад, накопичені дані можна використовувати для створення нових послуг, які є швидшими, безпечнішими та сучаснішими. Open Banking створює умови для кращого розуміння потреб ринку банками. Це безпосередньо впливає на можливість створення та розвитку нових фінтех-сервісів. Прикладом відкритого банківського обслуговування є додаток Connected Money, запущений HSBC у Великобританії. Ця програма може переглядати банківські рахунки, кредити, кредитні, іпотечні та інші картки в одному місці.
Більш широке впровадження Open Banking призведе до посилення конкуренції. Оскільки раніше доступ до даних мали лише банківські установи, вони мали свого роду монополію. Коли все більше і більше фінтех-компаній приєднаються до боротьби за клієнтів, це створить можливості для кращих послуг і швидкого розвитку продуктів. Адже вони можуть не тільки отримати знання про клієнтів, а і про їхні вподобання, що дозволить глибоко зрозуміти потреби користувачів.
Взагалі Open Banking почав застосовуватися зі складнощами, тому що це означало початок конкуренції з банками. У Великій Британії найбільші банківські установи на законодавчому рівні змусили відкрити свій API-інтерфейс. Таким чином, інформація про клієнтів може бути надана стороннім розробникам за їх згодою. 30 червня 2021 року став чинним Закон України «Про платіжні послуги», який визначає порядок надання доступу до рахунків клієнтів банків. Тому шлях до відкриття банківського бізнесу в Україні відкритий.
Таким чином Open Banking відкриває перед банками нові можливості для розробки сучасних технологічних рішень у фінтех-секторі, підвищуючи якість обслуговування на вищий рівень і відкриваючи доступ до інноваційних ринків. Крім того, банки можуть отримати прибуток, продаючи дані або підключаючи їх до приватних програм. Open Banking дає змогу створити цілу екосистему, де клієнти можуть отримувати доступ до сторонніх послуг на додаток до банківських. Це дозволяє банківським установам знижувати вартість надання послуг, розробляти нові додатки та навіть створювати кращі тарифи для клієнтів.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 85434
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 76029
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 14749
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11831
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9037