Нова парадигма для розвитку інформаційного суспільна від ООН
Найбільш очікуваним рішенням стало продовження на наступні 10 років мандату Форуму із управління Інтернетом започаткованого у 2005 році в ході ВСІС у Тунісі. Протягом цього строку передбачено залучено до участі в форумі представників релевантних стейкходер
Нещодавно відбулось засідання Генеральноїасамблеї ООН на якому 16 грудня було розглянуто підсумки Всесвітнього саммітуіз інформаційного суспільства за останні 10 років.
Всесвітній саміт з питань інформаційногосуспільства (ВСІС) це спонсорована ООНконференція з питань інформації, комунікацій та інформаційного суспільстваорганізована з метою сприяння розвитку інформаційного суспільства шляхом поширеннядоступ до Інтернету, подолання глобальної цифрової нерівності в країнах щорозвиваються. Основною метою ВСІС десятиріччя тому стало формування основнихзавдань у побудові відкритого для всіх інформаційного суспільства, в якомукожен міг би створювати інформацію та знання, мати до них доступ, користуватисяі обмінюватися даними.
Перегляд результатів Генеральноюасамблеєю ООН підтвердив спільне бажання пролонгувати цілі ВСІС з метоюподальшого розвитку гуманістично-орієнтованого розвитку інформаційногосуспільства запорукою якого стало поєднання технологічного розвиткуінформаційних та комунікаційних технологій поряд із гарантуванням прав і свободлюдини визначених в Універсальній декларації з прав людини.
Підготовка тексту резолюції відбуваласьпротягом року на багатосторонній основі з урахування пропозицій всіхзацікавлених сторін, або як прийнято ще їх називати – стейкхолдерів: урядівкраїн, приватного сектору та корпорацій галузі, міжнародних організацій, технічної та академічної спільноти,громадянського суспільства. В результатів чого, у тексті резолюції звертаєтьсяувага на досі наявний у світі цифровий розрив, як між країнами так і міжсуспільними і гендерними групами, який вимагає належного реагування та розробкиполітик щодо забезпечення рівного права на доступ до інформації, освіти,культурної та наукової спадщини. Особлива увага приверталась існуючої гендерногорозриву та необхідності залучення всіх стейкхолдерів для залучення жінок урозвитку інформаційного суспільства та забезпечення їх доступом до новихтехнологій.
Найбільш очікуваним рішеннямстало продовження на наступні 10 років мандату Форуму із управління Інтернетомзапочаткованого у 2005 році в ході ВСІС у Тунісі. Протягом цього строкупередбачено залучено до участі в форумі представників релевантних стейкходеріву першу чергу із країн, що розвиваються.
Поряд з цим, резолюція зазналакритики зі сторони представників міжнародного громадської організації «Інтернетспільнота» (ISOC),яка займає ключове місце в міжнародній екосистемі управління Інтернетом тапредставляє інтереси користувачів мережі. Зокрема, наголошувалось, що резолюціяне в повній мірі визначає Інтернет як транскордонну «мережу мереж», та вимагаєвжиття також заходів на національному рівні для вирішення глобальних проблеми інавпаки. З огляду на те, що урядово керований розвиток мережі може бути лишеоднією із компонент у реалізації глобальних підходів до подолання цифровихрозривів, вирішення питань приватності в Інтернет, кібербезпеки, пролунавзаклик до вирішення зазначених проблем на основі діалогу всіх зацікавленихсторін, або на основі моделі мультистейкхолдеризму. Така жорстка позиція зісторони громадянського суспільства була очікуваною, оскільки у тексті документуне приділено достатньої уваги прийнятній моделі управління Інтернетом, а такожролі Інтернет корпорації з імен та номерів (ICANN) у ній.
У контексті України, потребуєвивчення на національному рівні частини сьомої резолюції, яка присвяченапроблемам доступу до Інтернет та забезпечення цифрової рівності, які приманнікраїнам що розвиваються, зокрема на окупованих територіях, країнах у станіконфліктів тощо. Оскільки саме вони є найбільш вразливими при гарантуванні правтаких верств населення як неповнолітні, особи із особливими потребами, літнілюди, переселенці та внутрішньо переміщені особи.
Зазначене по суті визначаєІнтернет, яки один із основних механізмів гарантування основних прав і свободлюдини в кібер-епоху.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство, если я за границей Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
-
Ціни на оренду зросли майже на 30%: де в Києві та передмісті найбільше дорожчає житло — інфографіка
Інфографіка 16280
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 6922
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 6694
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
6474
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6240