Тепер вже 100%! Новий етап розвитку публічних продажів в Україні
З 1 січня 2017 року, 100% активів неплатоспроможних банків продаватимуться виключно через організаторів торгів, під’єднаних до системи ProZorro.Продажі. Таке рішення прийняла виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб після майже двох міся
З 1 січня 2017 року, 100% активів неплатоспроможних банків продаватимуться виключно через організаторів торгів, під’єднаних до системи ProZorro.Продажі. Таке рішення прийняла виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб після майже двох місяців Пілотного проекту.
Підгрунтямдля цього рішення є відмінна технічнаготовність системи. Під час її роботиу пілотному режимі, жодної скарги наготовність не було отримано. Навпаки,з проханням про повний перехід на новітнюсистему до Фонда звернулися асоціаціїнайбільших банків-банкрутів. Тобто ті,хто найбільше зацікавлений у ефективнихпродажах.
ProZorro.Продажі розвивається на основі приципів прозорої конкуренції, коли “всі бачать все”. Також працює модуль аналітики, якому було присвячено мій попередній блог. Фокусом Transparency International Україна є надання громаді усіх необхідних інструментів для здійснення моніторингу публічних продажів.
Післядосягнення проміжної цілі в проекті,якою є перехід Фонду на нову систему,варто поглянути уперед. По-перше, разоміз партнерами проекту ми будуємо екосистемупублічних продажів в Україні. На відмінувід сфери публічних закупівель, регуляціїв цій сфері досить обмежені. Немаєрамкового закону з публічних продажів. Кожен державний орган проводить їхвідповідно до своєї законодавчої бази.Ми створюємо екосистему, яка включатимеусіх гравців та правила, в межах якоїфункціонуватимуть прозорі та конкурентніпублічні продажі.
На21 січня 2016 року, через системуProZorro.Продажі реалізовано державних активів на 35млн грн
Другимаспектом є те, що українська реформазапочатковує світовий тренд. Наразі,увага у світі прикута до електронізаціїпублічних закупівель. Натомість упродажах, Україна має потенціал сказатинове слово у боротьбі з корупцієюглобально. Наприклад, в межах проектуProZorro.Продажібулорозроблено класифікатор активів банківCAV на основіміжнародногокласифікаторазакупівель CPV. Цяінновація з'явилась тому, що аналогічногокласифікатора не існувало у світі, івона може бути корисною для багатьохкраїн.
Наостанок,настає час підключення інших державнихорганів до проекту. Побудована електроннасистема може бути використана для різнихцілей, наприклад оренди чи списаннядержавного майна. Отже, попереду роботаіз Фондом державного майна зокрема.Поява нових партнерів від державиозначатиме нові виклики та завданнядля проекту. Але, після успішного пілотуз Фондом гарантування вкладів фізичнихосіб, його учасники готові до них.
Проект ProZorro.Продажі не використовує бюджетних коштів. Його реалізація відбувається за підтримки WesternNISEnterpriseFund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти.
- Що чекає українську переробну промисловість та перспективи Кіровоградщини Юлія Мороз 16:10
- Водневі ініціативи в Україні: роль адвокації та GR у розбудові майбутньої енергетики Олексій Гнатенко 12:35
- Ваші гроші, ваше майбутнє: чому важливо перемогти фінансові злочини в державному секторі Акім Кібновський вчора о 21:38
- 60 днів до межі: чому ротація рятує життя і фронт Віктор Плахута вчора о 12:46
- Чого чекати від 15 серпня? Олександр Скнар вчора о 09:03
- Дистанційне управління бізнесом: приховані загрози та мільйонні втрати Артем Ковбель 12.08.2025 23:15
- Небезпечний Uncapped SAFE Note: що це таке і як інвестору не потрапити в пастку Роман Бєлік 12.08.2025 18:30
- Тіньова імперія Telegram: як право і держава приборкують анонімну свободу Дмитро Зенкін 12.08.2025 14:58
- Гра за правилами: чому відповідальність – це основа гемблінг-індустрії Михайло Зборовський 12.08.2025 12:30
- Перемовини США та рф приречені Ігор Шевченко 12.08.2025 12:27
- Зберегти код нації: особистий досвід гуцулки про українську ідентичність за кордоном Наталія Павлючок 12.08.2025 11:22
- Ваш генератор може заробляти Ростислав Никітенко 12.08.2025 10:14
- Базовая военная подготовка в вузах: права студентов и последствия отказа Віра Тарасенко 11.08.2025 22:18
- Порівняння податкових навантажень: Велика Британія vs Кіпр для IT-компаній і фрілансерів Дарина Халатьян 11.08.2025 17:41
- Енергія хорошої пам'яті Євген Магда 11.08.2025 17:20
-
Вкладник намагався відсудити у ПриватБанку 3 млрд євро за депозит 1995 року
Фінанси 25291
-
У "маркетплейсі дронів" DOT-Chain Defence виконали перші замовлення
оновлено Бізнес 7887
-
Гетманцев: Рада не планує ухвалювати закон щодо крипторезерву, НБУ проти
Фінанси 6256
-
Галина Ободець: "Українське походження товару – ще не гарантія успіху на полиці"
Новини компаній 4579
-
Шмигаль терміново зв'язався з главою Rheinmetall після його скарг на бюрократію в Україні
Бізнес 4145