Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий
Київ Цифровий — важливий додаток для киян, яким користується більше 2.5 млн городян.
![Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий](/images/users/83e56ac8570091bbccbd2417b42ac1df/2023/09/12/20230912105850-4294.png)
Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий
Згадуючи зручну парасольку в дощову або сонячну погоду, можна сказати, що Київ.Цифровий є цифровою "парасолькою" для містян. Цей застосунок розроблено для того, щоб надавати послуги та інформацію, яка стає важливою у повсякденному житті.
20-30 років тому парасольки були незручними та важкими, але тепер вони стали компактними та автоматизованими.
Так само Київ.Цифровий еволюціонував і став найбільшим інструментом для киян і гостей міста. Цей застосунок надає безліч корисних послуг та зручних функцій для полегшення міського життя.
Станом на вересень 2023 більше 2 млн 500 тисяч городян Києва користуються застосунком, а щоденна кількість унікальних користувачів становить більше 1 млн.
Чи знаєте Ви будь який міський додаток, яким користується 80% населення міста?
Трохи історії, або як створювався Київ.Цифровий
Йшов 2020 рік, в Україні як і в цілому світі стрімко поширюється епідемія Covid-19. Кожне місто, кожна країна адаптуються до нових реалій, ізоляції, сповіщень. Не обійшло це і столицю України - у вересні 2020 ініційовано розробку Київ.Цифровий - як відповідь столиці на виклики пандемії, фактично цифрове відображення міста з точки зору відносин міста та мешканців, надаючи важливу інформацію для жителів міста та забезпечуючи при цьому мінімізацію фізичного контакту.
Наступною послугою стала оплата проїзду в міському транспорті - громадський транспорт столиці перевозить близько 1.3 млн пасажирів щоденно і впровадження такого функціоналу призвело до збільшення рівня безпеки водіїв та контролерів громадського транспорту. Додатково це вирішило проблему обліку перевезень пільгових категорій населення та нарахування компенсації перевізникам.
![Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий](/images/users/83e56ac8570091bbccbd2417b42ac1df/2023/09/11/20230911140045-5283.png)
2021 рік - як і було заплановано, у застосунку зʼявились елементи електронної демократії, і громадяни отримали можливість ініціювати та віддавати свої голоси за проекти в бюджеті міста, подавати петиції та приймати участь в опитуваннях. Одночасно з цим розвиваються послуги паркування та оплати штрафів, що дозволило покращити порядок на дорогах міста. Також, завдяки мережі метеостанцій та IoT датчиків міста стала доступна інформація щодо актуального стану повітря та рівня радіації.
2022 рік - війна. 24 лютого 2022 року все змінилось. Ворог стояв на околицях Києва і на перше місце вийшло питання безпеки.
І вже 26 лютого в Київ.Цифровий зʼявилась функція інформування про повітряні тривоги, трохи згодом - карти з найближчими укриттями.
Залучивши до співпраці підприємства, які ще працювали - додали інформацію про те, де можна отримати першу допомогу, провізію, відремонтувати автомобіль тощо.
![Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий](/images/users/83e56ac8570091bbccbd2417b42ac1df/2023/09/11/20230911140042-1168.png)
Команда Київ.Цифровий працює цілодобового для забезпечення працездатності додатку Києва , для того, щоб мешканці змогли отримати необхідну їм інформацію.
Впроваджується комендантська година і в застосунку - зʼявляється посвідчення та перепустки, для спрощення ідентифікації та полегшенню пересуванню містом
Дякуючи ЗСУ, їх відвазі та стійкості, Київ вистояв. Ворог відійшов, але війна не скінчилась.
Осінь 2023 - ворог активно обстрілює Київ, інколи до 80 ракет на день, намагаючись знищити критичну інфраструктуру України, зокрема обʼєкти енергетики. Будинки та цілі райони в Києві та по всій Україні час від час поринають у темряву, інколи на декілька діб. Не працює звʼязок, відсутня вода та тепло. По всій країні створюються “пункти незламності” - місця, де люди можуть зігрітися, підзарядити свої телефони, поїсти гарячого, зв'язатися з рідними. Як відповідь на цю жахливу історію, в застосунку зʼявляються оффлайн карти, щоб незважаючи на відсутність інтернет, користувач мав змогу знайти бомбосховище, пункт обігріву, аптеку або лікарню.
2023 рік. Незважаючи на війну, застосунок розвивається: оплата проїзду в міській електричці, віртуальна транспорта картка, розширений функціонал опитувань, покращені функції паркування. Цифрова парасолька стає дедалі розумнішою: допомагає та захищає свого власника “з усіх боків”.
Кількість користувачів зростає, і питання стабільності роботи сервісів застосунку займають важливе місце в роботі команди. Для забезпечення кращої працездатності частина сервісів Київ.Цифровий мігрує до хмари Microsoft Azure. І ми щиро дякуємо компанії Microsoft за підтримку нас в такі важкі часи.
Так що ж таке Київ.Цифровий з професійної точки зору? Насправді це не додаток, точніше не тільки додаток.
Київ.Цифровий - це комплексне рішення, яке обʼєднує ключові міські інформаційні системи в екосистему міста, основними напрямками якої є:
- Громадська безпека: Сповіщення про тривогу, карти укриттів, якість повітря, адресні пуш-повідомлення
- єДемократія: петиції, опитування, громадський бюджет, кабінет ветерана, запис до центрів надання адміністративних послуг
- Транспорт: оплата проїзду, розклад руху громадського транспорту, послуги паркування та інші
- Житло: організація онлайн зборів та голосувань власників багатоквартирних будинків, сплата комунальних послуг та передача показників лічильників
- Інструментарій для міської адміністрації: спеціалізовані інструменти та дашборди для мера та міської влади, які показують поточну ситуацію по транспорту, екологічному оточенню, рівень вирішення проблем та завдань, дозволяють оперативно відреагувати на кризову ситуацію чи ініціювати нове опитування.
Ну і звичайно - це не тільки програмне забезпечення та сервери, це також і команда однодумців, націлена на те, щоб зробити своє місто кращим, безпечнішим та комфортним для життя.
Досягнення команди Київ.Цифровий визнані міжнародною спільнотою, рішення отримало безліч нагород та визнань, але для нас найцінніша нагорода - це довіра користувачів.
Згідно з опитуваннями, більше 98% користувачів з задоволенням користуються застосунком і при цьому, незважаючи на війну, найбільше цінують інструменти єДемократії (35%) та Смарт-мобільності (25%).
Що далі? - “цифрова парасолька” для кожного міста України та світу
Тільки уявіть собі, що у Вас в місті чи області є схоже рішення. Жителі та гості почуваються безпечно, і не тільки тому, що вони отримають достовірне повідомлення у разі кризової ситуації, але і тому, що вони впевнені в тому, що міська влада враховує їх думку, дбає про безпеку навколишнього середовища, надає своєчасну та достовірну інформацію стосовно стану повітря, організовує рух громадського транспорту для максимального комфорту пасажирів.
Туристичні маршрути та події, можливість запросити на виставу чи благодійну вечірку мешканців сусіднього міста?
Почути думку мешканців свого міста по тому чи іншому питанню та донести до кожного свою точку зору?
Хіба не про це мріє кожен мер чи голова громади?
![Цифрова парасолька для міста: Київ.Цифровий](/images/users/83e56ac8570091bbccbd2417b42ac1df/2023/09/11/20230911172829-2096.png)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393