Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Зараз Україна прокачує через свою територію 67 млрд. куб.м російського газу. Ціна транзиту 2,5 дол. У 2015 році Україна заробила натранзиті 2 млрд дол.
Дійсно, перед небаченою за щедрістю акцією зниженнятарифів, менеджмент «Нафтогазу» хоче заробити на транспортуванні газу. Своїнаміри підвищити вартість транзиту для «Газпрому» до кінця 2019 року вжеозвучував директор з розвитку бізнесу «Нафтогазу» Юрій Вітренко. І тільки потімтранспортування газу повинна знизитися в 9 разів.
Одне з пояснень Вітренко, як аргумент такого різкогозниження, прозвучало навіть дуже оригінально: «Оскільки ГТС вже буде в значнійчастині амортизована - відповідно буде дуже низькими амортизаційнівідрахування, а також нарахування на регуляторну базу активів».
Відразу відчувається рука майстра, який крутить наперсткиперед нами. Правда, в «Нафтогазі» замовчують про те, що ГТС Українидавним-давно пройшла первинні етапи амортизації. За різними оцінками, 7-10років для газопроводу - це строк корисного використання і таким чином «трубу» можнавважати повністю «зношеною», що звичайно не позначається не її«працездатність». І такий термін амортизації застосовують в бухгалтерії якУкраїни, так і ЄС.
Сучасна ГТС України - це система, яка вичерпала свійресурс і існує далі за рахунок оновлення, ремонту, модернізації.
Можливо один з директорів «Нафтогоза» Вітренко уявляєсобі, що українська ГТС побудована тільки 3-4 роки тому. Або може він не знає,що ГТС вже служить 30-40 років. Тоді чому транзит зараз повинен підвищитися і тількичерез 4 роки знизитися?
Політичне завдання керівництва «Нафтогазу» - і далінавмисно посилювати конфлікт з «Газпромом». Взяти хоча б претензію АМКУ на 6млрд. доларів (85 млрд. грн.), яку пред’явили Росії. «Нафтогаз» посилається натранзитний контракт, в якому вказано щорічний обсяг транспортування в 110 млрд.кубометрів газу. І наполягає на правилі «качай або плати», якого в контрактіпросто немає.
Але «закривають очі» на пункт №3.2 транзитного контракту.Відповідно до нього кожен рік потрібно підписувати нове доповнення до діючогоконтракту на конкретний обсяг газу, чого Україна так і не робила жодного разуза всі ці роки. Якщо ж «додаток» не підписано, то «Газпром» транзитує черезУкраїну стільки газу, скільки потрібно споживачам в Європі відповідно здомовленостями.
Боротьба «Нафтогазу» з «Газпромом» в майбутньому призведедо скорочення транзиту газу через Україну. І «Газпром» буде перенаправлятипотоки транзиту на «Північний потік». Таким чином, дії «Нафтогазу» пропідвищення транзитної ставки можуть призвести до того, що «Газпром» відмовитьсявід подальшої співпраці з Україною щодо транзиту газу.
І тут з 2020 року з'явиться компанія-посередник потранзиту газу - європейська, американська, офшорна або, наприклад, навітьбудь-який приватний інвестиційний український фонд. Цей посередник і будекупувати газ на україно-російському кордоні і далі транспортувати його в країниЄС. Саме цей посередник отримає супер-дешеву ставку на транзит на рівні 1-1,2дол. за 1000 куб. м/100 км.
У свою чергу Росія піде з транзитного ринку України іперекладе всю відповідальність за ризики транзиту перед ЄС на цю компанію.Україні тільки потрібно пам'ятати, що компанії-посередники вже були в Україні,і все закінчувалося звинуваченнями в корупції.
Адже навіть вибір транзитної компанії-посередника інадання їй особливих преференцій вже передбачає отримання вигоди з боку того,хто перебуває при владі.
Не варто забувати і про збитки компанії «Укртрансгаз».Адже зменшення вартості транзиту навіть в 2-3 рази, не кажучи вже про 9 разів,принесе серйозні збитки компанії. Або ж просто викриває авторів ідеї низькоготранзиту в бажанні позбутися від державної компанії і ввести свого, потрібногоі правильного «гравця» на ринок.
23.02.2016 10:09
Україна планує передати посереднику транзит російського газу
У «Нафтогазі» перейнялися ідеєю «витиснути» з ГТС максимальний прибуток. Ідея менеджерів компанії підвищити ставку транзиту газу з 2016 по 2019 р спеціально для російського «Газпрому», а потім знизити ставку транзиту з 2020 року в 9 разів - це схема, яка с
У «Нафтогазі» перейнялися ідеєю «витиснути» з ГТСмаксимальний прибуток. Ідея менеджерів компанії підвищити ставку транзиту газуз 2016 по 2019 р спеціально для російського «Газпрому», а потім знизити ставкутранзиту з 2020 року в 9 разів - це схема, яка свідчить про плани в найближчомумайбутньому віддати посереднику транзит російського газу через Україну.Зараз Україна прокачує через свою територію 67 млрд. куб.м російського газу. Ціна транзиту 2,5 дол. У 2015 році Україна заробила натранзиті 2 млрд дол.
Дійсно, перед небаченою за щедрістю акцією зниженнятарифів, менеджмент «Нафтогазу» хоче заробити на транспортуванні газу. Своїнаміри підвищити вартість транзиту для «Газпрому» до кінця 2019 року вжеозвучував директор з розвитку бізнесу «Нафтогазу» Юрій Вітренко. І тільки потімтранспортування газу повинна знизитися в 9 разів.
Одне з пояснень Вітренко, як аргумент такого різкогозниження, прозвучало навіть дуже оригінально: «Оскільки ГТС вже буде в значнійчастині амортизована - відповідно буде дуже низькими амортизаційнівідрахування, а також нарахування на регуляторну базу активів».
Відразу відчувається рука майстра, який крутить наперсткиперед нами. Правда, в «Нафтогазі» замовчують про те, що ГТС Українидавним-давно пройшла первинні етапи амортизації. За різними оцінками, 7-10років для газопроводу - це строк корисного використання і таким чином «трубу» можнавважати повністю «зношеною», що звичайно не позначається не її«працездатність». І такий термін амортизації застосовують в бухгалтерії якУкраїни, так і ЄС.
Сучасна ГТС України - це система, яка вичерпала свійресурс і існує далі за рахунок оновлення, ремонту, модернізації.
Можливо один з директорів «Нафтогоза» Вітренко уявляєсобі, що українська ГТС побудована тільки 3-4 роки тому. Або може він не знає,що ГТС вже служить 30-40 років. Тоді чому транзит зараз повинен підвищитися і тількичерез 4 роки знизитися?
Політичне завдання керівництва «Нафтогазу» - і далінавмисно посилювати конфлікт з «Газпромом». Взяти хоча б претензію АМКУ на 6млрд. доларів (85 млрд. грн.), яку пред’явили Росії. «Нафтогаз» посилається натранзитний контракт, в якому вказано щорічний обсяг транспортування в 110 млрд.кубометрів газу. І наполягає на правилі «качай або плати», якого в контрактіпросто немає.
Але «закривають очі» на пункт №3.2 транзитного контракту.Відповідно до нього кожен рік потрібно підписувати нове доповнення до діючогоконтракту на конкретний обсяг газу, чого Україна так і не робила жодного разуза всі ці роки. Якщо ж «додаток» не підписано, то «Газпром» транзитує черезУкраїну стільки газу, скільки потрібно споживачам в Європі відповідно здомовленостями.
Боротьба «Нафтогазу» з «Газпромом» в майбутньому призведедо скорочення транзиту газу через Україну. І «Газпром» буде перенаправлятипотоки транзиту на «Північний потік». Таким чином, дії «Нафтогазу» пропідвищення транзитної ставки можуть призвести до того, що «Газпром» відмовитьсявід подальшої співпраці з Україною щодо транзиту газу.
І тут з 2020 року з'явиться компанія-посередник потранзиту газу - європейська, американська, офшорна або, наприклад, навітьбудь-який приватний інвестиційний український фонд. Цей посередник і будекупувати газ на україно-російському кордоні і далі транспортувати його в країниЄС. Саме цей посередник отримає супер-дешеву ставку на транзит на рівні 1-1,2дол. за 1000 куб. м/100 км.
У свою чергу Росія піде з транзитного ринку України іперекладе всю відповідальність за ризики транзиту перед ЄС на цю компанію.Україні тільки потрібно пам'ятати, що компанії-посередники вже були в Україні,і все закінчувалося звинуваченнями в корупції.
Адже навіть вибір транзитної компанії-посередника інадання їй особливих преференцій вже передбачає отримання вигоди з боку того,хто перебуває при владі.
Не варто забувати і про збитки компанії «Укртрансгаз».Адже зменшення вартості транзиту навіть в 2-3 рази, не кажучи вже про 9 разів,принесе серйозні збитки компанії. Або ж просто викриває авторів ідеї низькоготранзиту в бажанні позбутися від державної компанії і ввести свого, потрібногоі правильного «гравця» на ринок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427
Контакти
E-mail: [email protected]