Конституція на службі політичної доцільності
Наступний рік державні рішення будуть підкорені політичній доцільності. Конституція України стала першим заручником
Президент України таки не обманув і вніс «до початку осінньої сесії» проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (р.№9037).
"Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", - йдеться у пояснювальній записці.
Мета благородна та державницька, якщо розглядати державу, як територію із населенням на якій час від часу проводяться вибори. Адже зазначена мета орієнтації на в ступ в НАТО є настільки ж не далекоглядною, як і позаблоковість, адже не враховує те, що ситуація в міжнародній політиці плинна. Те що бачиться виходом зі складної ситуації сьогодні, завтра може виявитись пасткою, або тупиком.
Уявимо на секунду, що НАТО саморозпустилось, або ЄС перестало існувати. Що тоді робити? Куди іти? Знов Конституцію змінювати?
Або задаймо собі на хвилину питання, а може через декілька років або десятиліть Україні будуть вигідні вступ в міжнародні організації інших краї як наприклад Балто-Чорноморський союз про який так мріяв провідник українського націоналізму Юрій Липа. На мою думку, втрата гнучкості у зовнішній політиці це завжди мінус.
Окремо слід звернути увагу на зміни в Перехідні положення Конституції, а саме виключення ч. 14, яка нам говорить, що «Використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України».
Увагу на себе звертає те, що вступ в блок НАТО, якраз передбачає розташування на території країни-члена військових баз Альянсу. А заборона перебування військових баз інших країн на території України це якраз продовження політики позаблоковості.
Я розумію, що це робилось для розгону маніпулятивного інформаційного міфу, мовляв перебування військової бази РФ на території Криму призвело до його анексії, і той хто не підтримує зміни до Конституції України, той за Путіна і Кремль. І я впевнений, що при рівні критичного мислення українців команді Президента може це вдатись.
Законопроект потрібний Президенту задля об’єднання політичних сил навколо власної персони батька нації. Єдиного гаранта стабільності, євроінтегратора і борця за незалежність України.
Технологія «ніхто крім нього» була вдало використана передвиборчим штабом Бориса Єльцина у 1996 року. Але ця технологія була підкріплена фінансами і медійно всіма олігархами, і вони хоча б не чіпали Конституцію. У Петра Порошенка немає ані такого консенсусу, ані медійних ресурсів, тож навряд чи зміна Конституції України зможуть суттєво допомогти у боротьбі за Президентській пост. Хоча…в країні яка обрала спочатку зека а потім олігарха своїм Президентом дивуватись не треба нічому.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45115
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22190
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16035
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12831
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11049