Цілі Кремля, що стоять за кримською провокацією
Перш за все, варто розуміти, що російський лідер незадоволений нинішнім станом мирного врегулювання на Донбасі, оскільки прагне отримати більшого.
Декількаднів назад, коли почалася нинішня ситуація із закриттям адміністративногокордону у Криму, в деяких російських одіозних ЗМІ з’являлося повідомлення щотака ситуація є наслідком діяльності так званої диверсійної групи з України.Але в подальшому ця позиція не отримала розвитку. Зараз ми маємо змогуспостерігати її «відродження», проте вже на офіційному рівні. Тому слідрозглянути причини такого різкого повороту Кремля.
Перш завсе, варто розуміти, що російський лідер незадоволений нинішнім станом мирноговрегулювання на Донбасі, оскільки прагне отримати більшого. Тому його заявищодо відсутності потреби провести зустріч у нормандському форматі єзакономірними. Фактично це зайвий раз підкреслює агресивну природу політикиКремля, а також засвідчує те, що ефективність мирного врегулювання насправдізалежить не від Києва, а від Москви, яка й продукує нові конфлікти на територіїУкраїни. Створюючи ситуацію з, так би мовити, «українськими» диверсантами,Путін намагається дискредитувати Київ, повністю переклавши на ньоговідповідальність за зрив мирного врегулювання. Цікаво, що спроби показати себе«жертвою» Росія здійснювала ще в серпні 2014 року. Тоді з’явилися повідомлення,що українська артилерія «обстріляла» територію РФ поблизу станиці Мітякінської.Тому для Кремля такі прийоми не є чимось незвичним і їх варто було очікувати вконтексті останніх подій.
Роздмухуванняданого інформаційного приводу також можна пов’язати із підготовкою допроведення стратегічних командно-штабних навчань «Кавказ-2016» та ротацієюросійських військ у Криму. Загалом, зараз ми стаємо свідками поступовогоперетворення півострова на ізольовану військову базу. Саме тому й відбуваєтьсяцілеспрямоване залякування населення, яке, боячись міфічної українськоїзагрози, легітимує мілітаризацію Криму. Також це все підкріплюється згортаннямтуристичної активності. Відповідно, півострів перетворюється на типовуросійську провінцію – як в економічному, так і в політичному відношенні.
Томуслід зазначити, що не дивлячись на проведення аналогій з Майнільськимінцидентом (провокативні дії СРСР, які стали приводом для війни з Фінляндією),повномасштабних бойових дій очікувати не варто. Путіну на даний момент потрібнолише певне загострення ситуації з метою дискредитації Києва та зміни нормандськогоформату на свою користь задля диктування вигідних йому умов мирноговрегулювання на Донбасі.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 34347
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 27994
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
13189
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 9656
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8463