Кримінальний кодекс України можуть доповнити новими статтями…
Проект ЗУ “Про національне бюро фінансової безпеки України” пропонує ввести відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість ...
В останній день зими, на офіційному сайті народногодепутата України – Ніни Южаніной, яка ще до того ж є головою парламентськогокомітету з питань податкової та митноїполітики, був обнароданий проект закону “Про національне бюро фінансовоїбезпеки України”. Проектдосить цікавий, для вивчення правниками. Не даремно наш бізнес полюбляє прислів’я “Хочешмиру, готуйся до війни!”..., а в питаннях сплати податків по іншому, нажаль,поки не виходить...
Даний проект окрім визначення основних моментів створеннята функціонування Національного бюро фінансової безпеки (далі за текстом –НБФБ), що неодмінно потребує більш детального вивчення..., пропонує ряд змін доКримінального кодексу України.., однією з них є доповнення ККУ статтею 2222 наступного змісту:
“Стаття 2222 . Шахрайство з податком на доданувартість
1. Розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконногобюджетного відшкодування або отримання права на таке бюджетне відшкодуванняшляхом обману або зловживання довірою (шахрайство з податком на доданувартість), -
карається штрафом до пятидесяти неоподаткованихмінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин,або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеження волі на строк до3-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певноюдіяльністю на строк до 3-х років або без такого.
2. Дії,передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або вчиненіорганізованою групою –
караєтьсяштрафом від пятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян абовиправними роботами на строк від одного до 2-х років, або обмеженням волі настрок до 5-ти років, або позбавленням волі на строк до 3-х років, зпозбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю настрок до трьох років або без такого.
3. Дії,передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені узначних розмірах, -
карається штрафом від двухсот до чотирьохсотнеоподаткованих мінімумив доходів абообмеження волі на строк до пяти років, або позбавленням волі на строк до трьохроків, з позбавленням права обійматипевні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.
4. Діїпередбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені увеликих розмірах, -
караютьсяпозбавленням волі на строк від 3-х до 8-ми років, з позбавленням права обійматипевні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.
5. Діїпередбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені вособливо великих розмірах, -
караютьсяпозбавленням волі на строк до 5-ти до 12-ти років, з позбавленням праваобіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років таз конфіскацією майна.
Під значним розміром слід розуміти сумубюджетного відшкодування, яка в тисячу і більше разів перевищує установленийзаконодавством неоподаткований мінімум доходів громадян, під великим розміромслід розуміти суму бюджетного відшкодування, яка в три тисячі і більше разівперевищує установлений законодавством неоподаткований неоподаткований мінімумдоходів громадян, під особливо великим розміром слід розуміти суму бюджетноговідшкодування, яка в пять тисяч і більше разів перевищує установленийзаконодавством неоподаткований мінімум доходів громадян.”
Фактично миспострегігаємо ситуацію за якою, депутати намагаються вивести в окремукатегорію кримінальною відповідальності питання відкодування ПДВ. Таке собісвоєрідне попередження для бізнесу: “ПДВ не чипати. Захоче відшкодувати –можешь мати проблеми!”. Враховуючи той факт, що на сьогодні займатисьвідшкодуванням ПДВ можуть собі дозволити займатись лише великі підприємства, тофактично це може бути використано як додатковий механізм тиску на бізнес.
Більше того не зовсім зрозуміло, чому на фоні такоїініціативи, а особливо виведення питання відкодування ПДВ у потенційнешахрайство і наявність ознаки “зловживання довірою або обманом” не постаєпитання персональної відповідальності слідчих та прокурорів, які будуть цісправи вести якщо кримінальне провадження буде порушено безпідставно, а знаючисхильність наших слідчих органів до арешту розрахункових рахунків та ареш сумПДВ в системі електронного адміністування ПДВ, як забезпечення заходівкримінального провадження..., питань може бути досить багато.
Окрім того, якось дивно виглядає кваліфікація дій щодонезаконного бюджетного відшкодування або отримання права на таке бюджетне відшкодування шляхом обману абозловживання довірою. Всі хто стикався з питанням відкодування ПДВ чудовознає, що для того аби отримати позитивне рішення про відкодування ПДВ, слідпройти 10-ть кіл пекла. І що ж це виходить, у нас настільки довірливі людипрацюють в податковій який так легко можна обманути чи втертись в довіру??...Цілком логічно буде, якщо вже порушувати такі справи проти платників податку товідразу і порушувати справи проти тих посадових осіб, які підтвердили правоплатника на таке відшкодування... А то виходить, податківці святі, а бізнес “ойяк негарно себе поводить і дурить податкову”))))...
Не зовсім розумію, чому такі злочини не можнарозслідувати в рамках ст. 190 чи ст. 192Кримінального кодексу України.
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау 11:48
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" Віталій Жадобін 11:29
- Прийняття рішень на основі даних, а не емоцій: ключ до ефективного управління Катерина Мілютенко 10:22
- Трансплантація органів в Україні: відродження надії чи етичний виклик? Дмитро Зенкін вчора о 16:40
- Американські спонсори російського тероризму Володимир Горковенко 11.01.2025 23:52
- Китайські електрокари та регуляторна політика ЄС: чи є шанс у Європи вийти з кризи? Олексій Гнатенко 11.01.2025 12:47
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак 10.01.2025 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко 10.01.2025 17:16
- Три покарання за одне порушення – це абсурд. Маємо залишити одне адекватне Галина Янченко 10.01.2025 16:03
- Колективний договір як гарант трудових прав: практика, виклики, і закордонний досвід Дмитро Зенкін 10.01.2025 15:18
- Фактична перевірка податковою і місце її проведення Леся Дубчак 10.01.2025 13:57
- Про пенсії і справедливісь Андрій Павловський 10.01.2025 12:44
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко 10.01.2025 10:00
-
На Миколаївщині відкрили новий митний термінал – фото
Бізнес 4401
-
Крайня північ України. Новгород-Сіверський – місто, де говорять про обстріли, ціни та "ждунів"
4167
-
Чи стане Узбекистан новою точкою на мапі світових архітектурних досягнень — фото
Життя 1934
-
Збитковий Газпром готується масово звільняти працівників
Бізнес 1147
-
Neuralink Маска успішно імплантувала мозковий чип третьому пацієнту
Бізнес 1095