Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.12.2022 10:34

Як можна купити Starlink для ЗСУ або бізнесу?

Партнер Sotbi Law Firm

Пояснювати, чому Starlink необхідний для військових, не треба. Це must have.

Існує лише один офіційний сайт компанії Starlink, де можна купити систему. Starlink продається лише під приватні потреби, а це значить, що жодна фірма не може його придбати. 

Жодні інвойси, фактури, рахунки для юридичних осіб компанія не виставляє. Навіть фонди не можуть замовити Starlink на потреби ЗСУ. Тому треба визначитись, яка фізична особа представлятиме інтереси вашої компанії та здійснюватиме замовлення зі своєї власної картки. 

Сайт дозволяє оплатити з однієї карти не більше чотирьох терміналів. Згадайте про це, коли система почне видавати помилку і не приймати оплату п’ятого.

Якщо в адресі доставки зазначено "Україна" — це досить довга історія. Спочатку Starlink доставляють до кордону з Україною, потім розмитнюють, потім логістика. Все це довго. І військовим доводиться чекати до трьох місяців.

Доречі, склад Starlink знаходиться в Німеччині. При оформленні замовлення, у рядку країни отримання, вказуємо не "Україна", а "Польща". Таким чином можна скоротити термін доставки приблизно до тижня. 

І коли Starlink приходить в Польщу, відправляєте його в Україну автомобілями. Це найшвидший спосіб.

В Україні зафіксована спеціальна ціна $600 – вартість обладнання та абонентська плата — $75. Доставка не входить у вартість пакета та обладнання. Однак якщо ви вирішите скоротити час та купувати через країну в Європі, то й тарифи будуть ті, що діють для конкретної країни. 

У Польщі сплачується за термінал 2720 злотих, це близко 23 тис. грн. Основні запити військових передбачають базовий тариф: Starlink встановлений стаціонарно, перебуває в одному положенні та роздає інтернет – це 335 злотих щомісяця (2800 грн). 

Однак є інший тариф — коли бійці мають інтернет навіть коли їдуть в машині. Його ціна 485 злотих, що приблизно 4 тис грн на місяць. 

Якщо замовляти системи через Чехію та Італію, то термінали та абонплата наразі там нижчі, ніж в Польщі.

Слід зазначити, що при оформленні Starlink, найголовніше – це пошта, саме до неї прив’язується система. Якщо доступ до пошти втрачено, внести будь-які зміни в кабінеті дуже важко.

Якщо ви плануєте не тільки купити термінал військовим, а й надалі самостійно сплачувати абонентську плату, то доступ до цієї пошти обов’язково має бути у вас. 

Якщо Starlink зареєстрований на особисту пошту військового з яким, не доведи боже, щось сталося, а термінал вже закриває чиїсь інші потреби, то сплата продовжиться, навіть якщо ви цього вже не хочете. 

Ось чому важливо робити окрему пошту для покупки кожного Starlink та дуже уважно віднестися до доступів – це дає можливість в випадку чого контролювати платіжні дані. 

За кілька днів, як Starlink дістається України, його власник отримує повідомлення про сплату першої абонплати. Тому, якщо з якихось причин його не під'єднали до системи, ви все одно сплачуватимете рахунки.

Важливий момент! Якщо ви передаєте Starlink ЗСУ, маєте розуміти, що гарантія не покриватиме пошкодження, отримані в результаті бойових дій. Жодна страховка не поширюється на псування, отримані під час війни. Тобто якщо Starlink буде пошкоджено на фронті, то простіше купити нову систему, ніж витрачати час на листування з компанією.

При цьому Starlink не має жодних обмежень на роботу системи в зоні бойових дій і Starlink, зареєстрований в Польщі, чудово працює як під Бахмутом, так і на Херсонщині. Жодної перереєстрації при переміщенні Starlink по Україні робити не потрібно.

При спілкуванні з техпідтримкою, намагайтеся детально викласти суть проблеми, але уникайте використання слів "війна", "ЗСУ", "бойові дії" й т. ін, інакше отримаєте листа в якому Starlink повідомить, що він не підтримує війну й виступає проти будь-якої агресії і заблокує ваш акаунт. Отака річ....

Якщо ж ви напишете листа, в якому поясните, що саме не працює, вам допоможуть й буквально за 3-4 дні ваш Starlink працюватиме.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи