Військово-політичний "союз" Росії з Іраном не протримався й тижня
Доволі знаковим зовнішньополітичним «ляпасом» для Москви стало видворення Іраном російських військових з бази Хамадан, оскільки підконтрольні Кремлю ЗМІ говорили ледве не про оформлення союзу між цими двома державами.
Не минуло й тижня з днядосягнення домовленостей між Іраном та Росією стосовно використання військовоїавіабази Хамадан для завдання ударів по позиціям ІДІЛ та Джебхат Ан-Нусри, терористичниморганізаціям, які діють у Сирії, як Тегеран видворив зі своєї території Москву.Звісно ж, що для Володимира Путіна це стало доволі знаковим зовнішньополітичним«ляпасом», оскільки підконтрольні Кремлю ЗМІ говорили ледве не про оформленнясоюзу між цими двома державами. Але таке гіперболізоване висвітлення й сталоприводом для видворення російських сил з Хамадану.
Перш за все, варто розуміти, що досягнення вищезазначеної домовленості не означало оформлення військово-політичного союзу, а,скоріше, стосувалося виключно тактичних моментів. Іран та Росія – давнігеополітичні суперники, які мають взаємовиключні інтереси в ряді регіонівсвіту. Тому, на даний момент, розмови про стратегічне партнерство між ними євидаванням бажаного за дійсне. Лише спільність цілей у Сирії дозволиладосягнути домовленостей щодо військової авіабази Хамадан.
Слід розуміти, що вихваляння російських ЗМІ стали лишеформальним приводом для видворення Іраном зі своєї території повітряних сил такзваних «союзників». Звісно ж, щоповедінка Москви була неприйнятною для Тегерану і даний фактор потрібновраховувати в контексті цієї ситуації. Але основною причиною зривудомовленостей стали відносини між Іраном та Заходом. Перш за все, варторозуміти, що Тегеран не просто так дав згоду на використання Москвою військовоїавіабази Хамадан. Тобто остання мала за це чимось заплатити (не обов’язково угрошовому еквіваленті). Тому Іран видворив російську авіацію зі своєї територіїабо внаслідок того, що Кремль тягнув з «платою», або вона була незначноюпорівняно з можливими політичними втратами.
До останніх і варто віднести відносини із Заходом, аконкретніше – з Вашингтоном. Для Ірану, на даний момент, важливим є повнезняття санкцій ЄС та США, що означатиме відкриття європейського ринку для йогонафти та газу. А такі «загравання» Тегерану з Москвою є своєрідними сигналами іде в чому навіть шантажем. Тому Іран у даній ситуації отримав політичнідивіденди, оскільки лише внаслідок досягнення певних прихованих домовленостейзі США він пішов на видворення росіян зі своєї авіабази. Загалом, вартозазначити, що Москва сама винна у своєму фіаско, оскільки занадто афішувала тагіперболізувала угоду з Іраном, викликавши закономірну реакцію Заходу.
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус вчора о 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков вчора о 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак вчора о 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак вчора о 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер вчора о 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 438
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 225
- Модель нової індустріалізації України 176
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 132
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 10021
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 9373
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 4567
-
Дефіцит вітаміну D, ймовірно, впливає на збільшення випадків раку товстої кишки: деталі
Життя 4335
-
Французьке посольство хоче купити історичний будинок у центрі Києва – компанія НЕСТ
уточнено Бізнес 3740