2 роки з підписання Закону "Про основні засади молодіжної політики" – що змінилося?
Рівно два роки тому Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про основні засади молодіжної політики”, який дав поштовх до позитивних змін у цій сфері.
Рівно два роки тому Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про основні засади молодіжної політики”, який дав поштовх до позитивних змін у цій сфері. І навіть попри повномасштабне вторгнення Закон втілюється в життя!
Сам Закон в цілому оновлює підхід до молодіжної політики від радянського до європейського. Якщо коротко, в ньому йдеться про такі три основні моменти: участь молоді, молодіжну інфраструктуру та фінансування молодіжної сфери. Озираючись на ці два роки, є про що розповісти по кожному з цих пунктів.
Про участь молоді
В першу чергу тут йдеться про участь молоді в прийнятті рішень на всіх рівнях і саме цей показник можна побачити наочно. Тільки уявіть, протягом останнього року в Україні з’явилося 120 нових молодіжних рад. Загальна ж їхня кількість становить понад 430. І попри усі ті виклики, які сьогодні постали перед нашою країною, щодня з’являються нові молодіжні об’єднання.
Знаковими подіями стали створення Ради з молодіжних питань при Президентові України після якої з’явилася й Молодіжна рада при Міністерстві закордонних справ України. А зовсім скоро Молодіжна рада має з’явитися і при Кабінеті Міністрів. І це вже явний тренд, який неможливо зупинити!
Наша мета - щоб у кожній громаді була своя Молодіжна рада, яка напряму комунікуватиме з місцевими органами влади, впливати на прийняття рішень та майбутнє свого міста, села, району тощо.
Молодіжна інфраструктура
Відповідно до Закону “Про основні засади молодіжної політики”, молодіжна інфраструктура - це будівлі, споруди, молодіжні простори, центри, а також інші приміщення чи земельні ділянки, які використовуються для реалізації молодіжної політики та здійснення молодіжної роботи.
Водночас будь-який молодіжний простір без наявності професійної людини є просто приміщенням. Тому нещодавнє офіційне визнання професії “Фахівець з питань молоді” (або іншими словами - Молодіжний працівник) дасть величезний поштовх до розвитку та якісного наповнення молодіжної інфраструктури, яка сьогодні зазнала величезних руйнувань через дії країни-агресора.
Визнання цієї професії - це велика перемога для молодіжного сектору, яка стала можливою в тому числі завдяки визначенню в Законі понять “молодіжний працівник” та “молодіжна робота”.
Фінансування молодіжної сфери
Це певно найголовніший пункт. Тому в Законі ми передбачили створення Українського молодіжного фонду (далі - УМФ), який займатиметься державною грантовою підтримкою молодіжних проєктів. При чому брати участь у конкурсах зможуть не тільки громадські організації, а й молоді люди, ініціативні групи, органи студентського самоврядування та молодіжні ради.
Зрозуміло, що повномасштабне вторгнення загальмувало процес створення УМФ. Та завдяки спільним зусиллям ми вже дуже близькі до повноцінного запуску УМФ: обрано Наглядову раду та в процесі обрання дирекція фонду. Тому сподіваюся, що вже наприкінці цього року за підтримки міжнародних донорів ми зможемо запустити перші грантові конкурси.
Підсумовуючи
Мене, як автора Закону “Про основні засади молодіжної політики”, дуже тішить, що ті речі, які ми в нього закладали, реально працюють:
- Щодня створюються нові й нові молодіжні ради, що збільшує участь молодих людей у прийнятті важливих для них рішень;
- Молодіжний працівник тепер офіційна професія, що сприятиме якісному розвитку та наповненню молодіжної інфраструктури;
- Український молодіжний фонд - за крок до повноцінного запуску та надання грантів на круті молодіжні проєкти.
І це лише тільки початок! Далі буде.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386