Республіканців зморщило від необґрунтованих заяв пані Спартц
Не тільки демократи, а вже і республіканці показують незадоволення від риторики конгресвумен Спартц.
США – ключовий партнер України в проукраїнській західній коаліції проти агресії рф. Двопартійна підтримка Конгресу, так як і адміністрації Президента Байдена є фундаментальним важелем надання всієї необхідної підтримки, в тому числі – зброї, Україні для перемоги в цій війні.
Тому, коли з’являються голоси із Конгресу, які піддають сумніву українську владу та використання нею воєнної допомоги нашій країні, це створює підстави для призупинення такої допомоги. А це ще і в той момент, коли і Президент Зеленський і все військове і політичне керівництво заявляє, що військова допомога недостатня і дуже повільна.
До речі, в Пентагоні вже заявили, що немає ознак того, щоб військова допомога західних партнерів для України пішла б ще кудись, окрім боротьби з рф. Україна використовує програмне забезпечення НАТО, придбане у 2019 році, для моніторингу призначення та використання озброєння.
Республіканці напружились, коли їхній колега українського походження напала на Зеленського. Про це пише найвпливовіше американське видання Politico. Вікторія Спартц ще навесні почала допомагати Києву від імені Республіканської партії. Тепер її колеги-законодавці хвилюються, що вона підриває ці зусилля.
Наведу декілька цитат із статі Politico.
На конференції республіканців Палати представників були широко поширені побоювання, що її позиція зашкодить американо-українським відносинам у найгірший можливий момент. І що нею маніпулюють сили, які прагнуть послабити альянс західних країн. Яструби Республіканської партії, які займаються питаннями національної безпеки, також стурбовані тим, що крило «Зробимо Америку великою знову!» (MAGA) їхньої партії, де вже існує опір підтримці України, буде вказувати на коментарі Спартц як на виправдання своєї позиції.
Вони стурбовані тим, що публічний розрив Спартц із Зеленським та її звинувачення в корупції щодо його найближчих помічників можуть передвіщати появу розривів у підтримці України з боку США, особливо з наближенням проміжних виборів.
«Її наївність завдає шкоди нашому власному народу, - сказав депутат від Республіканської партії, який є членом Комітету у закордонних справах Палати представників, який на умовах анонімності відверто говорить про колегу. - Це не допомагає тому, що ми намагаємося зробити, і я не впевнений, що її факти точні... Ми перевірили цих людей». Республіканець попередив, що коментарі Спартц можуть «зашкодити» військовим зусиллям.
«Я не поділяю її критики», - сказав сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем, який працював із Спартц над пов’язаними з Україною законопроектами. «Я вважаю, що уряд Зеленського і український народ зробили все у цій ситуації. В інтересах нашої національної безпеки підтримувати український народ та його обране керівництво».
Спартц відмовилася надавати офіційну відповідь на запитання для цієї статті, але її офіс надав POLITICO письмову заяву, в якій захищає її критику уряду Зеленського. (Раніше вона покладала на Єрмака та інших обов’язок довести те, що її звинувачення не мають підстав.)
І вона не виявляє жодних ознак, що жалкує про те, що зробила.
«Оскільки я виросла в Україні та відвідала її шість разів з початку війни, я добре розумію ситуацію у цій країні, - сказала Спартц. - Ставки надто високі, щоб реагувати без обговорення, як це і передбачено для нашої установи».
Спартц відмовилася називати джерела своїх претензій щодо неналежної поведінки Єрмака та уряду Зеленського. Тим часом, її заяви продовжують викликати значну протидію не лише з боку українських офіційних осіб, а й з боку американців, таких як колишній посол США в Росії Майкл Макфол, який безпосередньо працює з Єрмаком над політикою у сфері санкцій.
«Єрмак точно не здається мені проросійським. Він різко виступає проти Путіна та його варварського режиму, - сказав Макфол в інтерв’ю. - Якщо так, то навіщо йому заохочувати нашу групу думати про нові та креативні способи введення санкцій проти росіян? І чому тоді російський уряд наклав санкції на багатьох членів нашої робочої групи, включаючи навіть мого наукового асистента?»
Як громадянин України, я дуже вдячний критичній позиції конгресменів республіканців щодо необґрунтованих заяв пані Спартц, особливо такого поважного, як Ліндсі Грем, який разом із Джоном Маккейном у 2016 р. був у критичний період російської агресії під прикриттям сепаратистських рухів на Донбасі. Пан Грем точно знає про Україну та війну рф проти неї. Його голос – один із найвпливовіших в Республіканській партії, та і загалом на Олімпі американського політикуму.
Також важливо, що і пан Єрмак, який ініціював створення тимчасової комісії ВР для нагляду за отриманою зброєю, і пан міністр Резніков заявив, що українці зацікавлені у збереженні всього озброєння на суму $10 млрд, наданого західними союзниками, тому країна не має причин для контрабанди зброї, і Глава Генштабу ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україна контролює кожну одиницю озброєння, яку використовує на полі бою із військами РФ.
В одному із сюжетів американського телеканалу показували двох американських волонтерів із тактичної медицини, та їх самовіддану і сміливу роботу на передовій в Україні із ремаркою, що вони тут як волонтери і США не посилає своїх військовий в Україну. У них запитали, чому вони тут на не свої війні. Один із волонтерів, ветеран американського війська, сказав, що «це і наша війна», тому я тут.
Якщо б американський політикум не розумів, що Путін веде війну не тільки проти України, а й розпочав цивілізаційну війну проти всього цивілізованого вільного демократичного світу, то не було б Рамштайну, ленд-лізу, та всієї допомоги Україні. Тому, відповідальний політикум США розуміють, що, як говорить американський ветеран-волонтер, це і їхня війна, і треба максимально підтримувати Україну, щоби Україна перемогла. Тому важлива позиція Республіканської партії, яка показує, що заяви пані Спартц не є позицією партії і не є позицією американського народу.
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1255
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1253
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 505
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11233
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4355
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4353
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3873
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3092