Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.01.2023 12:48

Як провідні світові компанії використовують блокчейн?

CEO міжнародної платіжної системи LEO, Голова наглядової ради IBOX BANK

Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно.

Блокчейн — це новітня технологія зберігання інформації та ідентифікації користувачів. По суті, це розподілена база даних, що складається з упорядкованого ланцюжка блоків, які зберігають певну інформацію. У більшості випадків блокчейн використовується для обміну та зберігання криптовалюти, але це не єдина його властивість, оскільки він також може передавати цифрові документи, особисті документи, гроші та навіть контракти. Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно. Застосування цієї технології досить широке — від ідентифікації особистості до комп’ютерних ігор, та майже щодня вона застосовується у нових галузях. У цьому блозі ми розглянемо, як великі компанії використовують блокчейн.

Microsoft створила персональний комп'ютер, який ми знаємо сьогодні. Мало хто про це знає, але вони були набагато попереду у цій галузі, приймаючи платежі в біткойнах на своєму вебсайті ще у 2014 році. Microsoft володіє понад трьома десятками патентів на технології, пов’язаними з блокчейн-платежами та безпекою зберігання інформації. За допомогою цих технологій компанія створила корпоративні блокчейн-додатки та смартконтракти, які базуються на хмарній інфраструктурі. Тепер їх використовують інші гіганти, наприклад, Bosch.

IBM є одним з гігантів у сфері виробництва комп'ютерів і програмного забезпечення у світі. Компанія також міцно закріпилася на ринку надання послуг із впровадження технології блокчейн іншим компаніям за допомогою своєї платформи. Вона називається Hyperledger Fabric та використовується 120 000 організацій та забезпечує охорону даних і управління цифровими активами.

Ніхто не сумнівається, що технологічні гіганти йдуть пліч-о-пліч з технологіями, проте автовиробники теж здатні дивувати. BMW має в планах інтегрувати технологію блокчейн у свою щоденну роботу, щоб автоматизувати складні ручні виробничі процеси та оптимізувати послуги компанії. Також планується створити сервіс на базі Web3 для програми лояльності BMW. Система винагороди, заснована на блокчейні, ідентифікуватиме клієнта та винагороджуватиме його бонусами, відповідними до його статусу.

Mastercard, одна з найбільших компаній з обробки платежів, використовує технологію блокчейн для обслуговування своїх клієнтів. Вони зосередилися на безпеці за допомогою програмного рішення Crypto Secure. Мета системи в тому, щоб фінансові установи могли виявляти та відсікати транзакції на біржах з підвищеним ризиком шахрайства. Алгоритм використовує елементи штучного інтелекту, а також базується на даних блокчейна.

PayPal, ще одна платіжна компанія, яка спеціалізується на грошових переказах P2P, бачить новітню технологію блокчейн як можливість для розширення. Таким чином, клієнти сервісу можуть використовувати його для виконання всіх можливих операцій з багатьма найпопулярнішими криптовалютами, такими як Ethereum, Bitcoin, Litecoin тощо. Очевидно, що ця стратегія принесла свої плоди, і тепер компанія має понад 430 мільйонів активних користувачів. PayPal також розробив внутрішню систему на базі технології блокчейну для стимулювання співробітників.

Такий підхід цікавий не тільки великим корпораціям. Для безпеки та зручності платежів Організація Об’єднаних Націй планує надсилати виплати для допомоги українським переселенцям у стейблкойнах USDC на особистий цифровий гаманець. США регулярно надають Україні значну технічну допомогу, в тому числі новітню зброю, отже питання відстеження її знаходження та використання залишається відкритим. За деякими даними, для цього спеціально використовується технологія блокчейн.

Міністерство цифрової трансформації України цікавиться залученням блокчейну до державних механізмів. Планується, що це зможе зробити державні послуги зручнішими для користувачів і покращить захист даних, слугуючи ще одним механізмом боротьби з корупцією. Прикладом такої реалізації може бути нещодавно запропонована концепція електронної гривні. Це відкриває шлях до програмованості  національної валюти, тобто створення механізму для можливості витрат лише на певні послуги чи товари. В такий спосіб планується боротися з нецільовою витратою державної допомоги або субсидій.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи