Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Ще нещодавно Міністр соцполітики Реварадісно повідомляв, що субсидії оформили більш ніж 7,5 млн. родин (це більше50% від усіх домогосподарств, в Європіцей показник не перевищує 5-10%), а після подальшого підвищення тарифів 70%населення України будуть не в змозі заплатити за власне житло.
На абсурдність ситуації, коли дві третини українських родинвимушені звертатись за субсидіями, неодноразово звертали увагу експертиміжнародних фінансових організацій. Тепер же уряд взявся за допомогоюверифікації (людською мовою – перевіркою) зменшити кількість отримувачівсубсидій.
Уряд планує забирати субсидії: за наявності двомісячноїзаборгованості, через не вказаний у декларації додатковий прибуток родини,через покупку на 50 тисяч…
При цьому соціальні інспектори отримали розширені повноваження –аж до права без попередження заходити до житла отримувачів соціальної допомогиі перевіряти їх рівень життя.
Крім того, відміняється розпропагандована Гройсманом розстрочкаоплати комунальних послуг.
Урядове зобов’язання перед МВФ щодо монетизації субсидійперетворилось у черговий раз на підміну понять і профанацію! Замість того, щобвидавати на руки населенню повний розмір субсидії – уряд планує монетизуватитільки зекономлені залишки, а зекономити з урахуванням значного зменшеннясоціальних норм споживання буде дужеважко…
Нинішня субсидійна політика уряду абсурдна і тупикова:
По-перше, діюча субсидійна схема шахрайська – грошей люди на руки неотримують, субсидійні кошти напряму осідають на рахунках приватних монополій;
По-друге, субсидійна система вбиває енергозбереження іенергоефективність – у зниженні споживання енергоресурсів не зацікавлені якмонополісти, так і споживачі;
По-третє, субсидії сприяють тінізації економіки – зараз до роботодавцівмасово звертаються робітники з проханням показувати занижену зарплату, оскількичим менша зарплата, тим більший розмір субсидії…
В європейських країнах державна субсидійна допомога, як правило,надається непрацездатним: інвалідам, безробітним, багатодітним родинам імалозабезпеченим пенсіонерам, але аж ніяк не працюючим!
В Україні, за даними Мінсоцполітики, серед отримувачів субсидій50% працюючих людей…
За європейськими соціальними нормами, витрати на комунальні послуги зазвичай неперевищують 10% від місячного доходу родини (у нас близько 50-60%)…
Хибна політика масового субсидування принижує людську гідністьпрацюючої людини, породжує утриманські настрої у суспільстві, провокуєтінізацію трудових відносин.
Ми є свідками абсурдного збільшення бюджетних видатків насубсидії. Якщо у 2014 році їх обсяг був на рівні 5,8 млрд. грн., у 2015 році –17 млрд. грн., у 2016 – 40 млрд., то у цьому році і 47 млрд. не вистачило, і наостанній сесії Верховна Рада додала ще 14 млрд. грн., на наступний рікпланується майже 80 млрд. грн. Ще кілька років таких «реформ» і на субсидіїбудемо витрачати левову частину державного бюджету…
Це тупиковий шлях. Куди далі?
10.08.2017 17:09
Тупиковий шлях субсидій
Субсидії: "монетизація", верифікація - що далі?
Анонсовані Порошенком іГройсманом плани «монетизації » і верифікації субсидій, ще раз засвідчилитупиковість урядової субсидійної політики.Ще нещодавно Міністр соцполітики Реварадісно повідомляв, що субсидії оформили більш ніж 7,5 млн. родин (це більше50% від усіх домогосподарств, в Європіцей показник не перевищує 5-10%), а після подальшого підвищення тарифів 70%населення України будуть не в змозі заплатити за власне житло.
На абсурдність ситуації, коли дві третини українських родинвимушені звертатись за субсидіями, неодноразово звертали увагу експертиміжнародних фінансових організацій. Тепер же уряд взявся за допомогоюверифікації (людською мовою – перевіркою) зменшити кількість отримувачівсубсидій.
Уряд планує забирати субсидії: за наявності двомісячноїзаборгованості, через не вказаний у декларації додатковий прибуток родини,через покупку на 50 тисяч…
Сюди ж відноситься ускладнення і погіршення умов дляотримання нових субсидій.
При цьому соціальні інспектори отримали розширені повноваження –аж до права без попередження заходити до житла отримувачів соціальної допомогиі перевіряти їх рівень життя.
Крім того, відміняється розпропагандована Гройсманом розстрочкаоплати комунальних послуг.
Урядове зобов’язання перед МВФ щодо монетизації субсидійперетворилось у черговий раз на підміну понять і профанацію! Замість того, щобвидавати на руки населенню повний розмір субсидії – уряд планує монетизуватитільки зекономлені залишки, а зекономити з урахуванням значного зменшеннясоціальних норм споживання буде дужеважко…
Нинішня субсидійна політика уряду абсурдна і тупикова:
По-перше, діюча субсидійна схема шахрайська – грошей люди на руки неотримують, субсидійні кошти напряму осідають на рахунках приватних монополій;
По-друге, субсидійна система вбиває енергозбереження іенергоефективність – у зниженні споживання енергоресурсів не зацікавлені якмонополісти, так і споживачі;
По-третє, субсидії сприяють тінізації економіки – зараз до роботодавцівмасово звертаються робітники з проханням показувати занижену зарплату, оскількичим менша зарплата, тим більший розмір субсидії…
В європейських країнах державна субсидійна допомога, як правило,надається непрацездатним: інвалідам, безробітним, багатодітним родинам імалозабезпеченим пенсіонерам, але аж ніяк не працюючим!
В Україні, за даними Мінсоцполітики, серед отримувачів субсидій50% працюючих людей…
За європейськими соціальними нормами, витрати на комунальні послуги зазвичай неперевищують 10% від місячного доходу родини (у нас близько 50-60%)…
Хибна політика масового субсидування принижує людську гідністьпрацюючої людини, породжує утриманські настрої у суспільстві, провокуєтінізацію трудових відносин.
Ми є свідками абсурдного збільшення бюджетних видатків насубсидії. Якщо у 2014 році їх обсяг був на рівні 5,8 млрд. грн., у 2015 році –17 млрд. грн., у 2016 – 40 млрд., то у цьому році і 47 млрд. не вистачило, і наостанній сесії Верховна Рада додала ще 14 млрд. грн., на наступний рікпланується майже 80 млрд. грн. Ще кілька років таких «реформ» і на субсидіїбудемо витрачати левову частину державного бюджету…
Це тупиковий шлях. Куди далі?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427
Контакти
E-mail: [email protected]