Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.01.2017 13:51

Більшість не доживе до пенсії

Експерт з питань соціальної політики

Останнім часом від Гройсмана і його політрука Реви лунає багато гучних заяв щодо так званої пенсійної реформи...

Аналізопублікованого у ЗМІ витоку інформації з Кабінету Міністрів про переговори іпідготовку чергового меморандуму з МВФ, дозволяє стверджувати,що  мета пенсійної реформи за Гройсманомзводиться до зобов'язань перед МВФ скоротити критичний дефіцит бюджетуПенсійного Фонду за рахунок максимального зменшення чисельності осіб, щопретендують на отримання пенсійних виплат !

Досягнутицієї мети планується шляхом підвищення пенсійного віку до 63 років, збільшеннямінімально необхідного страхового стажу до 35 років, ліквідації працюючихпенсіонерів, максимального обмеження права на дострокові і пільгові пенсії ...

Напогашення загального дефіциту бюджету ПФ у 2017 році затверджено перерахуваннякоштів з державного бюджету в обсязі 141,31 млрд.грн., що складає 50% всіхвидатків ПФ. Якщо половина всіх коштів на пенсійні виплати надходить  з держбюджету, постає питання про сенс існуванняПФ як позабюджетного фонду соціального страхування.

Нажаль, Уряд  не придумав нічого кращого ніж вирішитисерйозні проблеми дефіциту бюджету ПФ за рахунок громадян пенсійного іпередпенсіного віку. Так, замість негайного запровадження комплексної системи3-рівневого пенсійного забезпечення,  владайде шляхом механічного підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінокдо 63 років.

І це при тому, що середня тривалість життя в Україні значно менша ніж уЄвропейських країнах. Cереднятривалість життя чоловіків в Україні 62 роки, для порівняння,  у Європі – біля78, у Японії – 80 років.

У цих країнах значно вищий і рівень життя, і якість медичного забезпечення.Та й самі пенсії у них трохи відрізняються від наших. Це десь всередньому  620 Євро у них, проти 50доларів у нас.

З урахуванням того, що за даними USAID більше 90% населення не підтримують зростанняпенсійного віку, влада без громадського обговорення, нахабно робить все, щобпротягнути ці псевдореформи до кінця 2017 року.

Верхом цинізму є розрахунок влади на те, що більшість українцівпросто не доживе до пенсійного віку!

Але парадокс в тому, що за підрахунками експертів механічне підвищенняпенсійного віку не вирішує проблеми дефіциту бюджету ПФ. Це лише дає економію до 1,5 мільярду гривень щороку. 

Проблеми, які виникнуть при підвищенні пенсійного віку, наступні. По-перше,пенсіонери займатимуть робочі місця, на які може бути зарахована молодь, тобтосотні тисяч молодих людей поповнять армію безробітних.

По-друге, зменшаться самі пенсії. Щоб залишитись на робочому місці людистаршого покоління будуть погоджуватись на будь-яку роботу і на будь-якумінімальну оплату. Тобто виникне "зарплатний демпінг". Це на рукувеликому олігархічному капіталу, який тим самим посилить експлуатаціюукраїнської робочої сили.

Планується  також збільшення мінімально необхідногострахового стажу з 15 до 35 років.  При цьомуміністр соцполітики Рева милостиво заявив, що кому буде не вистачати років стажу, той може їх докупити, навітьтаксу назвав – 130 тисяч за 15 років. Проблема в тому, що це зачепить мільйонипрацівників так як за нинішніх умов важко мати безперервний стаж, особливо усільській місцевості.

Ліквідація виплатпрацюючим пенсіонерам. Людей фактично поставлять перед вибором: чипенсія, чи зарплата. І це при тому, що в Україні  більше 7мільйонів пенсіонерів отримують пенсії меншеза прожитковий мінімум,і щоб якось вижити більшість вимушена підзаробляти. 

Максимально обмежується правона дострокові іпільгові пенсії за вислугу років, в разіскорочення штатів, за станом здоров'я, за роботу на шкідливих виробництвах.

А ті, хто працює зараз за спрощеною системоюоподаткування, зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію.

Людожерські заходи уряду щодо обмеження виплат пенсій торкнуться кожного українця. Соціальна цінапенсійних реформ Порошенка-Гройсмана-Реви– не варта тих втрат, які понесе кожний громадянин.

Проблеми пенсійного забезпечення в Україні є похідними від проблемнеефективної олігархічної економіки, нераціональної структури національноговиробництва, де найбільші прибутки приносять застарілі енергоємні галузі.

Запровадження сучасних високотехнологічних виробництв дозволить створитинові високооплачувані робочі місця, що суттєво збільшить відрахування доПенсійного фонду.

До джерел покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду можна віднести:

- зменшення обсягу тіньової економіки, яка наразі перевищує 50%;

- закриття чорних офшорних дір,куди з України витікають щороку мільярди доларів;

- скорочення сумнівних бюджетних програм;

- скорочення бюджетних витратна утримання президента та його адміністрації, Кабінету міністрів, Верховної Ради та поліційно-карального апарату.

Влада нарешті повинна зрозуміти,що гідна пенсія це не пільга, а святий обов’язок держави стосовно старшого покоління, яке створило суспільне багатство, з якого і отримують надприбутки владніолігархічні клани.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи