Розмір ставки орендної плати за нерухоме майно для ГО в м. Києві
Порядок оренди комунального майна в місті Києві визначається, зокрема Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва (далі – Положення), затвердженого рішенням Київської міської ради від 21.04.2015 р. за № 415/1280.
Порядок оренди комунального майна в місті Києві визначається, зокрема Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва (далі – Положення), затвердженого рішенням Київської міської ради від 21.04.2015 р. за № 415/1280.
Даним Положенням також затверджено Методику розрахунку орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду (далі – Методика).
Так, в п. 8 Методики визначено, що у разі оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна розмір річної орендної плати визначається за формулою, крім об'єктів, за які встановлена орендна плата в розмірі 1 грн. на рік: Опл = Вп х Сор / 100,
де Опл - річна орендна плата без ПДВ, грн;
Вп - вартість орендованого майна згідно з висновком про вартість майна, без ПДВ, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 2 пункту 20 (для нерухомого майна) та пункту 15 (для іншого окремого індивідуально визначеного майна) цієї Методики, %
В п. 29 таблиці 2 п. 20 Методики зазначено, що орендна ставка за розміщення національних творчих спілок, майстерень художників, скульпторів, народних майстрів, які є членами цих спілок, громадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить: не більш як 20 кв. метрів справляється у розмірі 1%, а на частину площі, що перевищує 20 кв. метрів – 4%.
Ключовим моментом в даному пункті для визначення орендної ставки у розмірі 1% за користування 20 кв. метрами нерухомого комунального майна та 4% за користування частиною площі, що перевищує 20 кв. метрів комунального нерухомого майна, є розміщення (місцезнаходження) на цих площах громадської організації та не здійснення цією організацією підприємницької діяльності.
У разі, якщо громадська організація здійснює підприємницьку діяльність на зазначених площах, зокрема шляхом надання послуг з користування тренажерним залом для відвідувачів за плату, то слід керуватися п. 8 таблиці 2 п. 20 Методики де зазначено, що орендна ставка за розміщення салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів становить 25%.
Слід також звернути увагу, що важливим показником для визначення річної орендної плати є встановлення вартості орендованого майна.
Так, відповідно до п. 5.2. Положення оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди проводиться оцінка об'єкта оренди.
Тобто, якщо оцінка майна на момент продовження договору оренди була зроблена не пізніше трьох років, то її проведення не є обов ’язковим і використовуються показники попередньої оцінки .
При цьому, у в і дпов і днос ті до п. 5.4 Положення незалежна оцінка об'єкта оренди у випадках, встановлених Методикою оцінки об'єктів оренди, здійснюється суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання на підставі договору на проведення оцінки майна, укладеного між замовником оцінки - ініціатором щодо оренди майна (у випадках продовження (поновлення) дії договору оренди - орендарем) (далі - Замовник), суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання.
Тобто, оцінка майна під час продовження договору оренди, має здійснюватися суб’єктом оціночної діяльності виключно на підставі укладеного з орендарем договору на проведення оцінки майна.
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика вчора о 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов вчора о 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич вчора о 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв вчора о 14:50
- Місце проживання дитини після розлучення: досвід та практика Світлана Приймак 02.11.2024 20:08
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 02.11.2024 19:05
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 7350
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 6158
-
Рекорд року. Український експорт у жовтні досяг $3,8 млрд: список головних товарів
Бізнес 1438
-
Тисяча Зеленського. Гроші можна буде отримати не лише в Дії
Фінанси 1437
-
Поспілкуватися з рослинами. У Лондоні вперше представлять сад зі штучним інтелектом
Життя 1269