Масові розстріли у школах: булінг і популярність насилля
Спільне для всіх масових розстрілів у школах – це соціальна відчуженість убивць. Простіше, всі вони були жертвами цькування з боку своїх однолітків.
У США школярі знову відкрили масовий вогонь в школі. В штаті Колорадо в школі STEM через застосування зброї загинув один учень, ще декілька отримали поранення.
Плюсом реакції держави стало те, що поліція прибула на місце злочину в момент, коли постріли ще тривали. Мінусом – що за довгі роки навіть Сполучені Штати не спромоглись встановити дієву систему протидії, яка б повністю усунула можливість повтору масових розстрілів.
Я нагадаю, що США є лідером серед масових розстрілів. Близько 31% випадків у світі в 1966-2012 рр. (якщо відкинути теракти) припадали на цю країну. 43% сімей володіють вогнепальною зброєю. Але – володіння чи не володіння зброєю – не запобіжник. Бо не залежно від дозволів на зброю криваве насилля у школах застосовується.
Зокрема, в Росії, де дозволів на вогнепал немає, також розповсюдились випадки, коли діти застосовували спроби масового кривавого насилля у школах. Із застосуванням пневматів, ножів та сокир. Тому проблема не у засобах здійснення насилля, а в причинах, які спровокували його застосування.
Звичайно, особливі причин існують і в США, і в Росії. В першій країні – надзвичайно загострене ставлення до самореалізації. І якщо в людини не виходить довести світу свою значимість це призводить до депресій. Таких, що людина прагне помстись цьому світу. І, водночас, – потяг до відомості. Не можеш стати Кеннеді чи Ленноном, стань їх убивцями – Лі Освальдом чи Марком Чепменом. У Росії – це культура сили. Ти стаєш переможцем не в дискусії, а коли ти насиллям довів, що «правда на твоєму боці». Перемога – це не захист своїх інтересів, а приниження опонента. Як країна веде себе у світі, така ж культура формується і всередині суспільства.
Але спільне для всіх – це соціальна відчуженість убивць. За даними американських дослідників, усі винні у масових розстрілах перебували у соціальній ізоляції. Фактично – вони були жертвами цькування з боку своїх однолітків. Є навіть приклади, коли вже доросла людина прийшла в свою колишню школу і розстрілювала дітей тільки тому, що колись у цій школі над ним знущались.
А тепер до України. Так, у нас у людей більші проблеми із заниженою самооцінкою, ніж завищеною. А застосуванням насилля держава провокує лише більше насилля у відповідь. Але – у нас є проблема цькування, з якою формально намагаються боротись. Є проблема популяризації насильницьких моделей поведінки. І, останнім часом, - загострений потяг до справедливості, поляризація ставлення (або свій, або ворог) та зростання запиту на самосуд. Плюс – час від часу вибухають гранати в побутових розбірках. А це означає, що зброя на руках у населення, а культури поводження з нею – немає. Не тіште себе – ми все-рівно в зоні ризику.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9879
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7276
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5450
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5181
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4084