Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.03.2017 11:23

Публічні закупівлі: щодо зміни ціни договору

Чи може реєстрація підприємства як платника ПДВ вважатися підставою для зміни договору про закупівлю?

Справа № 909/1044/16 .

Правові позиції: 

- Реєстрація суб'єкта господарювання платником податку на  додану вартість під час виконання договору про публічну закупівлю не може виступати підставою для зміни ціни договору в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі. 

- Як вбачається з  роз'яснення МЕРТ України від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 та від 07.04.2015 № 3302-05/11398-07, зміна ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів може відбуватися як і в бік  збільшення так і в бік зменшення, сума договору про  закупівлю може змінюватися в залежності від таких змін без  зміни обсягу закупівлі.

- Відповідно  до ст.4 Податкового  кодексу України, передбачено, що зміни будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше як за  шість місяців до  початку нового бюджетного  періоду, в якому  будуть нові правила та ставки. Податки та збори їх  ставки, а також податкові пільги не можуть  змінюватись  протягом  бюджетного  року.

- Отже, посилання позивача на зміну істотних умов договору про  закупівлю у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок є безпідставним, оскільки суперечить вимогам ст. 4 Податкового кодексу України, що ставки  податку та зборів протягом бюджетного  2016 не змінювалися, а тільки позивач зареєстрований  з 12.08.2016 платником  податку на додану вартість.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net