Громади самостійно плануватимуть території і управлятимуть земельними ресурсами
Оскільки сьогодні було прийнято законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" (реєстр. №2280)
Законопроект 2280 пропонував:
1. Запровадити можливість розроблення Комплексного плану просторового розвитку громади (далі – КППРГ) – документацію, яка буде поширюватися на усю територію територіальної громади (як об’єднаної, так і «звичайної»), і буде одночасно і містобудівною документацією, і документацією із землеустрою. Вказана документація:
- у «містобудівній частині» буде включати у себе планувальні рішення схем планування територій району, генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій та детальних планів території;
- у «землевпорядній» частині буде включати в себе відомості про обмеження у використанні земель (охоронні зони, прибережні захисні смуги, межі територій природно-заповідного фонду тощо), передбачати заходи з охорони земель, а також (факультативно), - передбачати внесення відомостей про існуючі земельні ділянки до Державного земельного кадастру, а також формування нових земельних ділянок державної та комунальної власності.
Вказана документація буде стосуватися як земель в межах населених пунктів, так і земель за їх межами.
Варто зазначити, що об’єднання містобудівної та землевпорядної документації в одну комплексну документацію підтримується, адже завдяки цьому після її затвердження відомості про обмеження у використанні земель будуть внесені до Державного земельного кадастру (сьогодні містобудівна документація не є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, і після її затвердження потрібно розробляти ще й землевпорядну документацію, що займає значну кількість часу та є досить затратним).
Підтримується також об’єднання у одну документацію декількох видів містобудівної документації. Це надасть змогу шляхом розробки документації вирішити практично усі питання щодо планування території, а не затягувати вирішення цих питань на значну кількість часу.
Також цим законопроектом ми надаємо органам місцевого самоврядування повноваження щодо планування використання земель не тільки в межах населених пунктів, а й за їх межами. Це, сприятиме утвердженню в Україні європейського принципу повсюдності місцевого самоврядування.
2. Надати власнику земельної ділянки самостійно змінювати цільове призначення земельної ділянки у разі, якщо обраний вид цільового призначення узгоджується із функціональним призначенням території, визначеним у детальному плані території або плані зонування. Інформація про обраний вид цільового призначення буде вноситися до Державного земельного кадастру. Зміна цільового призначення земель оборони має бути погоджена із Кабінетом Міністрів України.
Сьогодні місцеві органи влади фактично двічі приймають рішення про напрям використання певної території, - один раз при визначенні функціональних зон при затвердженні детальних планів території чи планів зонування, і один раз при прийнятті цим же (чи іншим) органом рішення про визначення цільового призначення земельної ділянки. В результаті процедура зміни цільового призначення є організаційно-складним, затратним і багато в чому корупційним механізмом, який штучно стримує інвестиційну діяльність і порушує права та інтереси землевласників.
Запропонований механізм залишає органам місцевого самоврядування повноваження щодо визначення дозволених напрямків використання певної території, а в межах цих напрямків власник земельної ділянки буде самостійно вирішувати, за яким саме цільовим призначенням буде здійснюватися її використання. Такий механізм, з однієї сторони, є більш гнучким для власника земельної ділянки, що сприятиме пожвавленню інвестиційної діяльності, а з іншої – залишає органам місцевого самоврядування дієві важелі для управління відповідною територією.
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 22942
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 17076
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13929
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 6793
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 6006