Закон про агентів та екстремістів. ПозиціяTransparency International
В разі підписання В.Януковичем закону про іноземних агентів та екстремістів, Transparency International Україна стане ідеальною мішенню для ревносних його виконавців. Що я маю на увазі?
В разі підписання В.Януковичем закону проіноземних агентів та екстремістів, TransparencyInternationalУкраїнастане ідеальною мішенню для ревносних його виконавців. Що я маю на увазі? Мипредставляємо міжнародну антикорупційну організацію та отримуємо фінансуванняз-за кордону. А значить, є іноземними агентами. Ми збираємо деклараціїміністрів, губернаторів та мерів і моніторимо їх стиль життя.А значить, займаємося наклепництвом. Ми впливаємо на антикорупційні реформив Україні, а значить займаємося політикою та є особливо небезпечнимиекстремістами.
Все це за законом ВадимаКалесніченка та Володимира Олійника. Маячня? Зовсім ні, подібна дурня вжебільше року діє в Росії.
Чим ще небезпечний закон? Своєютупістю, чи точніше, тупою силою катка, під накатом якого все перетворюється намлинець. Що я маю на увазі?. Якщо взяти громадські організації, то більшість ізактивних постійно шукає фінансування закордоном. На відкритих конкурсах і запрозорими процедурами. До речі,у тих самих організацій, які дають гроші українськомууряду. Аби той робив хоч якісь реформи.
Так от, отримавши іноземні гроші,організації за законом Колесніченка мають тут-же добровільно визнати себеіноземними агентами. А ще записати фразу «іноземний агент» в свою назву,зареєструватись в спец реєстрі агентів, щомісячно подавати в міністерствоюстиції дані про фінансові надходження та напрямки втрачання коштів іщоквартально звітувати про діяльність в Інтернеті й в урядових газетах. Звіснож, скрізь з позначкою «іноземний агент». Тобто погодитись жити як євреї під часнациського терору. А у випадку незгоди все це робити, організація буделіквідована з ініціативи Мін’юсту.
Чому це відбувається? Перші кулі вжепролітали, коли з’явився так-званий список Царьова. Це перелікшкідливих на думку автора громадських організацій та рухів, які «дестабілізують»ситуацію в державі. Прикметно, що у списку є ми та всі організації, які роблятьбодай якісь помітні зміни в державі. Наприклад, стежать за прозорим витрачаннямкоштів на будівництво стадіонів чи лікування онкохворих, переймаються вільнимдоступом до інформації чи навчають молодь активно користуватись власнимиправами та відверто називати речі своїми іменами.
Логіка царьових, колесніченків таіже з ними проста – активні організації мають бути дискредитовані тамаксимально підконтрольні. Особливо напередодні знакових виборів Президента в2015 році. Тому цей закон і з’явився. Адже він дозволяє контролювати все –людей гроші, діяльність. А при незгоді – просто забороняти діяльність. В Росіїпішли тим самим шляхом. Щоправда там паралельно з батогом вирішили показати йпряник. Чи морквинку. Зокрема, минулого року суттєво збільшили загальний бюджетфедерального конкурсу президентських грантів на підтримку громадськихорганізацій. Щоб було зрозуміло, мова йдеться про двісті мільйонів доларівщороку. Цілком ясно, що таких грошей для громадськості в української державинема. Тож в Україні вирішили просто підім’яти громадський сектор та підмінити громадськуактивність тотальним одобрямсом іпідгавкуванням.
До речі, з журналістами таактивними громадянами ініціатори закону обійшлись ще жорсткіше. Будь-який проявпозиції фактично підвели або під наклеп, або під екстремізм. Для цьогорозробили цілулінійку з півтора десятка варіантів «злочинів» - від їзди в колоні по шість,до стояння біля входу в офіс корупціонера. І за всі ці «проступки» збираютьсядавати цілком реальні тюремні терміни. Якщо закон підпише Янукович, вже нанаступний день міліціянти матимуть юридичні підстави закрити ВСІХ учасниківЄвромайданів та просто перехожих. Або щонайменше оштрафувати на кілька тисячгривень кожного. Думаю, цілком ясно, для чого владі такий закон.
Що збираємося робити далі?Робитимемо все можливе, аби Янукович закон ветував. А рада не змогла його повторноухвалити. Це завдання не тільки для TransparencyInternational, а для всьогогромадянського суспільства України. Адже зараз відбувається чіткий наступ насвободу кожного активного громадянина. Водночас ми будемо продовжувати робитите саме, що і до того. Буквально на днях ми оприлюднили власні пріоритети на 2014-й,серед яких просування нового закону про конфлікт інтересів, розкриття тендерноїінформації в 7 містах України, моніторинг стилю життя 400 високопосадовцівкраїни та ще купа інших корисних речей.
А найсмішніше те, що вчора Кабміннас похвалив за те, що закон Колісніченка вважає роботою іноземних агентів.За законом політичною діяльністю іноземних агентів є будь-які громадськіініціативи, які мають на меті вплив на прийняття рішень державними органами та змінувизначеної ними державної політики. Так от, весь минулий рік TransparencyInternationalУкраїназадовбувала Уряд Азарова, аби той змінив Державну антикорупційну програму. Минавіть бажаний текст програми написали. Вчора Кабмін проголосував за оновлення.І подякував нам за допомогу. А сьогодні ми вже агенти. Не смішно.- Земля без корупції: державна оренда через аукціони у "Земельному банку" Денис Башлик 08:39
- Как развестись в Украине, если вы за границей, а муж или жена против Віра Тарасенко вчора о 22:03
- Середній вік материнства: які країни визначатимуть світову народжуваність у 2050 році Христина Кухарук вчора о 20:40
- Відкритий лист до Президента України В.А. Зеленського Вільям Задорський 14.06.2025 22:34
- Демографічна криза в Україні – можливі шляхи подолання Дмитро Соболєв 13.06.2025 15:39
- Катівні на окупованих територіях: системна практика чи випадкові злочини Костянтин Автухов 13.06.2025 15:01
- Формальність чи реформа розподілу видатків на оплату праці в державних органах Андрій Заболотний 13.06.2025 13:41
- Відвертість із ШІ: як душевні розмови з ChatGPT стають загрозою безпеці Ігор Шевцов 13.06.2025 10:08
- Конкурс без поваги до суспільства Євген Магда 13.06.2025 09:40
- Книги vs гаджети – конкуренція чи синергія? Віктор Круглов 13.06.2025 00:52
- Законопроєкт 4380 – це про повагу до гідності людини та розвиток громад, а не про прибуток Лариса Білозір 12.06.2025 19:15
- Задонатили на армію чи волонтерам? Можете повернути частину податку Юлія Мороз 12.06.2025 14:51
- Як електронний документообіг трансформує великі компанії: досвід, що працює Олександр Вернигора 12.06.2025 10:17
- Як правильно обрати тип експертизи для ювелірних виробів: поради експерта Віктор Худоченко 11.06.2025 18:25
- Что грозит отсрочке студентов от мобилизации: анализ законопроекта №13193 Віра Тарасенко 10.06.2025 22:13
- Відвертість із ШІ: як душевні розмови з ChatGPT стають загрозою безпеці 207
- Скасування Господарського кодексу України. Головні положення змін 163
- Конкурс без поваги до суспільства 153
- Судова експертиза для адвокатів: як не програти справу через неправильний вибір експерта 127
- Скандал з мобілізацією на Буковині: багато питань та шокуючі зізнання 116
-
Reuters: Росатом і китайська CNNC збудують перші ядерні електростанції в Казахстані
Бізнес 13929
-
Місія Face to face: вісім хірургів, один тиждень та 25 пацієнтів, яким треба повернути обличчя
9122
-
На ринку кави формується новий гігант. Lavazza може об’єднатися з німецькою Dallmayr
Бізнес 8864
-
Вітаміни, олійки, інʼєкції. Як зупинити випадіння волосся, радить трихолог
Життя 4345
-
Тренд на анатомічність. Як підібрати здорове взуття на літо
Життя 4003