Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Прийняття законопроекту № 2987 необхідноприскорити та якомога швидше винести на розгляд Верховної Ради враховуючинаступне. 10 квітня 2016 р. в м Одеса окремі мешканці (та, неодмінні супутникитаких заходів – гастролери та куратори) влаштували покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на честь Дня визволення Одеси від німецько-фашистськихзагарбників. Досить звичне явище, на яке збираються переважно представникипохилого віку не без участі і більш молодих людей із завданням влаштуванняпровокацій та створення сприятливої медіа картинки для російських ЗМІ.Більш-менш професійна діяльність на цьому заході представників правоохороннихорганів попередила масові заворушення та сутички, однак були присутні іепізоди, які мають привести до настороги. На відео від «Громадське TVОдеса» (увага, на відео присутня ненормативна лексика), час 4:33 ,однією з активних учасниць словесної перепалки під час затримання учасникаакції (молодого чоловіка) пролунала фраза, яка може мати неабиякийпропагандиський зиск для проросійських ЗМІ та претендує перекочувати на всіподібні заходи. При цьому, учасники акції знаючи негативне ставлення до демонстраціїсимволів, які використовуються окупантами та колаборантами, все одно взяли дорук червоні прапори та розмістили на одязі георгієвські стрічки, видимо, яквиклик суспільству. Так ось ця фраза мовою оригіналу «это наш пацан,он защищал георгиевскую ленточку». Отже, у нас з’являється екстериторіальний статус (бо пропагандистський статус «захисникДонбасу» має територіальну прив’язку, захисник «руського міра» має слабкувізуальну прив’язку, однак, поряд із доволі серйозним ідеологічним підґрунтям) «захисникагеоргієвської стрічки». Чому саме маємо сприйняти з насторогою такі та подібнівирази? 2 травня буде друга річниця подій в Одесі, 9 травня – День перемоги.Неодмінним супутником заходів, присвячених двом подіям, будуть акції звикористанням даної символіки, а при сутичках, які всі ми впевнені, готуютьсята провокуються заздалегідь, будуть використовуватися саме такі візуальнісимволи як зазначена стрічка із статусом її носія – «учасника заворушень якзахисника такого символу».
Отже, скоріший розглядта прийняття проекту № 2987 може попередити використання цього символу у пропагандистськихцілях, надасть правоохоронним органам повноваження вилучати та/або не допускатидо проведення масових акцій осіб – носіїв такої стрічки, яка у сутичках, доречі, може ще використовуватися як позначка «свій – чужий» за аналогією масовихакцій на Донбасі весни 2014 р. Також цей законопроект може сприйматися якрозвиток ідей щодо вдосконалення кримінального та адміністративного законодавстваУкраїни щодо притягнення до відповідальності громадян за колабораціонізм ісепаратизм. Авторами проекту вірно вказано прогноз соціально-економічних таінших наслідків прийняття проекту Закону. Прийняття цього проекту сприятимепосиленню охорони громадського порядку, уникнення провокацій з використанням георгіївської (гвардійської) стрічки. При цьому будуть забезпеченіправа осіб, які мають законне право на використання гвардійської стрічки та їїзображення (наприклад, ветерани, нагороджені Орденом Слави).
Розуміємо,що прийняття проекту № 2987 неодмінно спричинить істерику у ЗМІ, але з оглядуна події «руської весни» на Донбасі це необхідний та своєчасний крок.
11.04.2016 14:09
Заборону використання «георгієвської стрічки» необхідно прискорити
Нормативно-правове забезпечення попередження та боротьби з сепаратизмом має розвиватися швидше і робота на випередження в цьому сенсі має вестися безперервно.
Ще 2 червня2015 р. на розгляд Верховної Ради України було подано проект Закону України про внесення доповнення доКодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовленнята пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки № 2987, метоюякого є встановлення диференційованої адміністративної відповідальності за дії,спрямовані на пропаганду в Україні георгіївської(гвардійської) стрічки, як символу російської окупації та агресії. З того часу законопроект № 2987пройшовантикорупційну експертизу в Комітеті з питань запобігання іпротидії корупції ВР України (висновок від 1 липня 2015 р.) та був визнаний таким, що не суперечить положеннямКонституції України (висновок Комітету з питань правовоїполітики та правосуддявід 3 листопада 2015 р.). Всі розглянуті висновкиє досить обґрунтованими та з їх положеннями слід погодитися.
Однак, відповідно до висновку Головногонауково-експертного управління від 4 серпня 2015 р. рекомендовано зарезультатами розгляду в першому читанні законопроект повернути суб’єкту правазаконодавчої ініціативи на доопрацювання. При цьому у висновку, на нашу думку,не наведено достатніх аргументів щодо повернення законопроекту № 2987 надоопрацювання.
Агресія збоку РФ та ведення гібридноївійни, яка, окрім всього іншого, передбачає проведення різноманітнихагітаційно-пропагандистських акцій, в тому числі і щодо експлуатації історичноїпам’яті Українського народу та його бойової слави, участі у Другій світовійвійні тощо. Звісно, такі заходи ретельно готуються та використання тих чи іншихслоганів, символів та інтерпретація подій, яким, начебто, присвячений захід,ретельно проробляються до проведення акцій. До проведення акцій залучаються ЗМІта професійні провокатори. Не дивлячись на це, до початку березня 2016 р.законопроект № 2987 знаходився на розгляді в головному стосовно проходженняпроекту Комітеті ВР України - Комітеті з питаньзаконодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Все ж, 16 березня2016 р. згаданим Комітетом за наслідками обговорення ухвалено рішення рекомендуватиВерховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні в першому читанні законопроект № 2987 прийняти за основу. Але вжемайже місяць важливий проект не може попаси до порядку денного.
Прийняття законопроекту № 2987 необхідноприскорити та якомога швидше винести на розгляд Верховної Ради враховуючинаступне. 10 квітня 2016 р. в м Одеса окремі мешканці (та, неодмінні супутникитаких заходів – гастролери та куратори) влаштували покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на честь Дня визволення Одеси від німецько-фашистськихзагарбників. Досить звичне явище, на яке збираються переважно представникипохилого віку не без участі і більш молодих людей із завданням влаштуванняпровокацій та створення сприятливої медіа картинки для російських ЗМІ.Більш-менш професійна діяльність на цьому заході представників правоохороннихорганів попередила масові заворушення та сутички, однак були присутні іепізоди, які мають привести до настороги. На відео від «Громадське TVОдеса» (увага, на відео присутня ненормативна лексика), час 4:33 ,однією з активних учасниць словесної перепалки під час затримання учасникаакції (молодого чоловіка) пролунала фраза, яка може мати неабиякийпропагандиський зиск для проросійських ЗМІ та претендує перекочувати на всіподібні заходи. При цьому, учасники акції знаючи негативне ставлення до демонстраціїсимволів, які використовуються окупантами та колаборантами, все одно взяли дорук червоні прапори та розмістили на одязі георгієвські стрічки, видимо, яквиклик суспільству. Так ось ця фраза мовою оригіналу «это наш пацан,он защищал георгиевскую ленточку». Отже, у нас з’являється екстериторіальний статус (бо пропагандистський статус «захисникДонбасу» має територіальну прив’язку, захисник «руського міра» має слабкувізуальну прив’язку, однак, поряд із доволі серйозним ідеологічним підґрунтям) «захисникагеоргієвської стрічки». Чому саме маємо сприйняти з насторогою такі та подібнівирази? 2 травня буде друга річниця подій в Одесі, 9 травня – День перемоги.Неодмінним супутником заходів, присвячених двом подіям, будуть акції звикористанням даної символіки, а при сутичках, які всі ми впевнені, готуютьсята провокуються заздалегідь, будуть використовуватися саме такі візуальнісимволи як зазначена стрічка із статусом її носія – «учасника заворушень якзахисника такого символу».
Отже, скоріший розглядта прийняття проекту № 2987 може попередити використання цього символу у пропагандистськихцілях, надасть правоохоронним органам повноваження вилучати та/або не допускатидо проведення масових акцій осіб – носіїв такої стрічки, яка у сутичках, доречі, може ще використовуватися як позначка «свій – чужий» за аналогією масовихакцій на Донбасі весни 2014 р. Також цей законопроект може сприйматися якрозвиток ідей щодо вдосконалення кримінального та адміністративного законодавстваУкраїни щодо притягнення до відповідальності громадян за колабораціонізм ісепаратизм. Авторами проекту вірно вказано прогноз соціально-економічних таінших наслідків прийняття проекту Закону. Прийняття цього проекту сприятимепосиленню охорони громадського порядку, уникнення провокацій з використанням георгіївської (гвардійської) стрічки. При цьому будуть забезпеченіправа осіб, які мають законне право на використання гвардійської стрічки та їїзображення (наприклад, ветерани, нагороджені Орденом Слави).
Розуміємо,що прийняття проекту № 2987 неодмінно спричинить істерику у ЗМІ, але з оглядуна події «руської весни» на Донбасі це необхідний та своєчасний крок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393
Контакти
E-mail: [email protected]