Громади самостійно плануватимуть території і управлятимуть земельними ресурсами
Оскільки сьогодні було прийнято законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" (реєстр. №2280)
Законопроект 2280 пропонував:
1. Запровадити можливість розроблення Комплексного плану просторового розвитку громади (далі – КППРГ) – документацію, яка буде поширюватися на усю територію територіальної громади (як об’єднаної, так і «звичайної»), і буде одночасно і містобудівною документацією, і документацією із землеустрою. Вказана документація:
- у «містобудівній частині» буде включати у себе планувальні рішення схем планування територій району, генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій та детальних планів території;
- у «землевпорядній» частині буде включати в себе відомості про обмеження у використанні земель (охоронні зони, прибережні захисні смуги, межі територій природно-заповідного фонду тощо), передбачати заходи з охорони земель, а також (факультативно), - передбачати внесення відомостей про існуючі земельні ділянки до Державного земельного кадастру, а також формування нових земельних ділянок державної та комунальної власності.
Вказана документація буде стосуватися як земель в межах населених пунктів, так і земель за їх межами.
Варто зазначити, що об’єднання містобудівної та землевпорядної документації в одну комплексну документацію підтримується, адже завдяки цьому після її затвердження відомості про обмеження у використанні земель будуть внесені до Державного земельного кадастру (сьогодні містобудівна документація не є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, і після її затвердження потрібно розробляти ще й землевпорядну документацію, що займає значну кількість часу та є досить затратним).
Підтримується також об’єднання у одну документацію декількох видів містобудівної документації. Це надасть змогу шляхом розробки документації вирішити практично усі питання щодо планування території, а не затягувати вирішення цих питань на значну кількість часу.
Також цим законопроектом ми надаємо органам місцевого самоврядування повноваження щодо планування використання земель не тільки в межах населених пунктів, а й за їх межами. Це, сприятиме утвердженню в Україні європейського принципу повсюдності місцевого самоврядування.
2. Надати власнику земельної ділянки самостійно змінювати цільове призначення земельної ділянки у разі, якщо обраний вид цільового призначення узгоджується із функціональним призначенням території, визначеним у детальному плані території або плані зонування. Інформація про обраний вид цільового призначення буде вноситися до Державного земельного кадастру. Зміна цільового призначення земель оборони має бути погоджена із Кабінетом Міністрів України.
Сьогодні місцеві органи влади фактично двічі приймають рішення про напрям використання певної території, - один раз при визначенні функціональних зон при затвердженні детальних планів території чи планів зонування, і один раз при прийнятті цим же (чи іншим) органом рішення про визначення цільового призначення земельної ділянки. В результаті процедура зміни цільового призначення є організаційно-складним, затратним і багато в чому корупційним механізмом, який штучно стримує інвестиційну діяльність і порушує права та інтереси землевласників.
Запропонований механізм залишає органам місцевого самоврядування повноваження щодо визначення дозволених напрямків використання певної території, а в межах цих напрямків власник земельної ділянки буде самостійно вирішувати, за яким саме цільовим призначенням буде здійснюватися її використання. Такий механізм, з однієї сторони, є більш гнучким для власника земельної ділянки, що сприятиме пожвавленню інвестиційної діяльності, а з іншої – залишає органам місцевого самоврядування дієві важелі для управління відповідною територією.
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко вчора о 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський вчора о 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков вчора о 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв вчора о 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко вчора о 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 731
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 310
- Реформа "турботи" 239
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 117
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 107
-
Літній базовий гардероб – 2025: як зібрати стильну і зручну капсулу – пояснює стилістка
Життя 7924
-
На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів: за майже три роки – 14 000 тонн
Бізнес 6597
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 5214
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 4273
-
Втратив бізнес в окупації та пережив два інсульти. Як ветеран відкрив поліграфічну фірму в Одесі
Бізнес 3392