Як провідні світові компанії використовують блокчейн?
Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно.
Блокчейн — це новітня технологія зберігання інформації та ідентифікації користувачів. По суті, це розподілена база даних, що складається з упорядкованого ланцюжка блоків, які зберігають певну інформацію. У більшості випадків блокчейн використовується для обміну та зберігання криптовалюти, але це не єдина його властивість, оскільки він також може передавати цифрові документи, особисті документи, гроші та навіть контракти. Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно. Застосування цієї технології досить широке — від ідентифікації особистості до комп’ютерних ігор, та майже щодня вона застосовується у нових галузях. У цьому блозі ми розглянемо, як великі компанії використовують блокчейн.
Microsoft створила персональний комп'ютер, який ми знаємо сьогодні. Мало хто про це знає, але вони були набагато попереду у цій галузі, приймаючи платежі в біткойнах на своєму вебсайті ще у 2014 році. Microsoft володіє понад трьома десятками патентів на технології, пов’язаними з блокчейн-платежами та безпекою зберігання інформації. За допомогою цих технологій компанія створила корпоративні блокчейн-додатки та смартконтракти, які базуються на хмарній інфраструктурі. Тепер їх використовують інші гіганти, наприклад, Bosch.
IBM є одним з гігантів у сфері виробництва комп'ютерів і програмного забезпечення у світі. Компанія також міцно закріпилася на ринку надання послуг із впровадження технології блокчейн іншим компаніям за допомогою своєї платформи. Вона називається Hyperledger Fabric та використовується 120 000 організацій та забезпечує охорону даних і управління цифровими активами.
Ніхто не сумнівається, що технологічні гіганти йдуть пліч-о-пліч з технологіями, проте автовиробники теж здатні дивувати. BMW має в планах інтегрувати технологію блокчейн у свою щоденну роботу, щоб автоматизувати складні ручні виробничі процеси та оптимізувати послуги компанії. Також планується створити сервіс на базі Web3 для програми лояльності BMW. Система винагороди, заснована на блокчейні, ідентифікуватиме клієнта та винагороджуватиме його бонусами, відповідними до його статусу.
Mastercard, одна з найбільших компаній з обробки платежів, використовує технологію блокчейн для обслуговування своїх клієнтів. Вони зосередилися на безпеці за допомогою програмного рішення Crypto Secure. Мета системи в тому, щоб фінансові установи могли виявляти та відсікати транзакції на біржах з підвищеним ризиком шахрайства. Алгоритм використовує елементи штучного інтелекту, а також базується на даних блокчейна.
PayPal, ще одна платіжна компанія, яка спеціалізується на грошових переказах P2P, бачить новітню технологію блокчейн як можливість для розширення. Таким чином, клієнти сервісу можуть використовувати його для виконання всіх можливих операцій з багатьма найпопулярнішими криптовалютами, такими як Ethereum, Bitcoin, Litecoin тощо. Очевидно, що ця стратегія принесла свої плоди, і тепер компанія має понад 430 мільйонів активних користувачів. PayPal також розробив внутрішню систему на базі технології блокчейну для стимулювання співробітників.
Такий підхід цікавий не тільки великим корпораціям. Для безпеки та зручності платежів Організація Об’єднаних Націй планує надсилати виплати для допомоги українським переселенцям у стейблкойнах USDC на особистий цифровий гаманець. США регулярно надають Україні значну технічну допомогу, в тому числі новітню зброю, отже питання відстеження її знаходження та використання залишається відкритим. За деякими даними, для цього спеціально використовується технологія блокчейн.
Міністерство цифрової трансформації України цікавиться залученням блокчейну до державних механізмів. Планується, що це зможе зробити державні послуги зручнішими для користувачів і покращить захист даних, слугуючи ще одним механізмом боротьби з корупцією. Прикладом такої реалізації може бути нещодавно запропонована концепція електронної гривні. Це відкриває шлях до програмованості національної валюти, тобто створення механізму для можливості витрат лише на певні послуги чи товари. В такий спосіб планується боротися з нецільовою витратою державної допомоги або субсидій.
- Вибори у Східній Німеччині: Путін зайшов у ЄС з правого флангу Галина Янченко вчора о 23:08
- Три інсайти інтернет-просування на висококонкурентних ринках Григорій Ігнатов вчора о 17:04
- Дизайн інтер’єру: у пошуках балансу між соціальністю та приватністю Алеся Карнаухова вчора о 14:54
- Кримінальний арешт самобуду Павло Васильєв вчора о 14:28
- Право спадкоємця на розірвання договору купівлі-продажу укладеного спадкодавцем за життя Євген Морозов вчора о 13:36
- Дворівнена система оподаткування: що це, та де застосовується? Ольга Ярмолюк вчора о 10:47
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 08:29
- Підвищення податків для бізнесу – до яких змін слід готуватися Фелікс Аронович 09.09.2024 21:09
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? Вікторія Войціцька 09.09.2024 20:47
- Проблеми соціального діалогу в Україні Андрій Павловський 09.09.2024 20:31
- Ринок на $1 млрд, який ви пропускаєте: що потрібно знати про нішу зоотоварів в Україні Олександр Колб 09.09.2024 17:51
- Скасування боржником заочного рішення суду за позовом ломбарду Павло Васильєв 09.09.2024 16:59
- Какая справка ВКК должна быть для отсрочки по уходу за родителем Віра Тарасенко 09.09.2024 13:43
- Підстави для визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню Євген Морозов 09.09.2024 13:27
- Автоматизація та комплаєнс: як зменшити ризики для підприємств Ігор Шевцов 09.09.2024 10:14
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 864
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 503
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? 258
- Проблеми соціального діалогу в Україні 190
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні 126
-
Кабмін змінив назви двох міністерств
Бізнес 19193
-
Час нам подивитися на свою історію з правильного боку. В чому ми досі помиляємося
Думка 17752
-
У Німеччині понад 235 000 українців втратили статус тимчасового захисту за місяць. Причина
Бізнес 14600
-
Укрнафта не змогла придбати 11 газопоршневих електростанцій: причина
Бізнес 12396
-
Дженніфер Лопес, Памела Андерсон вигуляли модні образи на кінофестивалі в Торонто: фото
Життя 10895