Юридичний інтернет-маркетинг: як він працює?
У 2019 році американська компанія Clio опитали 2000 клієнтів, щоб дізнатися, як вони шукають та обирають адвокатів.
За результатами опитування дізналися, що 59% клієнтів звертаються за порадою до близьких.
Вже наступного 2020 року Clio написали, что 37% клієнтів знаходять юристів в інтернеті. 17% з них використовують Google пошук і вивчають сайт компанії.
Наразі ми проводимо схоже опитування в Україні і поділимося результатами як тільки їх отримаємо. Але впевнено можу сказати, в Україні показник пошуку спеціалістів в інтернеті буде навіть більшим.
Алгоритм пошуку юриста
Коли виникає юридична проблема, людина згадує імена і телефони всіх знайомих юристів. Раз на місяць я отримую повідомлення у месенджерах з проханням надати консультацію, хоча вже третій рік позиціоную себе копірайтером та маркетологом. Але знайомі пам'ятають, що маю юридичну освіту і навіть статус у Facebook “контент-менеджер” та “маркетолог” нікого не зупиняє.
Після невдалого пошуку людина звертається за порадою до родичів, друзів і колег. Тепер їх мозок оновлює застарілу інформацію про онука бабусиної подруги, який 10 років тому закінчив юридичний.
Звичайно ці два етапи можуть закінчитися успішно. Можливо саме ви той самий онук бабусиної подруги, який за 10 років збудував юридичну компанію, що визнана міжнародними рейтингами. Але клієнтам не завжди так щастить. Тоді на допомогу приходить Google пошук. Кожного року збільшується кількість людей, які формують пошукові запити з описом конкретної юридичної проблеми. Тобто шукать “позбавлення батьківських прав” або “як перевірити забудовника”, а не “адвокат Київ”. Це обумовлено тим, що людина спочатку шукає інформацію, а тільки потім спеціаліста.
Існує ще один інструмент комунікації - соціальні мережі та месенджери. Людина може бути підписана на юриста у Facebook або Instagram, і коли виникає реальна проблема, звернеться до нього за правовою допомогою. Але це трапляється набагато рідше, ніж використання Google пошуку.
Усі ми хворіємо банерною та текстовою сліпотою. Тобто, не звертаємо увагу на контент, який не чіпляє. Ніхто не буде читати пост про розлучення та поділ майна на наступний день після весілля. Звичайно якщо шлюб не фіктивний. Людина без кредитів не підпишеться на сторінку юриста, який розповідає про боротьбу з колекторами.
Ситуація краща у бізнесовій тематиці. Якщо юрист надає інформацію, що здатна позитивно вплинути на бізнес процеси, люди будуть його читати, навіть якщо не мають проблеми, що болить прямо зараз.
Як спіймати клієнта в інтернеті?
Генерувати якісний та корисний контент. 90% текстів на сайтах юридичних компаній - вода. Більшість юристів вважають, що ділитися інформацією публічно не можна, бо вкрадуть. Насправді, вони втрачають клієнтів.
Матеріали на сайтах мають детально розкривати юридичну проблему, щоб людина відчула “це про мене, тут мені допоможуть”.
Обирайте правильні канали комунікації. Сайт без сумніву має бути у кожної юридичної компанії. Це первинний і найефективніший інструмент. Але як обрати серед усіх соціальних мереж та месенджерів? На яких зовнішніх джерелах публікувати статті?
Відповіді на ці запитання залежать від вашої практики і цільової аудиторії. Наприклад, у Telegram краще працювати з бізнесовим контентом. А от сімейне право тут поки що нікого не цікавить.
Ви можете продовжувати ігнорувати інструменти інтернет-маркетингу поки ваші колеги розвиваються у цьому напрямку. Сьогодні починати не пізно, але ніхто не гарантує, що через декілька років буде так само.
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Земля, Jack House та "Арбат" Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 13276
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 6651
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 4938
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4452
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4292