Що ми втратимо, якщо залишимо СНД?
Питання щодо повного виходу із СНД постало ще в 2014 році у зв’язку з анексією Росією Криму, коли Україна відмовилася від головування в організації та перейшла до формату спорадичної участі в роботі деяких її структур.
Постання питання щодоостаточного виходу України з СНД стало закономірним з огляду на цілу низкунещодавніх подій та обговорення перспектив введення візового режиму зРосійською Федерацією. Варто зазначити, що фактично наша держава не є членомданої організації, оскільки вітчизняним парламентом не було ратифіковано ніПротокол до Угоди про створення СНД, ні Статут СНД. Але на Україну розповсюджуєтьсяряд міждержавних договорів, які були укладені в рамках Співдружності. Тому, завеликим рахунком, на даний момент вона, щонайбільше, зберігає за собою правоучасті в ряді структур організації.
Загалом питання щодо повного виходу із СНД постало ще в2014 році у зв’язку з анексією Росією Криму. Україна відмовилася відголовування в організації та перейшла до формату спорадичної участі в роботідеяких її структур. З огляду на все вище зазначене, можна зробити висновок, щонаша держава перебуває в СНД виключно на добровільних засадах. Тому її повнийформальний вихід з організації лише засвідчить наявний стан справ.
Звісно ж, одразу виникає питання стосовно подальшогоіснування угод щодо взаємної виплати пенсій громадянам та визнання дипломів, атакож про зону вільної торгівлі. Безумовно, українці, які проживають натериторії інших держав-членів СНД, можуть втратити пенсії та робочі місця, алеслід розуміти, що те ж саме очікує і громадян відповідних країн. Тому навряд чиварто очікувати раптових дій, перш за все, з боку Росії, оскільки жодна сторонане зацікавлена у такому сценарії розгортання подій. Також не варто акцентуватиувагу на угоді про зону вільної торгівлі, тому що вона фактично не працює і єза своєю суттю фіктивним документом. Яскравим прикладом цього є одностороннязаборона Росією транзиту українських товарів до Казахстану та Киргизстану. Лишез огляду на останній факт, можна сказати, що навіть в такому редукованому тасвоєрідному вигляді членство України в СНД не приносить їй жодних дивідендів.Це об’єднання не виконує функції діалогу рівних між собою держав, а фактично єплатформою для закріплення гегемонії Росії над рядом країн колишнього СРСР.
Тому вихід України з СНД диктується суто раціональнимимотивами, оскільки, як було зазначено, її перебування в даній організації неприносить жодної користі, навіть у символічному плані. Більш ефективним вартовважати перехід до формату укладення цілої низки двосторонніх угод з тим жеКазахстаном, Киргизстаном і т. д., що дозволить Україні отримати реальнідивіденди, підтримувати прямі та адекватні партнерські відносини, а такожнівелювати раніше згадані можливі негативні наслідки після остаточної відмовивід членства в СНД.
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко вчора о 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський вчора о 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер вчора о 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова 29.04.2025 20:51
-
Ухиляння від переговорів: Росія вже не хоче обговорювати зі США закінчення війни
Думка 57570
-
Індія та Пакистан на межі війни. Чи вийде зупинити нову ядерну загрозу – сценарії
10319
-
Курська ганьба Кремля: плюси та мінуси операції ЗСУ на території Росії
Думка 9505
-
Аеропорт "Львів" заявив про загрозу закриття через житлову забудову Сокільників
Бізнес 6912
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 5616