Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.01.2022 17:52

З січня в Україні збільшився податковий тиск

Експерт з питань соціальної політики

Закон про підвищення податків в Україні набрав чинності з 1 січня 2022 року

Закон про підвищення податків в Україні набрав чинності з 1 січня 2022 року (скандальний законопроект 5600).   Це стосується як підприємств, так і громадян України… (текст документа на сайті парламенту).

 Негативний ефект від збільшення податкового тиску відчує на собі практично кожний громадянин України, а найбільше постраждають малозабезпечені родини і пенсіонери, яким доведеться значно більше платити за сільгосп-продукцію та продукти харчування.

Тому що, законом фактично вводиться новий податок на землю - мінімальне податкове зобов'язання щодо земельної ділянки.  Якщо оцінка землі складе стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов'язання для кожного селянина складе 1,5 тисячі гривень за гектар!

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції з присадибної ділянки (городини) на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати.

Крім того, передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування - з 2 гектарів до 0,5 гектара.

Законом виключаються з платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Згідно з законом, дохід, отриманий від продажу протягом року другого об'єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього і наступних об'єктів нерухомості - за ставкою 18%. 

Законом встановлюється заборона виїзду керівників юридичної особи-боржника за кордон. Законом передбачається і встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів - боржників за межі України у разі невиконання податкового обов'язку.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами,  акцизи на спирт в алкогольних напоях, фактична міцність яких перевищує 22 відсотки об'ємних одиниць етилового спирту, збільшуються на 5% до 133,31 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

 До речі, згідно з планами ЗеУряду, дія цього закону дозволить у 2022 році забрати з  кишень українців додатково 30 млрд гривень податків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]