Гра в імітацію
Навіщо росіянам знадобилися ранкові "імітаційні пуски" по наших енергетичних об’єктах?
Вночі з 10 на 11 листопада ворог підняв у повітря 14 бортів стратегічної авіації. «Укренерго» превентивно почало вводити обмеження споживання практично по всій країні, щоб убезпечити енергосистему від ризику системної аварії внаслідок обстрілу ключових вузлів енергетики.
Проте загроза обернулася імітацією пусків, і всі 14 літаків повернулись назад на свої аеродроми.
Росія не здійснює масовані атаки на ключові вузли енергосистеми вже протягом двох з половиною місяців. Остання подібна атака була 26 серпня. З того часу енергосистема достатньо відновилася: два місяці країна живе без відключень світла.
Причин цьому кілька. Перша – це те, що ремонтна кампанія, в першу чергу на генеруючих обʼєктах, пройшла більш-менш успішно. Звісно, не без труднощів, проте працювали ремонтники цілодобово. Зі зрозумілих причин Україна не розкриває обсяги відновлених ГВт, але всі ми розуміємо, що наші енергетики провели надзвичайну роботу.
Друге – це наявність атомної енергетики. АЕС – це основа нашої енергосистеми. Це 60% виробництва. Ми всі пам’ятаємо, як достроковий вихід блоку АЕС з ремонту влітку двічі рятував країну від жорстких графіків відключення.
Міністерство палива та енергетики та НАЕК «Енергоатом» прагнуть забезпечити роботу взимку на повну потужність всіх 9 доступних блоків АЕС.
Це дає надію, що якщо відключення і будуть – то мінімальні і лише в окремі дні. Державний атом сьогодні відіграє ключову роль в стабільності системи – і це факт. Держава декларує прагнення розвивати атомну генерацію і намагається залучити підтримку Заходу щодо проєкту Хмельницької АЕС. Навколо нього буде ще чимало суперечок, що очевидно. Варто звернути увагу і на безупинний ядерний шантаж з боку Росії. У Кремлі добре розуміють значення атомної енергетики для стабільності енергосистеми України.
Третє – це можливість імпорту з ЄС. Сьогодні Україна може імпортувати 1,7 ГВт, хоча по факту використовує 300-400 МВт. На це є свої причини насамперед економічні. Рівень цін в Україні штучно обмежений НКРЕКП, що заважає вільному комерційному імпорту з ЄС, де ринкові ціни значно вищі.
Проте понад 50 днів українці живуть без відключень. І це був час, коли було потрібно підготуватися до різних сценаріїв, від рівня квартира до рівня мегаполіс.
Маємо надію, що в разі відсутності масованих ракетних атак Україна пройде зиму з мінімальними обмеженнями енергоспоживання в екстремально холодні дні. Тоді знадобляться дисципліна, спокій, суперсвідоме та відповідальне споживання.
Саме тому Росія і тримає свою стратегічну авіацію зарядженою і готовою атакувати нашу енергетику. Без нових обстрілів Україна, завдяки АЕС, імпорту і відновленим ТЕС і ГЕС скоріш за все зможе пройти зиму.
Сьогоднішні «імітаційні пуски» — це скоріше шантаж Кремля і демонстрація погроз в їхньому діалозі з новообраним президентом Трампом та його адміністрацією. Своєрідний примус України до переговорів. І наша відповідь повинна бути чіткою та переконливою.
- Юридичні аспекти ЕДО: що варто врахувати бізнесу перед запуском Олександр Вернигора вчора о 19:37
- Цифрова зрілість компанії: як зрозуміти, де ви зараз і що робити далі Станіслав Нянько вчора о 16:02
- Міністерство мовчить. А небо – кричить Дана Ярова вчора о 15:09
- Комплаєнс по-американськи: уроки для фінтех-стартапів, які хочуть вийти в США Микола Мироненко вчора о 14:55
- Ціль – не ядерна програма, а режим Олег Вишняков вчора о 12:24
- Множинне громадянство: що змінює новий закон і які ризики він несе Україні Кирил Іорданов вчора о 12:07
- Зміни без змін: про новий фасад старої влади Любов Шпак вчора о 11:19
- Там, де померла емпатія, проросла лють Дана Ярова 17.06.2025 15:30
- Що робити, якщо БЕБ прийшли з обшуком, а адвоката поруч немає: інструкція для бізнесу Богдан Забара 17.06.2025 14:28
- Проблема компенсації за землі, зайняті під оборонні споруди під час війни Олександр Мінкін 16.06.2025 15:59
- Відповідальність продавця за продаж товару неналежної якості Артур Кір’яков 16.06.2025 14:42
- Психологічне виснаження сильних: коли я справляюсь "більше не працює" Юлія Буневич 16.06.2025 13:34
- SMRs для України: як малі реактори змінять енергетику та право Ростислав Никітенко 16.06.2025 10:37
- Земля без корупції: державна оренда через аукціони у "Земельному банку" Денис Башлик 16.06.2025 08:39
- Как развестись в Украине, если вы за границей, а муж или жена против Віра Тарасенко 15.06.2025 22:03
- Середній вік материнства: які країни визначатимуть світову народжуваність у 2050 році 260
- Відвертість із ШІ: як душевні розмови з ChatGPT стають загрозою безпеці 244
- Конкурс без поваги до суспільства 160
- Множинне громадянство: що змінює новий закон і які ризики він несе Україні 123
- Задонатили на армію чи волонтерам? Можете повернути частину податку 98
-
Росія вдарила "Калібрами" по найбільшому в Україні заводу з виробництва кабелю – фото
Бізнес 226941
-
Металургійний холдинг Ахметова викупив євробонди-2025
Бізнес 28170
-
Трамп у кремлівській шкурі: президент США постійно надає РФ "інформаційні послуги"
Думка 17615
-
Успіхи Ізраїлю в Ірані оголили слабкість Росії як військової сили
Думка 16948
-
Битва за Укрбуд. Як грузинський холдинг обійшов Супруненка і що це означає для Києва
Бізнес 12545