Про підроблені дипломи
Два роки тому у ЗМІ промелькнула інформація про те, що заступник голови СБУ Андрій Кислинський має підроблений диплом про вищу освіту. Може хто звернув увагу, що ніякого особливого галасу ця новина не викликала. Ну підроблений та і підроблений! А хто із н
Два роки тому у ЗМІпромелькнула інформація про те, що заступник голови СБУ Андрій Кислинський маєпідроблений диплом про вищу освіту.
Може хто звернув увагу, щоніякого особливого галасу ця новина не викликала. Ну підроблений та іпідроблений! А хто із нас без гріха?!.
Але ж тиждень тому знову у ЗМІз’явилася подібна новина, зокрема: комісія Львівської міської ради післяслужбового розслідування підтвердила факт, що диплом екс-начальника управлінняосвіти міськради Володимира Огури не видавався відповідним навчальним закладом.
Може знову неслід було звертати особливої уваги? Але ж це, мабуть, не поодинокі випадки. Іце тільки верхівка айсбергу. Хоча, скоріше це виклик системі освіти, точнішеставленню суспільства до освіти як такової…
Хіба проблемау дипломі (мається на увазі сама паперово-пластикова корочка)?
Раніше у СРСР бувтакий вираз: людина із вищою освітою.Зараз у нас такого поняття просто немає у природі… Тому що сьогодні в Україні дипломивидають практично усім хто виявив хоч маленьке бажання його отримати іпроплатив навчання у касу ВНЗ. А далі цю людину банально дотягнуть до отриманнядиплому. Головне щоб грошей вистачило на навчання…
Причина такогостану справ у тому, що іноді ректори дають команду: «Нікого не відраховувати,бо це наша зарплатня…» Зрозуміло, що освіта на цьому закінчується, і даліпочинається підробка самогопроцесу навчання…
Крім того, а якже перевіряють справжність диплому: роблять запит до ВНЗ і отримують інформаціющодо того, а чи співпадає серія диплому, чи числилася ця людина у списку групи,чи все у неї проставлено у відомостях тощо…
Але ж сьогоднітакі часи, коли практично у кожному ВНЗ, при необхідності, «проведуть попаперах» будь-якого потрібного студента. Він буде з’являтися лише на здачусесій до завкафедрою, декана або ректора (в залежності від специфіки ВНЗ). Проприватні ВНЗ мова взагалі не йде, там, іноді, гроші можна просто відправляти попошті…
А може кращебуло б перевіряти справжність диплома на наявність знань? А чого вартий такийвипускник? Чи відчувається у ньому школа професора такого-то (наприкладСидорова)…
Чи вироблені унього кваліфікаційні навички, що дають право присвоїти відповідну кваліфікацію?Чи можна взагалі випускнику видавати такий важливий документ?
Я, зокрема,давно вже відрізняю людину з вищою освітою від людини, що має диплом проотримання вищої освіти. Відчуваєте різницю…
Так ось, виходить що один ВНЗнапружується, готує якісних фахівців, дбає про свій імідж, розвивається тощо. ІншийВНЗ просто наповнює ринок праці «фахівцями». Будь-яку письмову роботу там можназамовити прямо на кафедрі: нема потреби навіть обклеювати стовпи об’явами «пишукурсові, контрольні, дипломи»… Доповнює картину те, що ще з часів коли ВНЗ мовгриби «росли» у певних ВНЗ: не кожну випускову кафедру очолює професор; некожний завкафедрою має профільну освіту і відповідний науковий ступінь; некожний викладач, знається на предметі що викладає; не кожний підручник з грифомМОНУ відповідає змістом назві… Мабуть це дрібниці…
Проте, як на мене, головнапроблема усе ж таки у тому, що на ринку праці занизький попит на якісну «робочусилу». Студенти не бажають вчитися, бо не бачать у цьому сенсу.Працевлаштуватись за своїм профільним напрямком практично неможливо. Державноїполітики у цьому напрямку мабуть немає. Ми тільки чуємо про те, що необхідноінвестувати в освіту. Підтвердженням наявності освіти є лише диплом. Але жбільшість дипломів підроблених або по суті або по формі…
То чого ж вартий та чи єсправжнім диплом, якщо він не дає жодних переваг та можливостей упрацевлаштуванні і ніяким чином не характеризує свого власника?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422