Сотні українських дітей не можуть скористатися правом на безкоштовну о
Діти української діаспори, які проживають разом з батьками за кордоном, але все одно отримують українську освіту, навчаючись у Міжнародній українській школі (МУШ), всупереч конституційним засадам України про отримання безкоштовної середньої освіти, змушені
Діти українськоїдіаспори, які проживають разом з батьками за кордоном, але все одно отримуютьукраїнську освіту, навчаючись у Міжнародній українській школі (МУШ), всуперечконституційним засадам України про отримання безкоштовної середньої освіти,змушені платити за навчання.
Про це менірозповіла українська діаспора Португалії під час робочого візиту парламентаря вЛісабон.
Наразі вПортугалії проживають і навчаються в загальноосвітній школі майже 600українців. Вони навчаються у португальських школах протягом 5 днів, а в шостий –у суботу, відвідують заняття в Міжнародній українській школі, що в майбутньомудозволить їм отримати диплом про закінчення українського загальноосвітньогозакладу. За кожне заняття батьки дітей платять по 10 євро, що відповідно складає40 євро в місяць і 400 євро в рік. Крім цього, батьки дітей оплачують зі своїхособистих кишень приїзд в Португалію екзаменатора – 15 євро з учня.
По приїзду зПортугалії я направив звернення до Міністерства освіти України та Міністерствафінансів України з проханням роз’яснити основні засади отримання загальноїсередньої освіти українцями.
Загально відомо,що відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Цією жстаттею встановлено, що держава забезпечує доступність і безоплатність повноїзагальної середньої освіти в державних і комунальних начальних закладах. Згіднозі статтею 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, якітимчасово або постійно перебувають в Україні, користуються тими самими правами.
Як повідомилимені, фінансовий норматив бюджетної забезпеченості одного учнязагальноосвітнього навчального закладу на 2013 рік в Україні склав 8,1 тис. грн.Тому мені не зрозуміло, чому українці, які отримують освіту в МУШі за кордономповинні платити за навчання. Адже Міжнародна українська школа (МУШ) буластворена Міністерством освіти та науки України, вона є загальноосвітнімнавчальним закладом І - ІІІ ступенів. І її головними завданнями, серед іншого, єзабезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повноїзагальної середньої освіти.
Саме тому я звернувсядо Міністерства освіти з вимогою пояснити, чому батьків учнів, які навчаються вМУШі змушують плати за безкоштовну освіту та приїзд екзаменаторів. А такожвимагає забезпечити фінансування навчання української діаспори в МУШі на рівніз фінансуванням навчання учнів, які здобувають освіту в загальноосвітніх школахУкраїни.
Також звернувся вГенеральну прокуратуру з проханням з’ясувати, яким чином Міністерство освітиУкраїни витрачає кошти, передбачені на навчання в загальноосвітній школі кожногоучня-українця, і чи не могло статися так, що за навчання українських дітей закордоном оплата надходить двічі: і від держави і від самих батьків учнів. Аякщо це правда, то хто розкрадає державні кошти?
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 2252
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 2200
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 2054
-
FT: У нового уряду Німеччини будуть проблеми зі збільшенням допомоги Україні
Фінанси 1526
-
Третій за величиною НПЗ Росії зупинився після атаки українських дронів
Бізнес 1416