Малий та середній бізнес в Україні треба рятувати
Мої багаторічні дослідження процесів у вітчизняній економіці – ще до кризи, викликаної пандемією COVID–19 – приводили до невтішних висновків.
Саме тому я постійно наголошував на критичній необхідності докорінних реформ у податковій системі, яка ґальмувала економічне зростання. Сьогодні ж ситуація погіршується з кожним днем.
І мова має йти вже про те, щоб допомогти вижити бізнесу. Перш за все, малому та середньому, який згенерував минулого року 55% ВВП України.
Мене дуже надихають такі ініціативи, як проєкт #Бізнес_Реанімація, організований громадською організацією Рада інституційних реформ. Її експерти налагоджують діалог з владою й наголошують на необхідності вживання більш дієвих заходів, спрямованих на порятунок малого та середнього бізнесу. У рамках проєкту організатори вдаються до різних методів побудови діалогу між бізнесовою спільнотою та урядом і парламентом: проводять громадські обговорення на онлайн майданчиках, скеровують звернення до владних структур тощо. Творча команда #Бізнес_Реанімації, в яку входять відео продакшн студія Cinemagic та cтудія графічного дизайну і оформлення комунікацій WHY NOT GROUP - компаній-представників малого бізнесу - навіть розпочали створення тематичних відео.
Одне з них - «Звернення до українського уряду щодо підтримки підприємців», оприлюднили минулого тижня. Його вже переглянуло понад 40 тис. людей, що свідчить про актуальність порушеної теми. У відео підприємці з різних сфер діяльності розповідають власні історії виживання. Також вони наголошують на важливості державної підтримки бізнеса у цей скрутний час.
Крім того, представники Ради інституційних реформ надіслали звернення до уряду з низкою ініціатив щодо порятунку малого й середнього бізнесу.
Автори звернення наголошують, що вже прийняті закони, спрямовані на підтримку населення та бізнесу в умовах карантину, не вирішують усіх проблем, пов’язаних із новими викликами. І запропонували уряду зокрема:
• Мінімізувати загальний податковий та фінансовий тиск на малий та середній бізнес (заборонити блокування банківських рахунків малого та середнього бізнесу; поновити мораторій на перевірку малих підприємств до кінця року; скасувати будь-яку податкову та фінансову звітність за І квартал 2020 тощо).
• Стимулювати видачу кредитів під 0% річних виключно для виплати зарплати працівникам, які перебувають удома на карантині; запровадити стабілізаційні кредити під 3-5% річних для малих та середніх приватних підприємств, які перебувають на межі банкрутства.
• Відстрочити сплату ЄСВ на півроку.
Окремо хотів би зупинитися на пропозиції врегулювати положення Закону №540-IХ від 30.03.2020, створивши простий та дієвий механізм звільнення від плати за користування майном та виключивши можливості різних тлумачень цієї норми.
Маю на увазі пункт 14, де вказано, що «наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу».
Що значить «може бути звільнений»? Закон має чітко визначати: «звільняється» чи «не звільняється». Інакше виникає можливість для зловживань і маніпуляцій. Адже згідно з пунктом 14, господар майна сам, на власний розсуд, може вирішувати, стягувати плату з наймача за користування цим майном, чи ні. Цю невизначеність законодавцям слід якомога скоріше виправити.
Якщо влада дослухається до означених пропозицій, Україна матиме шанс вийти з кризи зі значно меншими економічними втратами. І – головне – врятує малий і середній бізнес і збереже мільйони робочих місць.
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1411
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 709
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 349
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 232
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 4849
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3400
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3325
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 2945
-
Актор Дензел Вашингтон став священником: подробиці
Життя 2469