Чому 5-му каналу потрібно експериментувати з форматом
Не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
Мені дуже рідко подобаються власні матеріали. Але, як кажуть, після ефіру хіба що у курилці можна соплі жувати. Одного разу вийшло так, що пережовували мій матеріал. Його жував мій начальник: щось я не згадав, десь міг би краще написати і закінчити можна було по-іншому. Цей начальник власне начальником став зовсім недавно. Він із собою привів багато «молодих і перспективних». Ці «молоді та перспективні» також щось підтакували йому, хоча самі майже нічого не робили. Вислухавши «цінні поради» я сказав, що легко критикувати того, хто щось робить і неможливо критикувати того хто нічого не робить. Після цього «цінні поради» припинилися, а я написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Всю цю історію розповів не тому, що захотілось поділитися тим, що було років три тому. За останній тиждень на різних форумах та сайтах зустрів чимало негативу (слово «критика» не дуже підходить) щодо колег з 5-го каналу.
Раніше, в одному блозі на "Ліга.net", прочитав розлогу думку щодо того як Лариса Губіна нечемно веде себе в ефірі із гостями. Виникає питання: а як вона повинна себе вести? Заглядати у десна політику та цілувати його нижче пояса? Її роль «кусати». А «кусючих» на українському телебаченні не так вже і багато. До речі, «кусючих» на 5-му з кінця листопада має стати більше: в ефір все таки повертається Анна Безулик. Вона кусатиме політиків з понеділка по четвер. Принаймні, так заявляє керівництво 5-го каналу.
Також «фахівці» широкого профілю розкритикували програму «Вечір на 5-му». Основна критика була через двомовність. Мовляв – підлабузники «прогнулись под изменчивый мир». Якщо чесно, спекуляції на тему двомовності мене, м’яко кажучи, трішки кумарять. Якби це сталося на державному каналі – тоді щодо цього варто було піднімати галас. А 5-тий канал є комерційним і менеджменту вирішувати якою мовою видавати продукт. Якщо вонипорушили умови ліцензії – тоді отримають по голові від Нацради. Хоча, як на мене – попередження від Нацради – слабкий аргумент. Для будь-якого теле- та радіомовника найстрашніше покарання – це «мінус» у рейтингу. Якщо не подобається – перемикайте канал, беріть інформацію з іншого теледжерела. В іншому випадку всі негативні заяви нагадують анекдот, коли плакали і продовжували їсти кактус.
Мені неодноразово доводилося вислуховувати критику щодо використання мною нерідної мови. Спочатку багато знайомих, які вважали себе патріотами, дорікали, що я працюю на каналі, який веде мовлення російською. А коли пишу якийсь матеріал російською – обов’язково, ці ж знайомі, заховавшись за ніками, змішають мене з багнюкою. Чесно, набридло! Тим більше, що патріотизм вимірюється не тим якою мовою ти вимовляєш слово Батьківщина. У мене є знайомий, який ні слова не може зв’язати українською, але він готовий горлянку розірвати тому хто скаже, що Україна окраїна північного сусіду.
З понеділка, 5 канал, якщо чесно, мене розчарував… Я так зрозумів, що експеримент із форматом на 5-му закінчився?! А вільне та легке спілкування (нехай поки що не зовсім досконале) на політичні теми припинилося?! Оскільки, на цьому тижні виходить передвиборчий телемарафон у звичному форматі. Телемарафон – річ потрібна. Але, я повернуся до того з чого почав: критикують тих, хто нічого не робить.
5-му каналу потрібні зміни. Не кажу, що «Вечір на 5-му» був з технічної та творчої сторони ідеальним, але це була спроба щось змінити. А зміни потрібні. В інформаційній ніші вже стало затісно. Окрім 5-го це поле активно освоїв 24-канал, освоює «ONEnews»і планує освоювати ТК «Україна». Кілька місяців тому спілкувався з однією людиною. Він якраз прикупив собі канал і думав як дешево стартонути і швидко почати заробляти гроші. Цей бізнесмен вирішив піти інформаційним шляхом, який вторував 5-тий канал.
Тому не треба боятись експериментувати із форматом. Якщо щось не виходить – це можна змінити. Якщо критика аргументована – її потрібно враховувати. І головне: не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9879
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7276
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5450
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5181
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4084