Державна допомога при народженні дитини
Як отримати державну допомогу при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, що народила дитину, відомості про яку зазначені відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України. Проте, в управлінні праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у м. Дніпрі ради відмовили у призначенні і виплаті державної допомоги при народженні дитини, посилаючись на те, що жінка не зареєстрована за місцем свого постійного проживання. Ми зв’язалися з УПСЗН та детально роз’яснили порядок призначення такої допомоги, а також склали відповідний лист.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. №1751, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною. Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.
Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини. Даний перелік документів є вичерпним. Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини (стаття 11 цього Закону). Тобто, нормами діючого законодавства чітко визначено вичерпний перелік документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини, при чому інші необхідні відомості отримуються органом праці та соціального захисту населення самостійно.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку, відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини (стаття 18-1 цього Закону).
Даній громадянці надана необхідна безоплатна первинна правова допомога з приводу цих питань та роз’яснено порядок призначення вказаних видів соціальної допомоги, а також надано допомогу у підготовці заяви за встановленою формою до Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у м. Дніпрі ради і формуванні вичерпного пакету документів для отримання допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одиноким матерям.
За результатами проведеної роботи Управлінням праці та соціального захисту населення призначено і виплачено жінці державну допомогу.
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 333
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 151
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
25716
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10893
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7082
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 6806
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 4405