В Україні запрацював моніторинг риболовних суден
Подібний крок зі сторони Держави має нарешті розв’язати одну з давніх проблем стосовно незаконного вилову водних біоресурсів.
З початку червня місцеперебування риболовних суден під час промислового вилову риби у межах і за межами України фіксується спеціальною інформаційно-телекомунікаційною системою. Нагадаю, що це питання неодноразово обговорювалось на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, а також під час виїзних засідань з керівництвом Мінагрополітики до Одеської та Миколаївської області.
Саму процедуру моніторингу передбачено наказом Міністерства аграрної політики України 09.11.2004 № 407 “Про затвердження Положення про систему моніторингу риболовних суден” та додатково закріплено в Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року.
Система моніторингу риболовних суден – комплекс взаємопов'язаних заходів технічного, організаційного, правового характеру щодо отримання, аналізу, зберігання та використання інформації про риболовні судна. Дана система створена з метою централізації та систематизації інформації про риболовні судна, що плавають під Державним Прапором України та здійснюють промисел у внутрішніх водах, територіальних водах України (територіальному морі України), виключній (морській) економічній зоні України, у водах за межами юрисдикції України, та судна, що плавають під прапорами інших держав і здійснюють промисел у виключній (морській) економічній зоні України.
Моніторинг має на меті забезпечити чіткий контроль за місцеперебуванням суден, що є необхідним для охорони водних біоресурсів та їх раціонального використання.
Основними завданнями системи моніторингу риболовних суден є:
- забезпечення дотримання вимог міжнародних договорів у галузі регулювання рибальства;
- дотримання стандартів щодо комплектування риболовних суден кваліфікованим персоналом;
- підвищення рівня безпеки мореплавства риболовних суден;
- запобігання забрудненню навколишнього природного середовища з риболовних суден;
- збереження рибних запасів;
- дотримання заходів регулювання та управління рибальством.
Запуск нової системи моніторингу стане ще одним важливим елементом у процесі реформування рибної галузі. Онлайн моніторинг за риболовними суднами дасть можливість зменшити ганебну практику незаконного рибальства, а також знизити корупційні ризики у промисловому вилову водних біоресурсів.
На Держрибагентство покладено обов'язок ведення Реєстру риболовних суден, який є складовою частиною Державного суднового реєстру України та Суднової книги України.
Контроль за риболовними суднами допоможе знизити частку незаконної рибної продукції на ринку, яка наразі складає значну конкуренцію легально добутим водним біоресурсам. Водночас такий моніторинг дозволить сформувати об’єктивну доказову базу щодо незаконного вилову риби та посилить ефективність заходів з охорони водних біоресурсів.
Звертаю увагу, що у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та введенням в Україні воєнного стану промисел українськими рибалками в Азовському та Чорному морях у 2022 році фактично не здійснювався, водночас квоти добування (вилову) водних біоресурсів у Чорному морі отримали 84 користувачі, в Азовському — 55 користувачів. Протягом 2022 року промисловий вилов водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах та виключній (морській) економічній зоні України, за даними Держрибагентства, зменшився на 67 відсотків та становив 10 тис. тонн (30,5 тис. тонн у 2021 році). Усього у 2022 році добуто (виловлено) 33,8 тис. тонн водних біоресурсів, що майже на 54 відсотки менше порівняно з показником 2021 року.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386