Критерії вибору податківцями юридичних осіб для позапланової перевірки
Підстави для проведення позапланових перевірок передбачені Податковим кодексом, проте є значна кількість юридичних осіб, в яких наявні підстави для проведення таких перевірок, тому потрібно розуміти як, все ж таки, податківці обирають кого з цих юридичн
Підстави для проведення позаплановихперевірок передбачені Податковим кодексом, проте є значна кількість юридичнихосіб, в яких наявні підстави для проведення таких перевірок, тому потрібнорозуміти як, все ж таки, податківці обирають кого з цих юридичних осіб обратидля проведення перевірки.
Для того, щоб відповісти на це питаннянеобхідно знати на які фактори звертають увагу податківці при виборі суб’єктагосподарювання для перевірки.
Перш за все, найбільше потрапляють підризик проведення перевірок суб’єкти господарювання, які є платниками податку надодану вартість. Не платники цього податку викликають набагато меншу цікавістьу фіскальних органів.
Вагомим фактором при виборі з поміжінших, таких же юридичних осіб для перевірки є наявність працівників, а самедостатньої кількості працівників для здійснення вашої діяльності. Що самемається на увазі під «достатньою кількістю працівників» нормативно неврегульовано і оцінюється працівниками фіскальних органів у кожному конкретномувипадку. Проте, зрозуміло, що коли у юридичної особи, яка активно ведегосподарську діяльність, специфіка якої передбачає затрату трудових ресурсів,немає працівників, то це викликає значну зацікавленість у податківців.
Невчасне подання податкових декларацій,а також невчасна сплата податків теж привертає увагу податківців до Вашоїюридичної особи. Тому раджу цього не допускати, особливо, якщо у Вашоїюридичної особи присутні інші фактори, які стимулюють податкову провести щодоВас перевірку.
Наявність великої кількості активів, усукупності з іншими факторами, теж провокує податківців на проведення перевірку. Це пов’язано з тим, що такій юридичній особі є,що втрачати, а вивести активи засновникам цієї юридичної особи, буде не так вжей просто. Тому хорошим варіантом виходу з цієї ситуації буде створення двохюридичних осіб, одна з яких буде вести господарську діяльність, а інша буде власникомвсіх активів та буде здавати їх в оренду першій юридичній особі.
Також одним з критеріїв вибору юридичноїособи для перевірки є розміри оборотів, такої юридичної особи. Відповідно, чимбільший обсяг обороту, тим більшаможливість приходу до Вас податківців з перевіркою, особливо якщо такі оборотибільше 20 млн. гривень. Найменше податківців цікавлять юридичні особи зобсягами оборотів до 5 млн. гривень.
Зацікавити податкові органи може й різкепідвищення економічної активності юридичної особи, у порівняні з попереднімиперіодами. Таке підвищення активностіпрацівники податкової відслідковують, в першу чергу, за поданими деклараціями.Різким підвищенням економічної активності юридичної особи варто вважатиситуацію, коли показники економічної діяльності в три і більше разівперевищують такі ж показники за попередні періоди.
При виборі платника податків, щодо якогопровести перевірку працівники фіскальних органів також враховують попередніпроведені перевірки, а саме які порушення були знайдені і якими були наслідки знайденихпорушень для платника. Це робиться для того, щоб оцінити можливість знайденнязнову порушень у цієї ж юридичної особи.
Тобто, для зменшення ризику приходуподатківців з перевіркою та виникнення податкових спорів, необхідно уникатинаявності у Вашої юридичної особи названих вище факторів.
- Вибори у Східній Німеччині: Путін зайшов у ЄС з правого флангу Галина Янченко вчора о 23:08
- Три інсайти інтернет-просування на висококонкурентних ринках Григорій Ігнатов вчора о 17:04
- Дизайн інтер’єру: у пошуках балансу між соціальністю та приватністю Алеся Карнаухова вчора о 14:54
- Кримінальний арешт самобуду Павло Васильєв вчора о 14:28
- Право спадкоємця на розірвання договору купівлі-продажу укладеного спадкодавцем за життя Євген Морозов вчора о 13:36
- Дворівнена система оподаткування: що це, та де застосовується? Ольга Ярмолюк вчора о 10:47
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 08:29
- Підвищення податків для бізнесу – до яких змін слід готуватися Фелікс Аронович 09.09.2024 21:09
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? Вікторія Войціцька 09.09.2024 20:47
- Проблеми соціального діалогу в Україні Андрій Павловський 09.09.2024 20:31
- Ринок на $1 млрд, який ви пропускаєте: що потрібно знати про нішу зоотоварів в Україні Олександр Колб 09.09.2024 17:51
- Скасування боржником заочного рішення суду за позовом ломбарду Павло Васильєв 09.09.2024 16:59
- Какая справка ВКК должна быть для отсрочки по уходу за родителем Віра Тарасенко 09.09.2024 13:43
- Підстави для визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню Євген Морозов 09.09.2024 13:27
- Автоматизація та комплаєнс: як зменшити ризики для підприємств Ігор Шевцов 09.09.2024 10:14
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 864
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 503
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? 258
- Проблеми соціального діалогу в Україні 190
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні 126
-
Кабмін змінив назви двох міністерств
Бізнес 19193
-
Час нам подивитися на свою історію з правильного боку. В чому ми досі помиляємося
Думка 17752
-
У Німеччині понад 235 000 українців втратили статус тимчасового захисту за місяць. Причина
Бізнес 14600
-
Укрнафта не змогла придбати 11 газопоршневих електростанцій: причина
Бізнес 12396
-
Дженніфер Лопес, Памела Андерсон вигуляли модні образи на кінофестивалі в Торонто: фото
Життя 10895