Як зберегти спокій під час передвиборчої вакханалії
Наразі дуже високий рівень агресивних імпульсів в суспільстві. Ними пронизане повітря і, здається, достатньо запалити сірника, щоб стався вибух.
Почну з особистої історії, для прикладу. Вчора мою машину закидали яйцями… коли я це побачила, від несподіванки оторопіла, ні не так - мене паралізувало. А ще той сморід в машині – бррр, це найгірше для мене. Буря почуттів охопила мою душу, а тіло не могло поворухнутися. Гнів, біль, злість, лють, безпорадність… Звичайно, сталося б це ще місяць тому, я б навіть не звернула уваги, заїхала б до найближчої мийки, змила і забула. Але зараз це сприймається по-іншому. Я, як і всі ми, зараз дуже вразливі до будь-якого прояву агресії. Я не знаю, хто то міг вчинити, авто стояло в належному місці і ворогів у своєму дворі я начебто не маю. Я не знаю, про що був той вчинок для людини, яка його скоїла, але для мене це про високий рівень агресивних імпульсів зараз в суспільстві. Вони висять у повітрі, і, здається, достатньо запалити сірника щоб стався вибух. Вчора я намагалася просто відмахнутися від цих почуттів, не контактувати з ними, всіляко відволіктись, забути і навіть не підходити до машини, щоб не згадувати. Сьогодні замість їхати на мийку, я взяла ганчірку і добру годину відмивала все те лайно.
До чого я все це?
– Ми маємо наразі непросту ситуацію для всіх і для кожного. Але ми можемо свідомо обирати реакцію на неї. Свідомо – це значить визначити межу своєї відповідальності і намагатися не переходити за неї.
- Ми можемо обрати реагувати більш конструктивно, аніж зануритися, копирсатися і потонути в багнюкі.
- Ми можемо відмитися від бруду і піти далі.
- Ми можемо трансформувати свою агресію у щось корисне (це ж величезна сила, яку можна направити на здобутки).
- Ми можемо медитувати або ходити до церкви.
- Це може бути будь-яка діяльність, яка дозволить сублімувати і каналізувати енергію.
- А ще ми можемо відшукати любов, яка, можливо, загубилася серед інших почуттів, але вона є, і ми можемо зараз дати їй місце в своєму серці.
Я впевнена, що у кожного є свій спосіб конструктивного реагування, який він може обрати зараз.
В психоаналізі ці дві сили, які весь час борються в людській душі, представлені дуальністю еросу (любов в широкому розумінні) та танатосу (агресія, деструкція). З цього приводу процитую Фрейда, який не втратив свою актуальність і в наш час: «Фатальним для роду людського мені здається питання: чи вдасться - і в якій мірі - приборкати на шляху культури потяг до агресії і самознищення, що призводить до руйнації людського існування. Наш час представляє в зв'язку з цим особливий інтерес. Нині люди настільки далеко зайшли в своєму пануванні над силами природи, що з їх допомогою легко можуть винищити один одного аж до останньої людини. Вони знають це, звідси чимала частка їх теперішнього занепокоєння, їх нещастя, їх тривоги. Залишається сподіватися, що інша з "небесних властей" - вічний Ерос - докладе свої сили, щоб відстояти свої права в боротьбі з одно безсмертним противником. Але хто знає, на чиєму боці буде перемога, кому є передбачення результату боротьби ».
Я дуже вірю, що ерос, любов переможуть і врятують нашу Україну.
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі вчора о 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін вчора о 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський вчора о 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко вчора о 14:12
- Як реалізувати переважне право купівлі частки ТОВ? Альона Пагер вчора о 11:36
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський 28.05.2025 13:21
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного Станіслав Нянько 28.05.2025 13:13
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів Юрій Григоренко 28.05.2025 12:55
- Тимчасове вилучення майна у кримінальному провадженні Сергій Пагер 28.05.2025 08:27
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію Тетяна Огнев'юк 27.05.2025 18:24
- Китай, Індія, Польща, Угорщина: сперечаємося чи торгуємо? Любов Шпак 27.05.2025 16:03
- Вдячність, як ключ до власного життя Алла Заднепровська 27.05.2025 12:59
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ Ольга Рубітель 26.05.2025 22:13
- Cмарт контракти в енергетиці: чи готова Україна до диджиталізації ринку Ростислав Никітенко 26.05.2025 12:54
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 25.05.2025 00:57
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1105
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 207
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 140
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 132
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 123
-
Бум ШІ-музики: як українці генерують пісні та який із цього прибуток
Технології 11902
-
У Литві частину допомоги, що була призначена для українців, надали росіянам та білорусам
Бізнес 6800
-
BLUETTI представляє Apex 300: електростанція для дому, автофургонів та автономного життя
Новини компаній 6409
-
Кухонний чекап: що насправді небезпечно в посуді і як це впливає на мозок, IQ і гормони
Життя 4716
-
Тренд на вертикальні серіали: українська Holywater заробляє на них мільйони. Як це працює
Технології 4398